Što vam se može dogoditi ako ste na Linićevoj listi?

Naslovnica Forum Komentari članaka Što vam se može dogoditi ako ste na Linićevoj listi?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ništa se neće dogoditi dok ova gramzljiva Vlada ne smanji bezobrazno velike poreze .

Pa ta gospoda sa liste Ponosa neplatiša poreza i neće plaćati poreze zato jel su tako bezobrazno veliki.

Rješenje je da se smanje porezi .

Pa s veseljem bi svi sa liste Ponosa platili porez Državi koju vole kada bi porezi bili razumno mali .

.

Kao fizičko lice ne može vas nitko zatvoriti zbog duga kojeg niste objektivno mogli platiti, mogu vam samo sjesti na nekretnine ili vam oduzimati od prihoda, ako naravno nekretnine ili prihode na svoje ime i imate.
S druge strane treba pogledati samu tu državu, koja je sokolila svoje građane da ulažu svoju imovinu u poslovanje, a pritom nije odgovorno vršila kontrolu nad novcem u opticaju, već je to prepustila interesnom privatnom lobiju.

Kada bankarski sektor zakonomjerno svom kreditno-monetarnom poslovanju izvrši kontrakciju novca u opticaju, nastaje nelikvidnost, to je uhodani bankstersi business.
Tada se sjeda na novostvorene realne vrijednosti pa mnogi iz financijske elite iz navoza napokon dobijaju svoje nove megajahte.
Država se u većini slučajeva oponaša bankstere, i sama sjeda na nekretnine ili izvlaći posljednji novčić građanima iz čarapa.
Pere ruke od svoje odgovornosti za novonastalu situaciju čak pokazujući i silu, zbog nekih koji su doista varali platit će svi koji objektivno nešto imaju, a nisu ni najmanje krivi za novčanu kontrakciju. Stoga naša država i nije odgovorna Republika, ona ne štiti svoje građane zbog kojih uostalom i postoji, već je to maloljetna politika s nejasnim ciljevima, ali bez sumnjem pod tutorstvom financijskog sektora.

Ništa se neće dogoditi dok ova gramzljiva Vlada ne smanji bezobrazno velike poreze .

Pa ta gospoda sa liste Ponosa neplatiša poreza i neće plaćati poreze zato jel su tako bezobrazno veliki.

Rješenje je da se smanje porezi .

Pa s veseljem bi svi sa liste Ponosa platili porez Državi koju vole kada bi porezi bili razumno mali .

Da su ti s liste placali svoje obaveze, porezi bi se odavno smanjili…

“Da su ti s liste placali svoje obaveze, porezi bi se odavno smanjili…”

@ovchica
Da postoje neki koji su mogli plaćati doprinose ili poreze a nisu, izvjesno je.
Ali da večina naprosto nije mogla plaćati, to je sasvim sigurno.
Matematika je jednostavna, četiri puta su veći dugovi od količine novca u opticaju.
Novac koji ne postoji u opticaju ne može se ni na koji način vratiti.
Centralno bankarstvo, kroz svoje poslovanje poslovnim bankarstvom djelomične rezerve, vrši emisiju kreditnog novca s apliciranom kamatom, koju nikada nije stavilo u opticaj. Kako novac koji predstavlja kamatu ne postoji u opticaju, zakonomjerno se stvaraju krize, a poslovanjem djelomične rezerve emitira se nominalni novac ex nihilo, taj novac realno ne postoji, to je samo banksrerski zapis ili računalski impuls. Ljudi duguju iluzije.
Situacija je dakle apriori i namjerno izrežirana da se ljudima oduzme ono što su novostvorili, jer na propasti večine elitna manjina gradi svoje feudove.

Anonimno, 02.08.2012. u 11:18
ovchica
Da su ti s liste placali svoje obaveze, porezi bi se odavno smanjili…

Me, me,me,
ne ,
porezi su preveliki !
Da je to istina vidi se po tome što nema ni domaćih ni stranih investicija !
O veličini poreza se uči na fakultetima .
Što su porezi veći više je poreznih neplatiša .
Osobno sam (glupi) uredni platiša poreza ali više ne investiram jer mi porezi pojedu svu zaradu .

.

Treba znati da u je sumi proračunskih davanja veći iznos onaj koji ide na račun plaćanja kamata (ponavljam KAMATA) banksterskom sektoru, od sume koja ide na račun subvencija našem gospodrstvu.

