SUNH (Sunčani Hvar)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SUNH (Sunčani Hvar)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa pitam zato da pokažete, za prva 3 kvartala 2014. su prihodi od prodaje po dionici bili 8kn a operativna dobit oko 1,7kn, vrlo slično Valamaru, tako da bih s obzirom na korporativno upravljanje i transparentnost pri istoj cijeni rađe kupovao Valamar, a pogotovo sada kada je 20% jeftiniji.

I skoro duplo manje duga po dionici.

Istina, slazem se….ajmo argumentirat koliko potencijalno ima sunh za rast, znajuci da sada radi doslovno 5 mjeseci?, a misnistarstva ce sve dati da rade barem 10 mjeseci….kolika je izlozenost valmara na vrijeme?, koliko je hvar top destinacija i svake godine sve veca i veca?

Koliko je valmar rastao a koliko suncani padao?

Mislim da je potencijal jako velik, sto same destinacije, sto drustva koji ima monopol nad hvarom…

A sam vlasnik ce to nekome fino prodat po cijeni od 150 mil eura

Pogledajte dugovanje firme. U ovoj firmi nema napretka sljedecih 20 god ako ne dodje do dokapitalizacije i razvodnjavanja. Dokapitalizacija se ovdje ne provodi kao kod uspjesnih firmi da bi vlasnik u nesto ulozio i dionicarima donio jos vecu dobit, ovdje se provodi da ne dodje do stecaja.

Dug je tu… kamate su otpisane, to je bitno…dio glavnice ce se rijesiti dokapom….a ostatak kredita, nekih 300 mil ce se vracati redovitim poslovanjem…i poduzece ce donositi dobit

Sada je cijena ko da je stecaj, a sa q4 i objavom rezulatat u pozitivi, ova dionica je minimalno na 40 kn.

100% povrat na kapital u godini dana?, lose?, nebi rekao, nadite bolje a da ima manji rizik

100% zbog ulaska gurua mi nista ne znaci. Vjerujem da ce ovdje klimu dobro procijeniti i vas male na kraju nakititi.

Ne ulazem u firme koje idu u dokap da bi opstale. Slazem se jedino sa dokapom radi novih investicija. Pitanje je kada ce sunh stati na vlastite noge i moci dalje kupovati i siriti se.

Ma daj molim te, ako je sada cijena kao za stečaj onda je Valamar još više jer su (po dionici) prihodi od prodaje i operativna dobit skoro iste a jeftiniji je, samo što je ovdje još i dvostruko veći dug koji enormno povećava EV i duljinu povrata. Kažeš ajmo argumentirati pa bubneš cijenu po kojoj će vlasnik prodati, to ti je ORCO javio kao što ti je Lukšić javio kolika će biti dividenda u Excelsi? Kakve veze ima prethodni rast ili pad s valuacijom i poslovanjem ? I još nisi napisao koliko očekuješ prihode i operativnu dobit ove godine.

Ja neznam na kojim ti burzama trgujes….ovo je zse…totalno neefikasno trziste i tu zakoni ne vladaju….ne vladaju vise ni kod amera, zasto, nema dobiti vec 5 godina a tvrtka vrijedi 10 milijardi….

O cem mi pricamo, kupuje se buduca moguca vrijednost, spekulira se, ako investiras, pogledaj s&p nakon 15 godina ista razina…


O cem mi pricamo, kupuje se buduca moguca vrijednost, spekulira se, ako investiras, pogledaj s&p nakon 15 godina ista razina…

pa to se upravo i događa a vjerujem da je ovo tek početak. ako se polomi 25 kn ide se oštro gore.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

u prvom naletu probijeno, sad kad drugi puta probije onda bye bye razine 20-25. ako probije sad 25 to će biti nova potpora.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovi nalozi na kupnji djeluju kao umjetno dizanje cijene da se netko iskrca?

Ignore: KressoM, delux

Ovakve trgovine kao jučer i danas nije bilo od 3. mjeseca 2011. godine, a tada je cijena bila 60-70kn. Nešto se događa…

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

New Report

Close