Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


svi čekaju inox 18/10

evomeopet , neki u kešu,neki u dionicama, je li to točno? da bi netko kupio na dnu treba mu netko…………………. ????????????? reći !


Inaši nek krenu,ako ovako nastave vraćeti novac na burzu trebat će im 200 dana [bye] [cool]

samo mi nemojte kolega INaše spominjati… Već sam nekoliko puta pokušavao uvjeriti "turbo optimiste" da se ne nadaju da će lova od INA-e dizati tržište al nitko ih nije mogao odvratiti od tog uvjerenja…
Nema ni jednog razloga zašto bi se lova od INAe trošila sada kada je dosta toga još neizvjesno… Oni si mogu priuštiti da čekaju i imaju svako pravo na to, neće njima ništa pobjeći…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Nego di je ondaj kolega što se jutros razmetao okladom da će grobex u plus ??? [rolleyes]

Ima još vremena [smiley]

bit će bolje................




nema nama 4. vala, ode to, 4. val prespavao

Pogledaj moj post gdje sam iznio svoje EWT vidjenje Crobexa pa vidi gdje smo ga najvjerojatnije odradili. Svi su se raspricali o trokutu a obicno je vecina u krivu…
PS. A evo i volumen nam se izgleda vraca, ako nekom fali [wink]
[/quote]
nastupate uglavnom krivo prema ewt-u: "zalijepite" se uz jednu varijantu.
ispravan pristup: držati otvorenim sve moguće opcije.

p.s.
ewt mi treba samo do odrađivanja točke prijeloma.
poslije… [bye]
[/quote]
Drzao sam ja prije sve opcije otvorene, sjecam se kad je Croman davao neke grafove npr. ABC ili onaj gdje je bila neka flat korekcija sa x prelazom (sto je impliciralo vrlo plitak C val po meni). Kad sam shvatio da su moje procjene bile tocnije od "strucnjaka" sa 20-togodisnjim iskustvom, prestao sam ih toliko ozbiljno uzimati. Isto tako, nisam se "zalijepio" za jednu varijantu nego mi je ta varijanta u to vrijeme najvise odgovarala po EWT. Radio sam prije EWT analizu (jos na 3500) Crobia i zakljucio da pocinjemo val tri. Nakon toga Croman izidje sa varijantom nekakvog flata i zato sam ga pitao da pojasni s obzirom da nije odogvaralo mom countu. Sto se naravno nije desilo.
S obzirom da se situacija razvijala do sad u tom smjeru, nisam je mijenjao za "najpopularniju" opciju odn. trokut. Dobro se sjecam kad je cijeli forum jednoglasno tvrdio jedno a trziste je radilo sasvim drugo. Znaci suprotno misljenje je vecinom u pravu (ne kazem uvijek).
Osim toga, prije sam napomenuo nesto o optimistima i pesimistima, bilo bi zanimljivo napraviti jednu anketu sa jednostavnim pitanjem:
Da li ocekujete da ce dionice vrijediti vise za godinu dana?
Dok god bude vise pozitivnih odgovora vjerujem da jos nismo dotakli dno (a za sad vidim jos uvijek vidim puno optimista na burzi).
I da zakljucim (nadajuci se da se ovo nece pretvoriti u raspravu), kao sto sam i prije rekao (a jos vise zbog odredjenih spoznaja u zadnje vrijeme) da netko stvarno zna tehnicku analizu ne bi tu laprdao po forumu tako da po tome pitanju nisam niti ja bolji. Onaj tko nauci, sigurno nece okrivati tehnike ovdje i zato postujem tvoje i Cromanovo neotkrivanje odredjenih tehnickih saznanja.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Veleštovani kolege tehničari, molim vas da pokušate jednostavnim jezikom odgovoriti na pitanje – propadamo li ispod 2000 ili ne?

Hell is Empty and all the Devils are Here


@ opcija
Svaka čast. Školski primjer. Ostaje samo pitanje koliko duboka ce biti petica. Jel moze vec ovo biti dno s obzirom da smo trenutno ispod trojke?

dno će biti kada svi rasprodamo dionice i prestanemo pisati po forumu. onda može krenuti oporavak. ovako će biti raznoraznih valova dok nas sve ne utope. ako treba bit će i tsunamiji.

ode ja prodat HT i dosta burze.

O dužini valova:

When wave 3 is extended, waves 1 and 5 tend towards equality or a .618 relationship, as illustrated in Figure 28. Actually, all three impulsive waves tend to be related by Fibonacci mathematics, whether by equality, 1.618 or 2.618 (whose inverses are .618 and .382). These impulse wave relationships usually occur in percentage terms. For instance, wave I from 1932 to 1937 gained 371.6%, while wave III from 1942 to 1966 gained 971.7%, or 2.618 times as much.

Wave 5’s length is sometimes related by the Fibonacci ratio to the length of wave 1 through wave 3, as illustrated in Figure 29. In those rare cases when wave 1 is extended, it is wave 2 that often subdivides the entire impulse wave into the Golden Section,

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ma ovdje neće pomoći I naši i njihovi i svi zajedno,kome zadnjem ostanu dionice bit će pobjednik,imat će ih puno, a vrijednost …………………………………….. [undecid] [embarass]


O dužini valova:

When wave 3 is extended, waves 1 and 5 tend towards equality or a .618 relationship, as illustrated in Figure 28. Actually, all three impulsive waves tend to be related by Fibonacci mathematics, whether by equality, 1.618 or 2.618 (whose inverses are .618 and .382). These impulse wave relationships usually occur in percentage terms. For instance, wave I from 1932 to 1937 gained 371.6%, while wave III from 1942 to 1966 gained 971.7%, or 2.618 times as much.

Wave 5’s length is sometimes related by the Fibonacci ratio to the length of wave 1 through wave 3, as illustrated in Figure 29. In those rare cases when wave 1 is extended, it is wave 2 that often subdivides the entire impulse wave into the Golden Section,

ajd budi frajer pa prevedi na hrvatski i k tome još na seljački jezik


Veleštovani kolege tehničari, molim vas da pokušate jednostavnim jezikom odgovoriti na pitanje – propadamo li ispod 2000 ili ne?

U ponedjeljak smo ispod 1900.


ma ovdje neće pomoći I naši i njihovi i svi zajedno,kome zadnjem ostanu dionice bit će pobjednik,imat će ih puno, a vrijednost …………………………………….. [undecid] [embarass]

a možda ispadne i magarac… tko zna…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



@ opcija
Svaka čast. Školski primjer. Ostaje samo pitanje koliko duboka ce biti petica. Jel moze vec ovo biti dno s obzirom da smo trenutno ispod trojke?

dno će biti kada svi rasprodamo dionice i prestanemo pisati po forumu. onda može krenuti oporavak. ovako će biti raznoraznih valova dok nas sve ne utope. ako treba bit će i tsunamiji.

ode ja prodat HT i dosta burze.

[/quote]

Mudri su ga već prodali 04.10.2007,sačekaj još malo sad će to, Švabe plaćale 40€,došli na 13€, ma gdje smo mi još od 88,33333333333333333333333333333333333 kn

New Report

Close