Anonimno, 02.08.2012. u 11:24
Rinzaj
Situacija je dakle apriori i namjerno izrežirana da se ljudima oduzme ono što su novostvorili, jer na propasti večine elitna manjina gradi svoje feudove.

da , na isti način su imovinu otimali i njihovi pretci kada su došli iz šume 1945.

.

…da, ima nekih dodirnih točaka, komunisti su nacionalizirali stvorene vrijednosti a današnji totalitaristi to zovu "privatizacijom".

Da postoje neki koji su mogli plaćati doprinose ili poreze a nisu, izvjesno je.
Ali da večina naprosto nije mogla plaćati, to je sasvim sigurno.

Ne drobi gluposti…Imam popis svih duznika iz moje okoline i svi najveci duznici su mogli placati…To su utajivaci dakle kriminalci…Ako nemos placati obaveze, znaci da nisi sposoban obavljati svoj posao kako spada pa prema tome, nemoj raditi ili radi nesto drugo sto ces znati…S time da nijedan ugostitelj nije na listi iako je izvjesno da ne prijavljuju ni trecinu prihoda…To je tako u mojoj sredini a vrlo vjerojatno i u cijeloj drzavi, sto samo znaci da ima jos neevidentiranih dugova po osnovi poreza i doprinosa te je ukupni utajeni iznos cak i veci od 52 milijarde…

Ne ulazeći u problematiku bankarskog sektora (butterfly efekt) smatram da u osnovi svega treba biti zdrav razum i elementarno poznavanje poduzetništva. Svatko tko se krene baviti poduzetništvom mora znati svoja prava ali i obveze. Ne plaćanje poreza i doprinosa zbog nelikvidnosti, pogrešne poslovne odluke ili sl. za nikoga ne povlači kaznenu odgovornost, ali imamo kaznenu odgovornost direktora ako u ovakvim situacijama ne pokrene stečajni postupak. Druga kaznena odgovornost povrh potonje je ako poslujete nelikvidnim ili blokiranim trgovačkim društvom (cesije, prebacivanje imovine u druga trgovačka društva i sl.)
Opće pravilo je što veća firma češće su malverzacije navedenog tipa. Jasan pokazatelj za ovu tvrdnju je da velika većina prozvanih poreznih dužnika nema nikakve imovine, tužbe dobavljača ili podizvođača, tako da bez forenzičkog knjigovodstva nema izgleda za naplatu.

I dalje sam uvjeren da je DOBAR DIO KRIVICE za ovo na Poreznoj upravi i njezinim djelatnicima:
– needucirani su i većinu stvari u svom poslu improviziraju (krivnjopm sustava) – najčešće do znanja dolaze pitajući kolegu do sebe koji otprilike isto toliko malo zna.
– ne postoje nedvosmislene pisane upute za primjenu propisa prema kojima bi porezni službenici radili već isti po vlastitom nahođenju tumače bezbrojne zakone i propise – počesto i kontradiktorne
– ne postoji sustav obavještavanja poreznih dužnika o poreznom dugu – iz vlastitog primjera znam da nas nikada nisu obavijstili da postoji dug dok ne bi sami tražili potvrdu o neimanju duga. Nakon toga smo svakih 2-3 mjeseca tražili tu potvrdu samo da bi saznali da li postoj ikakv dug. To se vidi i iz toga da pojedini izjavljuju da uopće nemaju pojma da imaju kakv porezni dug !!!
– zbog nepravovremenog obavješćivanja gomilale su se ekstremne (lihvarske) kamate koje 90% dugova vrlo brzo dovedu do potpuno nenaplativih
– umjesto da su porezni inspektori odmah nakon 2-3 mjeseca kretali u porezni nazdor kod dužnika – oni su bezbrižno “reketarili” pekare, kafiće, buregđijske radnje i ostale sitne obrtnike.

ZAKLJUČAK: Da su poreznici intervenirali na vrijeme – obavijest, opomena, tužba – već nakon 2-3 mjeseca od stvaranja poreznog duga, preko 50% ovih dužnika ne bi bilo na popisu. Dobar dio ih je saznao kada je taj dug postao toliko velik da ga više nikako nisu mogli platiti i onda im je postalo svejedno…

New Report

Close