Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

prodao sam SD…izgleda prerano…danas će bit raketa…
obratiti pozornost i na CHK…
mislim da bi jedna i druga u vrlo kratkom periodu mogle dobro povuć prema gore…
još ako se danas poklope brojke oko jobless claimsa , a sudeći po jučerašnjem ADP reportu oko novozaposlenih u privatnom sektoru, mogo bi biti ovo jako dobar tjedan… [thumbsup]

a da ne kažem da mnogi očekuju cijene nafte preko 100$…a prirodni plin može samo gore…

eto SD-a u pre-marketu na +5.84%…


Kupio sam danas ADM – Archer Daniels Midland

Koma od firme. Vece stetocine od Djakovstine, izgorilo im zito u Rusiji ljetos. Medutim ovo je Agriculture play sa daleko najnizim multiplama. Trejdaju se na 10 usprkos ogromnom rastu cijena zitarica. Sve slicne kompanije sada iznad 20, Vittera iznad 40. Dijele i dividendu.

Racunam da plima (cijene zitarica) mora podici sve brodove bez obzira koliko su losi, pa i ADM.

Pocet cu vjerovati da sam vidovit. Kupio sam ADM na dan Jan 5.

Na dan Jan 6, top Analyst Recommendation je ADM

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


prodao sam SD…izgleda prerano…danas će bit raketa…
obratiti pozornost i na CHK…
mislim da bi jedna i druga u vrlo kratkom periodu mogle dobro povuć prema gore…
još ako se danas poklope brojke oko jobless claimsa , a sudeći po jučerašnjem ADP reportu oko novozaposlenih u privatnom sektoru, mogo bi biti ovo jako dobar tjedan… [thumbsup]

a da ne kažem da mnogi očekuju cijene nafte preko 100$…a prirodni plin može samo gore…

Ja isto vjerujem da NG mora gore. Jednostavno sada je 5 puta jeftinije proizvoditi energiju iz plina nego iz nafte. Dugorocno taj je odnos neodrziv.

U ovom trenutku nemam hrabrosti ici u manje proizvodace jer mislim da mnogi nece izdrzati na ovim cijenama i da mnogi nece docekati oporavak trzista. Imam Encanu (ECA) to je velika i financijski stabilna kompanija, a i dividenda od 2.7% je privlacna. Kupio bih jos ali cu cekati slijedeci izvjestaj jer bi ovaj s obzirom kako sus se kretale cijene plina mogao biti razicarenje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja isto vjerujem da NG mora gore. Jednostavno sada je 5 puta jeftinije proizvoditi energiju iz plina nego iz nafte. Dugorocno taj je odnos neodrziv.

U ovom trenutku nemam hrabrosti ici u manje proizvodace jer mislim da mnogi nece izdrzati na ovim cijenama i da mnogi nece docekati oporavak trzista. Imam Encanu (ECA) to je velika i financijski stabilna kompanija, a i dividenda od 2.7% je privlacna. Kupio bih jos ali cu cekati slijedeci izvjestaj jer bi ovaj s obzirom kako sus se kretale cijene plina mogao biti razicarenje.

Chesapeake Energy (CHK) sam kupio početkom prošle godine kad se šuškalo da će doći do preuzimanja kompanije zbog vrlo vrijedne imovine koju posjeduje…ali i pozamašnog duga…
cijele prošle godine se špekuliralo da će netko preuzeti CHK…a špekulira se i dalje…
Sklopili su Joint Venture s francuskim Totalom prošle godine u vrijednosti od 2.25 bilijuna dolara…što je rezultiralo porastom cijene u jednom danu od 2 dolara po dionici…
zadanj izvješća ukazuju na rekordnu proizvodnju prirodnog plina, što stavlja CHK na 2 mjesto po proizvodnji NG, odma iza Exxon Mobilea…
U zadnjem kvartalu prošle godine objavili su da će potepeno preći i na proizvodnju nafte i smanjiti proizvodnju prirodnog plina zbog sramotno niske cijene i kako bi srezali troškove proizvodnje kako bi sanirali dugovanja…to su jučer objavili…
Inače, Carl Ichahn je nedavno uduplao svoj udio u CHK i njegovo udio je trenutno 5.8% što je rasplamsalo maštu ulagača o ponovnom preuzimanju…
Dosta se govori i o tome da Obama i njegova administracija nije sklona prirodnom plinu…govori se o električnim automobilima, dok se prirodni plin ostavlja na marginama…
S obzirom na sve…mislim da bi ovo mogla biti dobra priča i da bi se moglo dobro zaraditi…zato sam ovdje dugoročno…iako sam već mogao dobro zaraditi da sam trejdao…jer ide ovo gore-dole u jednom danu i skoro po dolar…
evo, krenuo je CHK od listopada prošle godine od 21$ i sad ide prema 27$…dakle dobro se dalo zaraditi u ovom periodu…a da ne kažem da je 2008.godine cijena dionice bila iznad 60$….
SD je čini mi se još bolja priča…moglo ga se kupiti po 4$ u 8.mjesecu prošle godine…ja sam bio ušao na 5 i prodao nedavno na 7.25, danas dotaknuo na otvaranju i 8.05…dakle ni u pola godine 100% zarada…
Kupili su Arena Resource kroz koju su povećali proizvodnju nafte za 3 puta…
Najnovija vijest od jučer je da će osnovati novu firmu na koju će pripisati dio imovine i prodati dionice kroz IPO i na taj način dignuti 300 mil $ za saniranje duga…
Inače, nedavno su prodali i non-core assets za 110 mil $…
pa ko voli nek izvoli…


