Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@golubv
pogeldaj malo bolje amere…
imaju lagani padajuci trend dana…
ako se ne odbiju od cca 8400 imaju pad do kraja dana.
nazalost…

Ma zezam malo tehničare,znam ja da je sve ovo jedna velika navlakuša al nekako je lakše kad okreneš na zahebanciju.Istina malo se oporavljaju preko bare,možda i naprave neki bulrun a onda…..zuuummm doli.Tu ni TA ni FA ne pomaže [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Platio bi da znam što se sada vrti po glavi tipičnog MOL-ovog dioničara, nakon što su odbili ponudu od OMV-a po 32.000HUF, a u svezi s tom ronidbom cijene dionice nakon toga. Jer ako si u pravu, cijena ide na svega cca petinu onoga što su mogli staviti v žep da su prihvatlii ponudu. Prestrašno.

U svakom slučaju, zanimljiva analiza, bez obzira što nismo baš poletili u kupovinu MOL-ovih dionica. [wink]

Rooster – ima jedna još tragikomičnija stvar od toga. Moglo bi se desiti da kompanija manje tržišne kapitalizacije (MOL) preuzme kompaniju veće tržišne kapitalizacije (INU). Bio bi to jedisntven slučaj u povijesti kapitalizma, pa još iz Hrv atske.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



apsolutno me više nije briga za ocjene forumaša, ali…

moderatori nisu našli shodnim da ocijene bilo koji od brojnih pogodaka zadnjih 2 mjeseca…a ocjenjuju stvarno svašta.

evo samo današnji primjer…
atpl 1. target- 720- došlo do 722, potom probilo.

jdpl- 2, target 150- došlo do 151 i odbilo se.

ako ovo ne zaslužuje kakvu ocjenu moderatora,e onda…

p.s.
najdraži mi je mig-ov kraš.
kada nitko nije vjerovao, pri cijeni ca 450, postavih target 335.
i to mu je dosadašnji minimum.
u lipu.

p.p.s
a knele i mig znaju target ako kras ode ispod 335…

u tvoje ime ide sutra nalog/brana na 335kn.

buduci da je to jedina dionica koju imam, doduse u vecim kolicinama, red je da ju branim malo.
valjda ce i Knele sudjelovat.
iako me stvarno ne bi previse diralo ni da padne di ‘oće.to ne prodajem ni na duplo manjoj ni na duplo vecoj cijeni [cool]

ali svaka čast za pogodak, vec sam te hvalio za to.istina, ja zaista nisam vjerovao da ce tamo.
cak mislim da je to prodao neko s foruma.
[lol]
[/quote]

moderatori bi trebali dati ocjenu .
ali mozda se boje?
jer ako daju npr. 100% ili 95% tvoja prognoze bi mogle postati prorocanstva koja se ostvaruju u jos vecoj mjeri.
a to onda nije trziste…to je nesto drugo onda…

tak da je mozda i bolje da nema nista…

[thumbsup]


Zašto ni Kostolany ni Buffett ne vjeruju u TA? Ni u grah,ni u bacanje kostiju?Zašto ne vjeruju analitičarima,ekonomistima,brokerima,financijskim savjetnicima.Jer nisu ovce. [tongue]

Evo jedan primjer koji je tesko predvidjeti u TA.
Dax 30 je danas porastao 0,91% iako je 29 dionica palo izmedju 1 i 24 %, a jedna tj. dionica
Volkswagen porastao 146 % u jednom danu od 210 eura do 520 eura.
I jos k tome protrgovano je 11 mil. komada dionica, a godisnji prosjek je 2 miliona.
Epohalno!
[shocked]

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..



Crude oil

Potpora za crude, izvedena iz CPI, još nije probijena.
Potpora na cca 64 $.

je, je ,moj Krpa, probijena, probijena,

"Dated Brent Spot 60.66 -5.00 -7.62 10/24 "

zato sam i napisao da je slijedeća razina potpore na 50.
[/quote]

Nije MMM, nije probijena. Crude nije.
Pažljivo čitati, i nastojati prenijeti potpunu informaciju…

[img]http://slike.hr/slika.php?z=crudebrent0.png[/img]
[/quote]


@Krpa
– ma jesam ti rekao da je, i da hoće

"Nymex Crude Future 62.81 -1.34 -2.09 15:23
Dated Brent Spot 59.50 -1.16 -1.92 15:52 "

i futures ugovori, a i nafta.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Evo jedan primjer koji je tesko predvidjeti u TA.
Dax 30 je danas porastao 0,91% iako je 29 dionica palo izmedju 1 i 24 %, a jedna tj. dionica
Volkswagen porastao 146 % u jednom danu od 210 eura do 520 eura.
I jos k tome protrgovano je 11 mil. komada dionica, a godisnji prosjek je 2 miliona.
Epohalno!

sutra se odoh žaliti u VW . oču da mi skinu znakovlje u pasata i stave od poršeja.
zato ni ja sutra neču, ko ni Vlad kupovati dionice.eto



Zašto ni Kostolany ni Buffett ne vjeruju u TA? Ni u grah,ni u bacanje kostiju?Zašto ne vjeruju analitičarima,ekonomistima,brokerima,financijskim savjetnicima.Jer nisu ovce. [tongue]

Evo jedan primjer koji je tesko predvidjeti u TA.
Dax 30 je danas porastao 0,91% iako je 29 dionica palo izmedju 1 i 24 %, a jedna tj. dionica
Volkswagen porastao 146 % u jednom danu od 210 eura do 520 eura.
I jos k tome protrgovano je 11 mil. komada dionica, a godisnji prosjek je 2 miliona.
Epohalno!
[shocked]
[/quote]

Masonerija se ukrcava. Znaju oni što vrijedi. Sad kad su se nakrcali lovom iz propalih banaka kupuju blue chipove u Germaniji. [lol] [thumbsup]

http://www.moneyandmarkets.com/watch-out-crash-gaining-momentum-27746

ovi vele 7200

Gledam malo vanjske indekse, i primjećujem sve veću kocentraciju targeta u sve manjem rasponu.
Primjerice, na S&P-u, čak četiri targeta su mi se nabila u rasponu od 680-720. Na DAX također četiri, u nešto širem rasponu, od 3400-3800. Na Nasdaqu imam tri targeta u uskom intervalu od 1200-1250. Ove targete smatram ozbiljnim dnom.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Bas nesto gledam….usporedio sam indexe DAX , NIKEI, DJI i S&P500….
dali Vas interesira ko je najmanje pao???
Vrlo interesantno…
na ovom grafu crobex bi bio daleko na dnu….ipak mi Hrvati moramo biti prvi

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ceka nas utorak

[lol]

I'LL BE BACK

New Report

Close