Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko će od vas biti u pravu. I na lotu su šanse da dobiješ 50%.. ili ćeš dobiti ili nećeš [proud]

Malo vas trzam da razbijem napetost [cool]


Inace smatrao sam da ljudi znaju bar osnove TA pa do sada nisam objasnjavao jer sam mislio da ni netrebam . I ubuduce necu vam citirati objasnjenja za neke paterne jer se podrazumijeva da to znate ili nemojte ulagati u burzu na osnovi TA a ako ne ulazete na osnovi TA onda bih vas molio da se suzdrzite od komentara

[thumbsup]

tko se ne slaže s nekom analizom, neka priloži svoju.

a onaj tko misli da mu se ne isplati učiti TA, neka ulaže po fundamentima ili glasinama ili osjećaju ili kako hoće i neka piše na drugim temama, bar tema ovdje ne nedostaje.

Ovo je na 3.000+ prije neg kazes keks[sealed]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Uzlazni trokut na dnu trzisnih kretanja Iako se uzlazni trokutpuno cesce pojavljuje u rastucem trendu te se smatra obrascem nastavka trenda,ponekad se pojavljuje i na dnu trzisnih kretanja…
Prekid gornje linije signalizira zavrsetak uzlaznog trokuta te se smatra signalom za rast trzisnih vrijednosti…
…da vas malo sve obrazujem..
…koliko vidim ovdje svi ulazu na osjecaj a problem im je uzeti knjigu u ruke i uloziti u znanje.


…I ubuduce necu vam citirati objasnjenja za neke paterne jer se podrazumijeva da to znate…

Dobro, kad ti ne želiš više citirati i malo nas obrazovat, onda ću ja (citirati).
I to ono što si ti ili namjerno preskočio citirati, ili možda nisi ni pročitao:

Vremensko ograničenje za obrazac trokuta
…Presijecanje gornje linije signalizira nastavak rastućeg trenda (ili, na tvojoj slici, zaokreta trenda).
Ako cijena ostane unutar trokuta čak i iza tri četvrtine širine obrasca, trokut gubi svoju moć predviđanja te obično implicira da će cijena nastaviti besciljno lutati sve do vrška pa i dalje. Prema tome, obrazac trokuta daje nam zanimljivu kombinaciju cijena i vremena…

Pametnom dosta

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Kolega Krpa gdje vi vidite na mojoj slici da je presijecena gornja linija?Kolega molio bih da mi navedete gdje sam ja to napisao da je gornja linija probijena?Ili i vi vec vidite da bi sutra mogla biti probijena?

Sto se tice zadnjeg dijela posta gdje pisete sto se dogadja ako se linija ne probije u potpunosti se slazem sa vama.No medjutim po drugim pokazateljima koje imam spreman sam se sa vama kladiti da ce u sljedece dva dana biti probijena znacajnije.Sto se desava ako se linija probije na vecem volumenu kolega,ode CROBEX minimalno do 4600 u sljedecih 10-30 dana.

Znam da sigurno necete prihvatiti opkladu ko sto je do sada i drugi nisu prihvacali,te vas drugi put prije nego sto me napadnete molim da me tocno citirate.

SAM PROTIV SVIH

Trend
Dow teorija:
Cijene se kreću trendovski.

Prema obliku razlikujemo: rastući (bikovski), padajući (medvjeđi) trend, te bočno kretanje.
Prema vremenu trajanja razlikujemo: primarini ili dugoročni, sekundarni ili srednjeročni i mali ili kratkoročni trend.

Dakle, Crobex je dugoročno u rastućem trendu, srednjeročno je ušao u bočno kretanje, a kratkoročno je u padajućem trendu.

Zapamtite: trend is your friend.

I love the Smell of Profits in the Morning

Alamo [thumbsup] za iskazan trud i usvojeno znanje.

I love the Smell of Profits in the Morning


Kolega Krpa gdje vi vidite na mojoj slici da je presijecena gornja linija?Kolega molio bih da mi navedete gdje sam ja to napisao da je gornja linija probijena?Ili i vi vec vidite da bi sutra mogla biti probijena? Sto se tice zadnjeg dijela posta gdje pisete sto se dogadja ako se linija ne probije u potpunosti se slazem sa vama.No medjutim po drugim pokazateljima koje imam spreman sam se sa vama kladiti da ce u sljedece dva dana biti probijena znacajnije.Sto se desava ako se linija probije na vecem volumenu kolega,ode CROBEX minimalno do 4600 u sljedecih 10-30 dana. Znam da sigurno necete prihvatiti opkladu ko sto je do sada i drugi nisu prihvacali,te vas drugi put prije nego sto me napadnete molim da me tocno citirate.

vrlo izgledan scenario po TA … ako probije ovaj trokut …

inače, prije trokuta imamo …. obrnutu glavu s ramenima, na kratkoročno padajućem trendu … nije baš školska … ali Bože moj … tržište nije bilo savršeno ovih dana ….

I love the Smell of Profits in the Morning

Guru se javio i sve vam (nam) objasnio… [smiley][thumbsup]

Pessimism Is Your Friend


Kolega Krpa gdje vi vidite na mojoj slici da je presijecena gornja linija?Kolega molio bih da mi navedete gdje sam ja to napisao da je gornja linija probijena?

Niti je probijena, niti sam rekao da ste vi to napisali (inače, radije bih da se obraćamo jedan drugome sa ti).
Samo sam citirao dio teksta, iz iste knjige iz koje ste i vi citirali.


Znam da sigurno necete prihvatiti opkladu ko sto je do sada i drugi nisu prihvacali,te vas drugi put prije nego sto me napadnete molim da me tocno citirate.

Normalno da ne ću prihvatiti opkladu. Uvjeren sam da TA može puno pomoći, ali, isto tako nas može odvesti i u krivom smjeru ukoliko neke stvari ne primijetimo, ili zbog nedostatka iskustva, krivo procijenimo.

Nisam vas napao, samo sam želio da zajednički utvrdimo koji je trend crobexa, da li je ta formacija koju ste uočili doista trokut, i da li nam nakon takve formacije slijedi nastavak ili zaokret trenda.

Mislim da na ovoj temi nije potrebna svađa, već razmjena razmišljanja, kako bi što bolje razumjeli što nam TA u danom trenutku pokazuje.

@ Alamo
Valjda vam je sad jasno zašto sam pitao koji je trend. I “guru” Fazan i Geronimo, nasuprot vama i mravku, slažu se da smo kratkoročno u silaznom trendu.

TA pruža korisne informacje, ako ih ispravno interpretiramo.
Ponekad, naizgled očiti znakovi, odvedu naša razmišljanja u krivi smjeru. Nešto kao ona optička iluzija, koju je prije par dana Deimos stavio na jednoj od tema.

Geronimo, što se mene osobno tiče, volio bih da ste, s onom formacijom trokuta i predviđanjem daljnjeg tijeka linije crobexa, u pravu.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Kolega Krpa trokut nije upitan,upitno je dali će biti probijen.

SAM PROTIV SVIH


Kolega Krpa trokut nije upitan,upitno je dali će biti probijen.

ne valja[undecid][cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close