Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?


+ TEF (Telefonica)

pozitivno:

– 10 najveca EU tvrtka
– Posjeduje mobilne mreze u svim zemljama Latinske Amerike gdje kupovna moc stanovnistva raste
– Yield na ovom cijenama 8.1%
– Portugalska aukcija bi trebala dijelovati pozitvno na cijene Spanjolskih dionica
– Izajava Zapatera da ce Spanjolska ekonomija rasti 2-2.5% je takoder pozitivna

Negativno:
– Sjediste je u Spanjolskoj i tamo im je 32% prodaje
– Imaju mrezu i u Irskoj sto nije osobito perspektivno trziste


nije losa tehnicki….al ga to skace …upravo se ukesirao full….razmotrit cu …hvala ti

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

– GPRO

Cini mi se da nisu ostavili dobar dojam na ovoj Healthcare konferenciji. Odradila je dobar rast. Stock is priced for perfection at these levels and I’m not sure if they gonna deliver a perfect quaterly report.

Inace jako dobra kompanija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


nije losa tehnicki….al ga to skace …upravo se ukesirao full….razmotrit cu …hvala ti

Najveci problem Telefonice (TEF) i Banco Santader (STD) je u cinjenici da im je sjediste u Spanjolskoj. Kada bi preselili u NY, cijena bi im automatski skocila 10%.

TEF je vodeci operater u Latinskoj Americi, a rast kupovne moci tamosnjeg stanovnistva je znacajan. Njemacka je isto dobro trziste i tamo su jaki. UK je veliko trziste . Ceska je ok. Spanjolska i Irska su zemlje u kojima kupovna moc pada i tu moze biti problema.

Paradoksalno. Na cijenu dionice vise utjecu aukcije Portugalskih obveznica (gdje nisu prisutni), nego rast cijena sirovina u Brazilu, Chileu, Columbiji,…. od kojih direktno ovisi kupovna moc njihovih klijenata.

Neadavno sam je sugerirao Marcipanu kao top telecom play. Cekao sam samo katalizator i uskocio na otvaranju. Uzeo sam na otvaranju kada je yield bio 8.1%. S tim yieldom ovdje mogu cekati jako dugo da vrijednost dionice poraste. Ako bude trebalo.

Najnegativnija stvar. Izvjesca su im duga izmedu 70 i 80 strana.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Medifast (MED) je danas +2.89%. we are after a good start.

Kada do NYSE dode vijest da burzom tece MED i mlijeko ovo ce skociti 100%. Sta ti znaci imati inside informaciju. [wink]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

(12.01.2011)
Načuli ste glasinu o preuzimanju, zaradit ćete ako se kladite protiv

Najsigurniji način da zaradite na glasini o velikoj akviziciji koja se sprema u poslovnom svijetu je da se kladite kako je glasina neistinita, izračunao je Bloomberg.

Prema analizi novinskih izvješća u posljednjih pet godina bilo je 717 najava o mogućim preuzimanjima od čega su se samo 104 na kraju i realizirala. To znači da je 85,5 posto svih najavljenih akvizicija propadne.

Zbog najave o akviziciji prosječno je cijena dionice tvrtke koja se preuzima porasla 2,9 posto, što znači da ulagači koji na vrijeme reagiraju na tu informaciju mogu na burzi upravo toliko i zaraditi, naravno ako se dionice prodaju prije nego najavljena akvizicija i javno propadne.

S druge strane ulagači koji procjene da je u pitanju špekulacija koja nije realna i da se preuzimanje neće ostvariti shortajući, odnosno kladeći se protiv preuzimanja zaradit će 14 posto prinosa na svoj ulog, a pritom imaju samo 14,5 posto šansi da će biti u krivu.

who dares, wins

USD/SGD long, stop ispod 1.2790

Downside risks to growth remain


USD/SGD long, stop ispod 1.2790

Ako pada CHF trebao bi SGD

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

For more than 30 years, I’ve brought the most innovative companies in the world to the readers of Emerging Growth. And our track record shows just how wealthy these stocks can make you: We have beaten the S&P 500 by nearly $3-to-$1 over those 30 years.

