Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vlad mmm zli i potkovanijim znanjem, DAX PROBIO 4500 JEL to znaci da si je upisao rutu do 3600

pepe7




Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.
[/quote]

da, a mene su popljuvali prije neki tjedan… bila je ona rasprava o VIX-u, da kad je VIX oko svoje maksimalne vrijednosti oko 50, kad god se to dogodilo bila su dna… i onda smo sad 16.10.2008 imali VIX na 80 , nikad prije zabilježeno!!! [bye]

ja ne mislim da je VIX loš indikator, naprotiv, vrlo je znakovit. ali bazirati se ISKLJUČIVO na jednom indikatoru je loše, koliko god on bio indikativan. Treba gledati i druge stvari u kombinaciji, treba sagledati cijeli kontekst.
[/quote]

ukratko, za VIX..nisi u pravu!
[wink]

jos bih dodao, da se ne treba gledati samo aposlutni broj, za VIX, nego cijeli trend.
kao i u TA.

a i nitko nije tvrdio da se treba gledati jedna stvar.
ja bih na to dodao da nikad ne gledam samo tehnicku, vec i puno drugih stvari, ali to je duga prica.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM





Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.
[/quote]

da, a mene su popljuvali prije neki tjedan… bila je ona rasprava o VIX-u, da kad je VIX oko svoje maksimalne vrijednosti oko 50, kad god se to dogodilo bila su dna… i onda smo sad 16.10.2008 imali VIX na 80 , nikad prije zabilježeno!!! [bye]

ja ne mislim da je VIX loš indikator, naprotiv, vrlo je znakovit. ali bazirati se ISKLJUČIVO na jednom indikatoru je loše, koliko god on bio indikativan. Treba gledati i druge stvari u kombinaciji, treba sagledati cijeli kontekst.
[/quote]

ukratko, za VIX..nisi u pravu!
[wink]

jos bih dodao, da se ne treba gledati samo aposlutni broj, za VIX, nego cijeli trend.
kao i u TA.

a i nitko nije tvrdio da se treba gledati jedna stvar.
ja bih na to dodao da nikad ne gledam samo tehnicku, vec i puno drugih stvari, ali to je duga prica.
[/quote]

ukratko, za VIX… naravno da sam u pravu! [proud]

evo ti dolje tekst sa bloomberga, pa ti vidi… nadalje, VIX i VXO nisu usporedivi… jes da obadva mjere sličnu stvar, ali nije ista skala…

a glede toga da niko nije tvrdio da se treba gledati jedna stvar… odvrti par stranica unazad, pa ćeš lijepo vidjeti da su ljudi tvrdili da MORA da je dno jer je VIX na 50 jedino kad je dno u pitanju… ako to nije isto što i gledati jednu stvar, onda ne znam što je… ok?

The benchmark index for U.S. stock options reached 80 for the first time in its 18-year history, driven higher by equities extending the biggest slide since 1987 on concern the economy will continue deteriorating.

The VIX, as the Chicago Board Options Exchange Volatility Index is known, increased 15 percent to 79.94 at 11:10 a.m. in New York after earlier rising to 80.26. The index measures the cost of using options as insurance against declines in the Standard & Poor’s 500 Index, which lost 4 percent. The S&P 500 tumbled 9 percent yesterday. Today’s VIX record eclipsed the peak of 76.94 on Oct. 10, when U.S. stocks completed their worst week since the 1930s.

“It’s absolutely uncharted territory,” Matt Shapiro, a VIX options trader at Stutland Equities LLC, said in an interview from the CBOE floor. “It’s very frightening and there’s a huge explosion to buy any options on the VIX, especially 70 and 90.”

Pametan, ako to želiš.

Danas je moguća mala digresija… za sve koji žele iskoristit stvar do ručka.
Naravno, kritike su dopuštene i poželjne.

Pozdrav.

evo i mog doprinosa..iako o TA nemam pojma….

eu tone…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

pa ovo ne sljaka…
ponovno…


evo i mog doprinosa..iako o TA nemam pojma….

to ti ja moj golube nemrem otprti [undecid]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ameri u zelenom

ma, ni meni, a lijepo piše i .xls, stvarno neznam kaj je problem…
bum probal nekaj drugo..

artu@

kak se uzme , na otvaranju EU burzi skoro u + 200 bodova , sada + 60 bodova , jesu u plusu ,ali klize i oni prema dole [undecid]

iz zelenog u crveno i natrag je normalan metabolizam burze
govorimo o ovom trenutku

New Report

Close