Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ vlad, croman …

Može komentar na ovu moju analzu analiza?! Znam da se ne podudara sa vašim pristupom, al’ iz šireg izbora napravio sam uži, a iz njega se izdvojila "Jagodinka Simeunović" (op. varljivo leto ’68).

Naravno možete se i popišati na nju.

Na ovo se nikako ne bih popišao. [thumbsup]
Jedino bih u drugom podvalu 4 umjesto plavih a-b upisao 1, 2, 3, 4 vrh je ii. Na ovoj slici je fino uočljv i prvi podval 3 vala (i) gdje je vidljiv truncation u petici sa laganom korekcijom na gore, te konačna odluka o proboju trokuta i impuls prema dnu 3 vala. Također bih rekao, da je na prvi pogled dobro ucrtano i vjerovatno dno 3 podvala petice. Rekao bih, da će se nakon toga u 4 podvalu popunjavati onaj gap 2250- 2350 (moguće i malo više).

Dakle rekao bih, da će se danas nastaviti ovaj impuls. Upozorio bih da je i danas moguć gap na otvaranju.

Pozdrav.

[/quote]

danas sasvim sigurno imamo gap prema dolje na otvaranju… ali ne izgleda tak jako loše, ak se uzme u obzir kak su ameri jučer završili… ništa od velikog propadanja, opet imamo klizanje prema dolje…

ha ha, baš gledam, neko kupuje JEDNU dionicu ingre po 140kn… ima lovaca u žitu , i više nego što sam ja mislio… [thumbsup]

Pametan, ako to želiš.

@zli prorok
ne bit tako zao, možda se lovac skrio [smiley]

vlad, evo nas na 3kn do prvog targeta na JDPL

korekcija sp500- nedovršenost

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ vlad

niske udaljene targete obično šalješ na pm

vlad,

Da li je target za ATPL jos uvijek 800. Kako roni iz dana u dan bojim se da nema kraja i da je 500 izgledno pogotov ako gledamo kako su prosle slicne tvrtke vani.

VIVA LA REVOLUCION !!!

@sailor
ne 800.
720,500.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@vlad. Hvala. Nadam se da ce se tu i zaustaviti

VIVA LA REVOLUCION !!!


Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.
[/quote]

da, a mene su popljuvali prije neki tjedan… bila je ona rasprava o VIX-u, da kad je VIX oko svoje maksimalne vrijednosti oko 50, kad god se to dogodilo bila su dna… i onda smo sad 16.10.2008 imali VIX na 80 , nikad prije zabilježeno!!! [bye]

ja ne mislim da je VIX loš indikator, naprotiv, vrlo je znakovit. ali bazirati se ISKLJUČIVO na jednom indikatoru je loše, koliko god on bio indikativan. Treba gledati i druge stvari u kombinaciji, treba sagledati cijeli kontekst.

Pametan, ako to želiš.



Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.
[/quote]
Apsolutno se slažem da bi kupovanje na temelju samo jednog takvog indikatora bilo u najmanju ruku glupo. Ono što se po meni može vidjeti iz grafa je pokazatelj da se bližimo dnu vala A (vrlo relativan pojam). Još jedan zanimljiv podatak za s&p je da je dividend yield za svih 500 kompanija u indeksu oko 3. Preporučam da pogledate malo dionice firmi u Americi na Bloombergu i njihove pokazatelje, te posebnu pozornost obratite na industrije koje će biti najmanje pogođene recesijom.(malo fundamenta ipak ne škodi ako je horizont ulaganja duži)

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones



Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Ti pokazatelji ne vrijede puno, pogledaj VIX kad je bio 40-50, izgledalo je dno pa je S&P jos pao. Ako se taj indikator vec uzima, trebalo bi se gledati barem 2001-2003 a najbolje bi bilo da se vidi 1929 ali ne vjerujem da je on tada postojao. Tako da je kupovati samo na osnovu takvih indikatora glupo.
[/quote]

Prema izračunima VXO, iz kojeg je nastao VIX, je na Crni ponedeljak 1929. iznosio 172

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close