SUNH (Sunčani Hvar)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SUNH (Sunčani Hvar)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da pojasnim PBZ je prenio na Prome Turist Resorts potraživanja u iznosu od
164 180 047,84 kune,a otkupio je i kreditne obaveze SUNH-a, prije toga je Prime Turist napravio i ovo, po ko zna kojoj cijeni
http://zse.hr/default.aspx?id=51599

Trenutna TH SUNH :
8.341.288*20= 166 825 760

“…U idućoj godini započet će restrukturiranje Brodarskog instituta, u turističkom sektoru kreće privatizacija pulske Brijuni Rivijere, očekuje se dovršetak predstečajne nagodbe u Sunčanom Hvaru, u kojemu država namjerava ujedno i prodati svoje dionice, izlazak se predviđa i iz Cluba Adriatic, a za Park Prevlaka Gruda u kojemu se vodi stečaj predviđa se brisanje iz državnog portfelja……….”

Ne će prodati samo srebro, zlato nego i dijamante.[emo_beztona]

DUUDI uputio na raspravu Plan upravljanja državnom imovinom za sljedeću godinu

marcello

http://www.seebiz.eu/vlada-pocetkom-2015-u-prodaju-hpb-a-i-narodnih-novina/ar-96961/

Kad je riječ o turističkom portfelju, država i u njemu planira veliko “čišćenje”. Nakon završetka predstečajnih nagodbi u prodaji bi se našli i Sunčani Hvar i Club Adriatic, koji upravlja bivšim vojnim hotelima, a privatizacija, odnosno prodaja ili izlazak na tržište kapitala čeka i Brijuni Rivijeru. U slučaju tvrtke Apis IT, država je već počela pregovore s Gradom Zagrebom o preuzimanju udjela od 49 posto, koliko Zagreb ima u toj tvrtki. Vizija je da on preraste u nacionalni referentni centar razvoja i IT podrške uprave RH te da bude, kako piše, prvi izbor u pružanju IT servisa javnom sektoru.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sunčani Hvar je jdan od boljih papira. O njemu se puno ne piše. Skoro, pa ništa. Što se o dionici više piše to ona cjenovno manje raste, a kad se pretjera s pisanjem započinje njezin cjenovni pad, puno je primjera za to: hoteli Maestral, hoteli Rab, Jadroplov, apartmani Medena, Riviera, Belje…zato se nešto mislim, dobro je što ne pišete o sunčanom Hvaru. Imam ja još dosta tog papira za prodati.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Stanje 17.10.14
1 ORCO PROPERTY GROUP S.A. 2.207.750 26,47 Osnovni račun
2 PRIME TOURIST RESORTS, A.S. 2.080.000 24,94 Osnovni račun
3 DRŽAVNI URED ZA UPRAVLJANJE DRŽAVNOM IMOVINOM / REPUBLIKA HRVATSKA 1.691.400 20,28 Zastupnički račun
4 DRŽAVNI URED ZA UPRAVLJANJE DRŽAVNOM IMOVINOM / DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.007.811 12,08 Zastupnički račun
5 ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. / ORCO PROPERTY GROUP S.A. 428.984 5,14 Skrbnički račun
6 KNEŽEVIĆ JOZO 132.616 1,59 Osnovni račun
7 HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. / KAPITALNI FOND D.D. 46.706 0,56 Skrbnički račun
8 INPRO ZAGREB D.O.O 11.909 0,14 Osnovni račun
9 TVRDEIĆ ANTE 8.000 0,10 Osnovni račun
10 CAPITALIS D.O.O. 7.171 0,09 Osnovni račun

http://www.vobco.hr/hr/oi/suncani-hvar/novosti.html

marcello

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/261017/Default.aspx

Slijedi prodaja ‘Sunčanog Hvara’, ali nema rasprodaje ispod cijene
Nema rasprodaje tvrtki čije uprave su dobro radile i posigle da te firme nisu gubitaši. Ono što nam vrlo brzo slijedi jesu natječaji za prodaju “Sunčanog Hvara, “Jadrana” iz Crkvenice i “Kluba Adriatic”.

Što se “Sunčanog Hvara” tiče, to nam je posebno opterećenje koje nosimo, ali za to nije kriv ni turizam ni resorno ministarstvo, nego prethodne vlade koje su cijelu tu priču posložile na ovakav način.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vitek: Želim od RH kupiti sve dionice Sunčanog Hvara

Postoje dvije perspektive. Prva je predstečajna nagodba, dugotrajan i iscrpljujući proces, koji su u početku poticale banke koje su financirale SH. Predstečajna nagodba postala je neizbježna nakon što Vlada nije ispoštovala Memorandum o razumijevanju i osigurala daljnje poslovanje tvrkte. Vjerujem da će se uza sve napore uložene u uspješno rješavanje predstečajne nagodbe tvrtka ubrzo vratiti u normalan tijek poslovanja. Druga je ta da je sezona 2014. bila iznimno uspješna za SH, koja uz uspjeh u prethodnim godinama dokazuje da je Orcova vizija, kao i iskustvo s lokalnim menadžmentom i know howom bilo uspješno. Usporedna analiza pokazuje da su obnovljeni hoteli Amfora i Adriana među najboljim hrvatskim hotelima po kriteriju cijena i prihoda po sobi.

U planu upravljanja imovinom RH za 2015. predviđa se da država, nakon što okonča predstečaj, proda sve dionice koje će imati u Sunčanom Hvaru. Jeste zainteresirani?
Pročitali smo tu informaciju u hrvatskim medijima i generalno smo zainteresirani za tu mogućnost.

i ja sam zaintersiran prodati – samo je pitanje cijene 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Danas je ročište za utvrđivanje tražbina (22.10.), očekujemo te vijesti. Država ima kupca i da se ne zaboravi uz Hvar ide i Obonjan (lokalpatriotizam)
http://m.sibenik.in/sibenik/novi-gazda-obonjana-ceski-milijarder-vitek-za-dva-tjedna-ishod-predstecajne-nagodbe/29162.html

vid'la žaba...

Na ročištu utvrđene tražbine vjerovnika Sunčanog Hvara

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Nakon jučerašnjeg ročišta stekli su se uvjeti za nastavak predstečajne nagodbe, Sunčani Hvar ima 8 dana da dostavi plan financijskog restrukturiranja. Izgleda da su se sve dogovorili. Ispoštovan je uvjet državnih vjerovnika da ne otpisuje više nego ostali. Slovačka firma ima namjeru otkupit sve dionice, banke su zadovoljne, država isto, nadam se da ćemo bit i mi, podsjećam da je free float samo 8,70% i da se radi o otoku Hvaru.

vid'la žaba...

Kupio sam nešto ovoga Hvara neki dan, iako ništa ne znam o ovoj tvrtki. Znam samo da je cijena “pokoj vječni”. Idem sada malo istraživati i drukati – normalno.
Živo me zanima ukoliko bi se država odlučila na prodaju svoga udjela ispod koliko ne bi dali jer je primjetno u zadnje vrijeme otkako je ovaj novi lik na čelu DUDI-ja da je država počela cijeniti svoju imovinu.

Bilo po 10 ko pljeve. riješio 2/3 po prosječnoj 18kn ostatak ne diram.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close