Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?


Medifast (MED) je danas +2.89%. we are after a good start.

Kada do NYSE dode vijest da burzom tece MED i mlijeko ovo ce skociti 100%. Sta ti znaci imati inside informaciju. [wink]

Twixeru,

Sad razumijem – ako je tvoj portfelj zapravo privatni mirovinski fond, onda tolika diverzifikacija ipak donekle ima smisla; da, ljudi misle da bi u Kanadi covjek trebao pristojno zivjeti od penzije, ali bojim se da ce PRVI PRAVI "crni labud" biti spoznaja stotina milijuna ljudi vec za kojih 20-ak godina da love za njihove penzije i za sve njihove zdravstvene potrebe vise jednostavno nema. Heh. A nitko ne zeli raditi dulje od 65-e. A svi rodjeni u to doba dozivjet ce barem 105. Znaci, 40 godina slabosti i jos bez prihoda. Zanimljivo ce to sve biti za one koje zahvati, nadam se samo da nas nece. Mada, kad se ta bijesna masa penzica pokrene, mogli bi "nacionalizirati" i nase portfelje… Valjda ce ovi na vlasti naci nacina na to nekako sprijece, makar tako da ih sve procijepe i tako genetski modificiraju, BAS TOCNO kao u "vrlom novom svijetu", pa da onda penzici postanu sretni sto su siromasni i onda se jos i vrate prirodi i selu, pa se tamo jos i nekako medjusobno eutanaziraju, kao sto ih vec sada oko trecina cini u Nizozemskoj. Inace, i ja sam u inozemstvu cec godinama, a u Hrvatskoj vrlo rijetko, no uvijek me veseli vratiti se i vidjeti ljude. Nasi ljudi bas ne rade previse ali su uvijek puni ideja.

Nego, vratimo se temi: zainteresirao me MED, ali ipak ima stvari koje mi nisu jasne. Moze li tvoje vidjenje sljedeceg:

1. Zasto je dionica tako volatilna u 2010.? To je obicno predznak dugorocnog pada, za dokaz toga dodijeljena je i jedna Nobelova za ekonomiju (iako su one sve vise-manje politicke i kasnije se pokazu nesuvisle, ali dobro). I zasto ono potonuce u srpnju?

2. Jest da se rast cini jako velik i brz, ali budimo realni – MC samo $ 400 mil., i samo 365 uposlenih; tako maloj kompaniji nije problem u ovoj fazi imati brzi rast od prosjeka sektora. Ono sto mene u tome brine jest da parametar koji se jedini ne moze bas lako "uljepsavati" i kojem najvise vjerujem – P/S – ne samo da nije veci od prosjeka sektora, vec je i bitno losiji;

3. Ne kazem da nije jako zanimljiva, ali ako im se pojavi ozbiljan competitor, ili samo i glasina da netko tipa J&J planira uci u taj biznis, skljokat ce se za 60% u dva tjedna. Kako je zasticena ta njihova hrana? Je li to nesto patentabilno, i ako jest, koliko je tesko zaobici patent? Meni se ovo bas ne cini patentabilno uopce, a ako i jest, vjerojatno se moze zaobici?

4. Meni ova firma malo smrdi na "funky business" – imaju samo 365 djelatnika, kazu da vrijede $ 400 M, a cjelokupna im je proizvodnja "outsourced" kod Jason Pharmaceuticals. Koliko im je taj partner pouzdan, stabilan i zdrav? Bez njih ocito cijeli business dolazi u pitanje, a ljudi se obicno prije posvadjaju kad im krene negoli kad propadnu.

5. Konacno, imas li jaki argument zasto bih zamijenio bilo koju od svoje 3 dionice za MED? Pazi npr. zadnja 3 mjeseca: ILMN mi je narasla 40%, C 30%, AAPL 13%. OK, oko ILMN me polako hvata nervoza, ali MED uopce nije u plusu u zadnja 3 mjeseca, ukupno uzevsi. I jako je volatilan. No, zanimljiv je, ali mozes li mi odgovoriti na ovih par pitanja? I jos vaznije – vidis li ista lose kod ILMN, C i AAPL, jer ja ih vjerojatno mislim zadrzati i cijelu 2011?

Aquila non capit muscas.

http://www.nyse.com/about/newsevents/1176373643795.html ameri ne rade danas

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovako, 2006 kupio Rosneft na IPO po 7,50 USD,nisam htio prodati na 12 USD, ovo je danas na FSE išlo 10 % gore,na LSE 5 % , promet je ogroman,mislim da to može otići na 20 USD ?

obožavam strvine-posebno ovce

MED meni nije velika pozicija. Uzeo sam je jer imaju veliki rast prodaje i ogroman prostor za sirenje. Operiraju u samo 8 od 50 americkih drzava. Taj tretman provjereno radi. Ako poslusas zadnji call vidjet ces da je i jedan od analiticara (Wells Fargo) njihov klijent i da je jako zadovoljan proizvodom. Direktor firme je umirovljeni pukovnik marinaca, a oni imaju jako dobar track record kada je u pitanju postenje i lojalnost.

