TDR ne zatvara pogone da bi netko od dioničara bio bogatiji (objavljeno 08.12.2005.)

Naslovnica Forum Komentari članaka TDR ne zatvara pogone da bi netko od dioničara bio bogatiji (objavljeno 08.12.2005.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Bruto neto, neto bruto, matematika, tika i mate, bruto na neto, neto puta bruto i niššš [smiley8] Piše da je prosječna plaća 7891 kn. Kad se piše o prosječnoj plaći misli se na neto plaću, zar ne? 55,7 neto plaća za otprmninu puta 7981 ispadne po kalkulatoru 444541,7 kuna. 350 000 kuna bruto nije ni približno 444541,7 neto. Jel sad netko misli da su radnici ovce ili? No nisu važe otpremnine, važno je da je Adris izgubio licencu za Malboro. A vjerujte mi to jaaaako boli i od toga se ne mogu oporaviti. Piše u članku da drže na području bivše jugoslavije 25 % tržišta i da značajni udio imaju u BiHu nebihu,. Istina je ali isto tako da ih makedonci izguravaju sa tržišta. Hodam ulicom i malo malo naiđem na odbačenu kutiju pola cigara (naravno praznu). Dođem u omiljeni restoran konobar uzima za šankom dvije šteke pola. Ne da mi vrag mira odem do frenda na kiosk i pitam malo. Kaže Ronhill light no 1. Najbolje se prodaje. No kaže da ga izgurao Polo. Polo košta 1,2 ronhill light više (zaboravio sam, provjerim danas) ćim mu pada prodaja. Kaže frend 3 šteke ronhilla, 3 šteke pola, 3 šteke drine i aure na dan. Mali kiosk mala prodaja. Kaže dok nije bio polo išao je ronhill. To me zanimalo zbog FDS. No čelniik FDS dobio zlatni most, Srbi dobili Malboro a Rovinj niššš. Makedonci sa najkvalitetnijim duhanom i najnižom cijenom konkuriraju ronhillu i Adris ide sa tržišta van. Što je činiti Adrisu znam ali će trebati vremena. Trenutno proučavam Acetatna vlakna i celulotu. Upučeni će znati o ćemu pišem. Bit će uskoro da ću u Makedoniju i Tursku na put [smiley11] Pozdrav

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

E da još nešto. FDS ima sličan broj radnika sa većim prosjekom plaće. Mislim da Adrisa jako boli Malboro. No kakve veze ima FDS sa Adrisom? Itekako, no to znaju upućeni. Osmica moj broj 😉 Kako ono denijeri?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Upućeni, da im i idućih 10 godina pada svake godine neto dobit kao ove, još uvijek im se ni jedna firma
u hrvackoj približila nebi…
Problem je u tome, kaj smradove boli ona stvar za vrijednost dionice i same vlasnike tih dionica…
Oni kontrolu imaju. I to apsolute control

Frka im je, vjeruj mi. Izbačeni su iz visokog društva. Sad su sami. Zato i grabe tisak.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Samo neka grabe. Pametni se ukrcali na vrijeme…

I sad PM nemora platiti odštetu 10 milijardi dolara. A ja ja jaj koliko keša. Pitam se… [smiley11]

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Sad kad sam pročitao članak u nacionalu, malo mi je žao na koji način sam pisao, ali ipak… Osijek ima 30 000 ne uposlenih, propale su na desetke tvrtki. Tvrtke koje su proizvodile kvalitetnu hranu. Što bi onda imao srce za istrijane koji proizvode otrov? No nekako mi je žao [smiley10]

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close