Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tajnost podataka i popisa dioničara izvan Top 10

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zbog čega su ti podatci tajni ako je tvrtka Javno dioničko društvo? Zašto SDA ima monopol na izdavanje popisa dioničara ili zašto je zabranjeno distribuirati popis s njihovog CD-a? Je li razlog samo činjenica da tako ostaju bez 600,00 kn ili postoje dublji razlozi? Ima li SDA zakonski utemeljeno pravo na to? Ono, trkeljajte ko i obično [smiley][smiley][smiley][smiley]

a, onda dobro … ako je bezvezno trkeljanje … ja sam prvi za …
[lol]

Bit će da im zakon to omogućuje!

I love the Smell of Profits in the Morning

A zbog čega? Koji to pravni alat njima dozvoljava da imaju monopol na to i zašto uopće on postoji?

Pa nije to patent pa ga se može zaštiti i spriječiti njegovo kopiranje

Suricata suricatta

Bit će da imaju troškova za obradu!

Ne znam idem proguglat pa ti javim.

I love the Smell of Profits in the Morning

Pa ne mora se ništa platiti, ja se naručujem četvrtkom ili petkom, i imam stanje u knjigu dioničara, i vremena 2 sata da prepišem na papir ono što me interesira.
Meni je to OK.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ulaži u znanje:

Dostupnost podataka iz depozitorija nematerijaliziranih vrijednosnih papira

Članak 131.

(1) Vlasnik nematerijaliziranih vrijednosnih papira i skrbnička banka iz članka 127. stavka 3. ovoga Zakona ima pravo uvida u podatke iz članka 125. stavka 1. ovoga Zakona.

(2) Izdavatelj nematerijaliziranih vrijednosnih papira ima pravo uvida u podatke iz članka 125. stavka 1. ovoga Zakona kojih je izdavatelj i o vlasnicima tih vrijednosnih papira.

(3) Svakome dioničaru na njegov zahtjev izdavatelj ili sre­diš­nja depozitarna agencija treba omogućiti uvid u podatke iz član­ka 125. stavka 1. ovoga Zakona, a koji se odnose na dioničare i dionice toga izdavatelja. Središnja depozitarna agencija ima pravo na naknadu troškova izrade i dostave izvješća u skladu s cje­nikom. Podatke o dioničarima i dionicama iz ovoga stavka dio­ni­čar ne smije priopćavati niti učiniti dostupnima drugim osobama.

(4) Komisija ima pravo uvida u podatke iz članka 125. stav­ka 1. ovoga Zakona kao i u sve ostale podatke koji se vode u depozitoriju središnje depozitarne agencije.

(5) Pravosudna i upravna tijela, na temelju zahtjeva i u okviru ovlaštenja sukladno odredbama posebnog zakona imaju pravo uvida u podatke koji se vode u depozitoriju središnje depozitarne agencije.

(6) Svaka osoba koja dokaže pravni interes, uz razumnu naknadu, ima pravo uvida u povijest transakcija pojedinih vrijednosnih papira.

(7) Izvan slučajeva iz odredbi stavka 1. do 6. ovoga članka središnja depozitarna agencija obvezna je podatke o stanju pojedinog računa nematerijaliziranih vrijednosnih papira čuvati kao profesionalnu tajnu.

P.S. ti mi djeluješ kao miran i dobar dečko. Otkud ova revolucionarna razmišljanja. [lol] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

Ajde, baš me živo zanima jer mi nije odveć jasno zbog čega ti podatci ne smiju biti javno dostupni, a, barem prema Znančevom postu, možeš se najaviti i dat će ti ga.

Usto, da li SDA samim JDD-ima zabranjuje objaviti u FI popis svih dioničara?

Suricata suricatta

@fazan

Daj mi sad na hrvatski to prevedi [smiley][smiley]

Suricata suricatta

Koji je to Zakon Republike Hrvatske koji zabranjuje javno objavljivanje javnih podataka?
Ili je to “patent” SDA? Mi se dogovorili da nedamo podatke, a tko hoće neka plati!?
Kao prodaja općeg dobra?[pray]

Dat će ti ga ali ga ne smiješ javno distribuirati.

FI je automatiziran obrazac i tamo nema mjesta za sve dijoničare.

I love the Smell of Profits in the Morning


Pa ne mora se ništa platiti, ja se naručujem četvrtkom ili petkom, i imam stanje u knjigu dioničara, i vremena 2 sata da prepišem na papir ono što me interesira. Meni je to OK.

Ok, znači otiđete tamo, protratite dva sata vremena na prepisivanje onog što vas zanima i zbog čega sad vi ne biste smjeli te podatke objaviti negdje, primjerice na forumu jer dobili ste ih besplatno i jedino što vas je to koštalo je vremena, tinte i strpljenja, a SDA tehnički ništa osim predbilježbe ugovorenog dolaska

Suricata suricatta


Zbog čega su ti podatci tajni ako je tvrtka Javno dioničko društvo? Zašto SDA ima monopol na izdavanje popisa dioničara ili zašto je zabranjeno distribuirati popis s njihovog CD-a? Je li razlog samo činjenica da tako ostaju bez 600,00 kn ili postoje dublji razlozi? Ima li SDA zakonski utemeljeno pravo na to?

Ono, trkeljajte ko i obično [smiley][smiley][smiley][smiley]

Zakon o zaštiti osobnih podataka, (Narodne novine, 103/2003)

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!



@fazan
Daj mi sad na hrvatski to prevedi [smiley][smiley]

EPISTÊMÊ, TECHNÊ

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close