Do volatilnosti je uglavnom doslo jer je bivsi kriminalac Barry Minkow pokrenu stranicu na kojoj tvrdi da je Medifast prevara. Barry Minkow je istu tu stranicu pokrenu i protiv Lennar-a. Barry i njegovi prijatelji kupe short pozicije na nekoj firmi i onda pocnu po internetu siriti lose vijesti o istoj. Nadaju se da ce cijena dionice znatno pasti i da ce oni zaraditi novac. Barry je proglasen krivim po svim tockama optuznice u slucaju Lennar 29.12.2011.

Vaš link

Dva su problema vezana za MED u ovom trenutku:
1) Medifast je preradivac hrane. Cijene njihovih sirovina u zadnje vrijeme jako rastu sto znaci da njihova dobit nece rasti kako se to predvidalo prije nekoliko mjeseci
2) Ovo je za njihov business najgori quater u godini

Mislim da ce nadmasiti ocekivanja i da ima potencijala za rast.

Kod AAPL je najbitnije zdravlje Stevea Jobsa, a to se izgleda pogorsalo.
C je ok po meni. Iako nisam citao zadnje izvjesce. Ne znam kako doprinosi international side. US bank recovery is fine. JP je imala dobre rezultate, vrlo je vjerojatno da ce i oni.
ILMN is priced for perfection and they cut down estimates recently, VP and CFO sold over 1M of stock last week each. Some downgrades will probably follow. I like the business a lot but at P/E over 90 you must beat all estimates.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Draga nacijo (i regionalni čitatelji Poslovnog),
ljubazno vas molim da mi samo jednim klikom na dolje navedeni link pomognete da popravim svoj ukupni rezultat u Dukascopy mjesečnom natjecanju trejdera.
U natjecanju se boduju ukupni profit, broj zarađenih pipsa i popularnost trejdera (mjerena brojem klikova na profil i blog trejdera).
U prve dvije stavke sam poprilično dobar (trenutno ukupno 20., username=’domingo’) ali za popularnost imam nula bodova (???).

Link:
Vaš link

Unaprijed hvala

http://pseudomarkets.blogspot.com/

SOLARCI i dalje grabe… [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

– AAPL nakon 15 mjeseci drzanja.

Raznisljao sam da prodam pred izvjestaj. Ovo sa Jobsom mi je samo pomoglo da odlucim. Fantasticna kompanija, fantasticni fundamenti, fantastican sektor. Medutim, Jobs je veliki dio ove price i spekulacije o njegovom zdravlju ce uvijek pritiskati cijenu dionice. Imali smo sell-off nakon proslog izvjestaja koji je bio jako dobar i iznad svih ocekivanja. Ovaj izvjestaj bi trebao biti cudo da se isto ne ponovi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

+ ANAD (ANADIGITS)

– Provider od semiconductor solutions manly PA (Power Amplifiers) for CDMA systems
– Cash $1.32 per share, no debt
– Revenu growth sequentionaly +19%, and 67% YOY
– Increased CDMA PA share in the third quater from 18% to 22%.
– On the last conference call they indicated that they have a new mayor customer but didn’t want to
further specify. They already worj for RIMM and Samsung
– Number of cell phones is increasing but even more important number of PAs per phone is growing due ti increased complexity. 2G phone has one PA while a new smartphone typicaly has 5
– They also produce PAs for Base Stations (BS) and number of base stations is growing rapidly due ti increasing traffic.

Ovo sam kupio danas kada sam prodao AAPL. Logika je slijedeca. AAPL moze imati izvanredan rezultat, ali zbog bolesti Stevea Jobsa rast dionice moze biti usporen. S druge strane ako kupim nekog malog rastuceg proizvodaca u Wireless industriji njega bi pozitivni rezultati iz AAPL-e i povecana potraznja za wireless harwareom trebali pogurati jos vise jer nema taj uteg Jobsove bolesti.

Vidjet cemo da li ce raditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Inverter, kakvo je izvješće ovih Tvojih iz Goldman Sachsa? Danas prije otvaranja će biti, pa rekoh budući kod njih radiš kao analitičar da nam malo javiš. Šteta da se ne vratiš u Hrvatsku raditi i u naše domaće brokerske kuće. Takav talent za Tehničku analizu koji radi za GS. BRAVO!!

Dokupio malo ALVR po 2.19…

Downside risks to growth remain

ntwk – strong buy 2.10
xoma – strong buy 5.83

Moze li se uz ove preporuke dobiti i koje objasnjenje

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close