No surprise that such strong results are fueled by fast-growing stocks that we find long before anyone else does:
Envirodyne +1,704%
Optical Coatings +1,579%
L.A. Gear +820%
4Kids Entertainment +786%
Photon Dynamics +971%
Glenayre Technologies +688%
Holly Corporation +457%
Hansen Natural +1,125%
América Móvil +347%
Valero +180%
Nutrisystem +169%
IPSCO +107%
Radcom +164%
Spreadtrum +152%

who dares, wins


For more than 30 years, I’ve brought the most innovative companies in the world to the readers of Emerging Growth. And our track record shows just how wealthy these stocks can make you: We have beaten the S&P 500 by nearly $3-to-$1 over those 30 years.

No surprise that such strong results are fueled by fast-growing stocks that we find long before anyone else does:
Envirodyne +1,704%
Optical Coatings +1,579%
L.A. Gear +820%
4Kids Entertainment +786%
Photon Dynamics +971%
Glenayre Technologies +688%
Holly Corporation +457%
Hansen Natural +1,125%
América Móvil +347%
Valero +180%
Nutrisystem +169%
IPSCO +107%
Radcom +164%
Spreadtrum +152%

Dovoljno za izvrsno 2. mjesto. Nedostaje im kumulativno jos 654.26% pa da se izjednace sa kolegom Tigrusom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Hehe bas dobro da sam izasao iz EUR/USD… U pon i utorak nisam uopce otvarao TWS jer sam imao "vaznije" stvari za radit (ostavljam vam masti na volju… [wink])
Otvorio ga ponovo u srijedu, ali prije podne, imao sam priliku opet uc al sam rekao, ma ic ce to prvo izpod 1.29 da okine stopove i onda ce krenut gore, al eto…

Uglavnom koncentrirao sam se vise na hourly chart jer sam imao malo vremena i morao na brzake odlucit sta cu s tim i jos sa par stvari. Otvorio sam ja i daily i vidio trokut sta sam nacrtao i sjetio se da mi je plan bio nakon stopa ponovo trazit priliku za upad (koja je bila u utorak kad daily candle nije napravio lower low, al posto sam otvorio tek u srijedu trebao sam onda uletit a ne pokusat radit finese…) EUR/CHF imam jos uvijek, al sam eto izgubio pola potencijalnog profita…

Zato uvijek shvacat max ozbiljno ovaj posao, napravit si dobar time-management plan, uvijek pisat komentare sa planom akcije itd. Cim malo popusti disciplina dogadjaju se greske. Jedna ovakva greska se tolerira, ali vise njih moze znacit razliku izmedju profitabilnog i neprofitabilnog portfolia…
Evo samo malo ispuhavanja prije spavanja…

Downside risks to growth remain

Nisam od onih koji uvijek kupuju na dnu i prodaju na vrhuncu, ali kad se udruže znanost i iskustvo rezultati su iznad svih očekivanja:

http://pseudomarkets.blogspot.com/

BTW, za sve one koji provode sate i dane analizirajući fundamente XY kompanija, moj prijateljski i dobronamjerni savjet je da se ostave uzaludnog truda… Sve što vam treba za uspjeh na tržištima nacrtano je na grafovima…

http://pseudomarkets.blogspot.com/


Nisam od onih koji uvijek kupuju na dnu i prodaju na vrhuncu, ali kad se udruže znanost i iskustvo rezultati su iznad svih očekivanja:

http://pseudomarkets.blogspot.com/

BTW, za sve one koji provode sate i dane analizirajući fundamente XY kompanija, moj prijateljski i dobronamjerni savjet je da se ostave uzaludnog truda… Sve što vam treba za uspjeh na tržištima nacrtano je na grafovima…


slazem se…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close