Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



imate li targete za ERNT i HT?

sva tri i onaj smijesni molim…
hvala!


reći ću ti jednu blasfemiju…
ako ht rokne ispod ca 190, ide na ca 135.
[/quote]

kad bez podrobnijeg obrazloženja pukneš ovako niske targete
na dionici sa spektakularnim količinama na asku
u ovakvoj situaciji kada svi napeto gledaju u indexe
zapravo širiš nervozu među malim i nedovoljno upućenim

a tebi to ne treba
siguran sam da to ne činiš namjerno
pripazi malo


Koliko sam uspio vidjeti i na Dow i na S&P se macd prekrižio (buy signal) + futuresi u plusu. Molim mišljenja:)

Kolega,ma pusti futurese jer sam se ja pecao i pržio i na futuresima i na nefuturesima…dakle ..najbolje se poklopiti i čekati konačan rasplet,odnosno preuzvišeni i fantomski 5.val iliti dno pa polako na ukrcaj,,,..ah da ja mislim da bi to moglo biti tek na proljeće -ljeto nakon očajnih GFI kod amera,europejaca i ostalih….,u rov,u rov a ne na streljanu

@artu

naravno da ne činim to namjerno.
čovjek pitao, ja rekao.

onima koji su pitali za savjet rekao sam prije 7-8 dana da prodaju barem pola ht-a malo ispod 268.
savjet je bio dobar.

e, sada…
ako ovo spada u širenje nervoze, ne želim to činiti.
to sam rekao i ranije: ako ljude previše smeta, spreman sam prestati s pisanjem.

a propos podrobnijeg obrazloženja za ht: neće ga biti- u slučaju ht-a radi se formaciji koju sam uočio i koja provjereno djeluje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ma Vlad nemoj se smesti samo ti radi a onio koji ne vjeruju u tvoje analize neka više ne čitaju TA, ma oni se samo tješe da to neće dolje ali nažalost stvarnost je nešto sasvim druga, molim te ako možeš analizu PTKM, hoće li biti na njoj jeftine kupnje jer se ona jako dobro drži u ova je… vremena

2 Vlad: Moze li jos malo oko HT… samo da se napravi usporedba kretanja cijene na londonskoj burzi i ZSE… interesira me da li se TA podudara na ta dva grafikona…


2 Vlad: Moze li jos malo oko HT… samo da se napravi usporedba kretanja cijene na londonskoj burzi i ZSE… interesira me da li se TA podudara na ta dva grafikona…

treba mi hloc ht-a londonske burze.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



2 Vlad: Moze li jos malo oko HT… samo da se napravi usporedba kretanja cijene na londonskoj burzi i ZSE… interesira me da li se TA podudara na ta dva grafikona…

treba mi hloc ht-a londonske burze.
[/quote]

Nazalost ne mogu pomoci sto se toga tice, nadam se da neko moze uskociti…

vidim da nisam prilozio dobar graf sa ZSE-a pa prilazem novi…

Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


pitanje za sve u ovo gluho doba noci….
……..kada bi po vasim najcrnjim,najoptimisticnijim procjenama mogao usljediti pozitivniji trend….lagano prema gore??!!
sve si mislim da bi se do proljeca trziste trebalo smiriti i da ova turbulentna vremena budu iza nas.

zanima me vase misljenje?

kraj petice ti je za cca mjesec dana, onda veliki val prema gore, i onda idemo opet dolje, tako da nebi računao da će na proljeće situacija biti ne znam kak bajna…

drugim riječima, ova mega-runda bear marketa još nije tak skoro gotova… već sam spomenuo, dno dna je sezona ljeto-jesen 2009…

očekivati da je cijela korekcija gotova za samo godinu dana i da je to upravo sada, uz situaciju u svijetu koju trenutno imamo, je čista utopija… ne optimizam, nego utopija…

naravno, neka bikići trube o svome, a medvjedi o svome… a ja si zadržavam pravo da trubim svoje… [cool]

Pametan, ako to želiš.


@ vlad, croman …

Može komentar na ovu moju analzu analiza?! Znam da se ne podudara sa vašim pristupom, al’ iz šireg izbora napravio sam uži, a iz njega se izdvojila "Jagodinka Simeunović" (op. varljivo leto ’68).

Naravno možete se i popišati na nju.

Na ovo se nikako ne bih popišao. [thumbsup]
Jedino bih u drugom podvalu 4 umjesto plavih a-b upisao 1, 2, 3, 4 vrh je ii. Na ovoj slici je fino uočljv i prvi podval 3 vala (i) gdje je vidljiv truncation u petici sa laganom korekcijom na gore, te konačna odluka o proboju trokuta i impuls prema dnu 3 vala. Također bih rekao, da je na prvi pogled dobro ucrtano i vjerovatno dno 3 podvala petice. Rekao bih, da će se nakon toga u 4 podvalu popunjavati onaj gap 2250- 2350 (moguće i malo više).

Dakle rekao bih, da će se danas nastaviti ovaj impuls. Upozorio bih da je i danas moguć gap na otvaranju.

Pozdrav.

Ovdje upišite svoj komentar…


Jedan zanimljiv tehnički pokazatelj

Po ovim pokazateljima ide se gore, zanimljivo.

New Report

Close