Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neka se javno očituje SDA!
Moderator neka uputi pitanje SDA i traži odgovor u ime nas svih koji sudjelujemo na portalu!
Brzo i efikasno rješenje. Očitanje neka traži unutar 24 sata, jer ako je sve jasno i nema manipulacije to se može učiniti![bye]


” Zakon o zaštiti osobnih podataka, (Narodne novine, 103/2003)

ne bih rekao … onda se ne bi niti prvih 10 objavljivalo …

I love the Smell of Profits in the Morning


Dat će ti ga ali ga ne smiješ javno distribuirati. FI je automatiziran obrazac i tamo nema mjesta za sve dijoničare.

Ajde mi sad onako laički objasni kojim aktima sam ja spriječen da to javno obznanim

Suricata suricatta

plavi:

Pa ne mora se ništa platiti, ja se naručujem četvrtkom ili petkom, i imam stanje u knjigu dioničara, i vremena 2 sata da prepišem na papir ono što me interesira. Meni je to OK.

Ok, znači otiđete tamo, protratite dva sata vremena na prepisivanje onog što vas zanima i zbog čega sad vi ne biste smjeli te podatke objaviti negdje, primjerice na forumu jer dobili ste ih besplatno i jedino što vas je to koštalo je vremena, tinte i strpljenja, a SDA tehnički ništa osim predbilježbe ugovorenog dolaska

Moram potpisati papir na kojem piše da neću širiti dalje.
Frka je to, opas(a)ni su,kad odem van i dođem doma, naučim sve promjene napamet, pa potom sve živo spalim da ne ostanu tragovi.[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


vjeko: ” Zbog čega su ti podatci tajni ako je tvrtka Javno dioničko društvo? Zašto SDA ima monopol na izdavanje popisa dioničara ili zašto je zabranjeno distribuirati popis s njihovog CD-a? Je li razlog samo činjenica da tako ostaju bez 600,00 kn ili postoje dublji razlozi? Ima li SDA zakonski utemeljeno pravo na to? Ono, trkeljajte ko i obično [smiley][smiley][smiley][smiley] ” Zakon o zaštiti osobnih podataka, (Narodne novine, 103/2003)

Zaštita osobnih podataka? Najaviš se u SDA, prepišeš osobne podatke i raspolažeš njima ili platiš 600 kuna i opet dobiješ isto. To mi ne liči na zaštitu osobnih podataka

Suricata suricatta

A jesi naporan:

(3) Svakome dioničaru na njegov zahtjev izdavatelj ili sre­diš­nja depozitarna agencija treba omogućiti uvid u podatke iz član­ka 125. stavka 1. ovoga Zakona, a koji se odnose na dioničare i dionice toga izdavatelja. Središnja depozitarna agencija ima pravo na naknadu troškova izrade i dostave izvješća u skladu s cje­nikom. Podatke o dioničarima i dionicama iz ovoga stavka dio­ni­čar ne smije priopćavati niti učiniti dostupnima drugim osobama.

I love the Smell of Profits in the Morning

Plavi ne smije to prepisati na papir i to je ilegalno što radi, tako da nema što pokazati na forumu.

Možete tužiti SDA, to je najlakše.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Plavi ne smije to prepisati na papir i to je ilegalno što radi, tako da nema što pokazati na forumu.

Možete tužiti SDA, to je najlakše.

Nije istina, smijem.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zaštita osobnih podataka? Najaviš se u SDA, prepišeš osobne podatke i raspolažeš njima ili platiš 600 kuna i opet dobiješ isto. To mi ne liči na zaštitu osobnih podataka


Ako svi prelaze preko ceste bez zebre, ne znači da je dozvoljeno i zakonito…[smiley]

Uvijek postoje razlike između normative i prakse. Što je zemlja južnije, to je razlika veća…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Vjeko nije naporan već je pokrenuo temu o kojoj se u kuloarima govori već više od tri godine.

SDA, kao svoje leno, naplaćuje podatke koji nisu njeno vlasništvo!
Činjenica depozitorija ni u kojem slučaju nedaje pravo depozitoru da zarađuje na temelju izdavanja potvrde o onome što rade.
To je isto kao da ti netko naplati činjenicu što ti izdaje račun!

HALOOOOOO! [shocked][shocked][shocked]

A i pitanje je zakonske utemeljenosti ideje zaštite privatnih podataka, naročito s obzirom što ako si dioničar neke tvrtke imaš pravo saznati tko su ostali dioničari iste te firme. Već i ovdje pada priglupa ideja da SDA štiti famozni identitet bilo koga!!!

La vita e bella!

I molim vas, nek lijepo SDA ode na slobodno tržište pa da vidimo hoće li netko štampati CD-ove s popisom svih dioničara i za manje od 600 kunića….. [lol] [lol] [lol]

La vita e bella!


Nije istina, smijem.

Dokaži gdje piše da se smiju prepisivati podaci, gdje to piše?

Ja bum ih tužil sve.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close