Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedna zanimljiva formacija u zadnjih sat vremena .. futuresi u sve manjem minusu .. pa će to popratiti i eu vjerojatno .. a mi bi mogli sutra bar malo

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@zliprorok, tony, abu-dhabi i ostali EWTovci

dosta sepam sa EWTom, pa imam dva pitanja za Vas naprednije..
ulazem u znanje i oprez!

1.ako cemo u TA klasicnoj imati H&S, to ce vjerojatno u EWT biti truncation, ok, ne mora, moze biti duplo dno, ili ovamo moze biti flat, ali ono sto me zbunjuje su "orthodox tops and bottoms" koji se razlikuju od "actual" top ili bottoma.u Prechteru ne pise detaljno, pa me zanima kako to raspoznati?
ili moram imati count od pocetka, iako bi i prosli vrh mogao biti price extreme, a ne pattern’s end.
to svaki count dovodi u pitanje, zar ne?

2.ne znam kako ostali broje crobex, ali meni se savrseno u pricu uklapa da je 4 val. 2005. bio na 1650pts.ako gledamo da korekcija ne bi trebala ici ispod 4. velikog vala, onda bi tu i trebalo biti apsolutno dno.ne kazem da to mora biti sada, ovisno jesmo imali ili nismo imali B.ali to bi onda trebala biti vrlo jaka potpora, koju ne bi ni pod kojim uvjeetima smjeli probiti.
dakle, 1.val tamo negdje 1999. do oko 2000, pa drugi odmah za njim, trzai se dno u US.
pa 3. do 2005. 4. skoro cijela 2005. i onda kraljevski 5.(overvaluation) 2006+2007.

nazalost, nisam doma, pa nemam na ovom kompu sliku i crteze, pisem iz glave, ali nadam se da se moze skuziti na sto ciljam.

[sad]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Nemam dojam da vlada tolika panika, vidim forumasi kupuju dionice uvjereni u rast, zbrajaju se unaprijed dobici, ne uklapa mi se. Ako Dow ide prema dnu i kraju vala A, i nakon toga B i napokon C, moguci count za Crobia bi bio ili trenutacan kraj 3 vala, pa jaki 4 gore pa ponovno 5 dole. Moguc zavrsetak petice na cca 1200-1100, eventualno nize. Ili mozda (iako mi ne odgovara po osobinama valova ali vidim da je dosta popularno) trenutacan kraj A pa B pa C, u tom slucaju veliki rast B do razine cca 3300 (mislim da bi to bio minimum) i konacno C koji ide ispod 1000 (400?).
U svakom slucaju nekako ne vjerujem da cemo sad udariti u konacno dno.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Amerikanci i njihovi fjučersi idu u zeleno , DAX prati Amere , a njega opet prati DLKV , a ja pratim dlkv , hoću reći , opet sam kupio DLKV.

@Mig29
Za Crobi i po meni bi to bio 4 val, onaj gornji post sam napisao vodeci se po amerima i njihovom brojanju gdje postoji mogucnost izuzetno duboke korekcije i prema njoj ne bi niti mi bili postedjeni.

Ortodoksni vrhovi i dna se uzimaju od dna stvarnih zavrsetaka formacija, pogledaj moj count ATPL gdje je po meni dno A vala bilo iznad dna mjesec dana poslije (koje je bilo malo b unutar velikog extended flat B) i to je bio ortodoksno dno od kojeg onda uzimas vrijednosti za racunanje ostalih valova. Nakon vala A je bio extended flat kao val B.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@Mig29
povuci dugorocno liniju otpora od najnize ikad protrgovane pa do 10.11.1999.. preko 17.03,2003, 12.05.2004
vidi di ce stat…;)
cca datumi…nisam gledao u dan…ali otprilike tu negdje

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Amerikanci i njihovi fjučersi idu u zeleno , DAX prati Amere , a njega opet prati DLKV , a ja pratim dlkv , hoću reći , opet sam kupio DLKV.

A ti si taj koji je trusio ove po 470 kn na prodaji. [proud]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

krenuo odbijanac, barem na ovih nekoliko koje više pratim…




Danas će biti formirana "crvena" svijeća i završiti će oko 2000 bodova,na donjoj granici kanala,ali već sutra i slijedećih dana moglo bi se pojaviti zelenih svijeća,što bi potvrdilo dvostruko dno na oko 2000 bodova,i ako se to ostvari,odosmo do 2800 za par dana. [thumbsup] [pray]

Vjerojatnije 230 bodova, ukoliko je razina 1880, onda 150 bodova, a to je 133% ili 50% više!
No, postavlja se slijedeće pitanje, što ako Ameri u četvrtak počnu sa još drastičnijim padom, što onda, tu je po meni glavni problem, onda i ne bi trebalo biti nekog odbijanca, nego samo blagi zastoj u padu i nakon toga u istom stilu dole!?

bas sam sinoc citao o duplnom dnu i vidim da se u teoriji spominje razina otpora koja je jednaka kod oba odbijanca…
kak mislis da je duplo dno kad smo vec sada ispod razine prvog odbijanca?

[/quote]

[/quote]

[/quote]

Pa ameri su cijeli prošli tjedan padali puno manje od nas,dok smo mi svaki dan ronili u minus,bez obzira na njih,a do četvrtka ima još 3 dana,a vidjet ćemo ovih par dana,što će biti s nama,bez obzira na njih. Po ovoj "mojoj" TA,trebali bi u odbijanac,ali vidjet ćemo kako će biti.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

sastančio.
odgovor na pm-ove: ne kupujem.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ne radi mi webmonitor (Prva generacija),idemo li gore ili dolje

CROBEX 2.122,51 -3,21%

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

New Report

Close