Ja isto vjerujem da NG mora gore. Jednostavno sada je 5 puta jeftinije proizvoditi energiju iz plina nego iz nafte. Dugorocno taj je odnos neodrziv.

U ovom trenutku nemam hrabrosti ici u manje proizvodace jer mislim da mnogi nece izdrzati na ovim cijenama i da mnogi nece docekati oporavak trzista. Imam Encanu (ECA) to je velika i financijski stabilna kompanija, a i dividenda od 2.7% je privlacna. Kupio bih jos ali cu cekati slijedeci izvjestaj jer bi ovaj s obzirom kako sus se kretale cijene plina mogao biti razicarenje.

Chesapeake Energy (CHK) sam kupio početkom prošle godine kad se šuškalo da će doći do preuzimanja kompanije zbog vrlo vrijedne imovine koju posjeduje…ali i pozamašnog duga…
cijele prošle godine se špekuliralo da će netko preuzeti CHK…a špekulira se i dalje…
Sklopili su Joint Venture s francuskim Totalom prošle godine u vrijednosti od 2.25 bilijuna dolara…što je rezultiralo porastom cijene u jednom danu od 2 dolara po dionici…
zadanj izvješća ukazuju na rekordnu proizvodnju prirodnog plina, što stavlja CHK na 2 mjesto po proizvodnji NG, odma iza Exxon Mobilea…
U zadnjem kvartalu prošle godine objavili su da će potepeno preći i na proizvodnju nafte i smanjiti proizvodnju prirodnog plina zbog sramotno niske cijene i kako bi srezali troškove proizvodnje kako bi sanirali dugovanja…to su jučer objavili…
Inače, Carl Ichahn je nedavno uduplao svoj udio u CHK i njegovo udio je trenutno 5.8% što je rasplamsalo maštu ulagača o ponovnom preuzimanju…
Dosta se govori i o tome da Obama i njegova administracija nije sklona prirodnom plinu…govori se o električnim automobilima, dok se prirodni plin ostavlja na marginama…
S obzirom na sve…mislim da bi ovo mogla biti dobra priča i da bi se moglo dobro zaraditi…zato sam ovdje dugoročno…iako sam već mogao dobro zaraditi da sam trejdao…jer ide ovo gore-dole u jednom danu i skoro po dolar…
evo, krenuo je CHK od listopada prošle godine od 21$ i sad ide prema 27$…dakle dobro se dalo zaraditi u ovom periodu…a da ne kažem da je 2008.godine cijena dionice bila iznad 60$….
SD je čini mi se još bolja priča…moglo ga se kupiti po 4$ u 8.mjesecu prošle godine…ja sam bio ušao na 5 i prodao nedavno na 7.25, danas dotaknuo na otvaranju i 8.05…dakle ni u pola godine 100% zarada…
Kupili su Arena Resource kroz koju su povećali proizvodnju nafte za 3 puta…
Najnovija vijest od jučer je da će osnovati novu firmu na koju će pripisati dio imovine i prodati dionice kroz IPO i na taj način dignuti 300 mil $ za saniranje duga…
Inače, nedavno su prodali i non-core assets za 110 mil $…
pa ko voli nek izvoli…
[/quote]

Dugorocno smatram da cijena plina mora ici gore. To sto ja smatram nije toliko bitno. Medutim Exxon je kupio XTO Energy, a Chevron Atlas, Shell takoder gleda da kupi nesto, Total kupio udio, Norvezani kupili, kinezi kupuju. Ako sav taj Big Oil kupuje proizvodace NG-a na ovim razinama onda ima smisla uletiti. To im je core bussiness imaju ogroman CapEx za istrazivanja i tesko je vjerovati da su svi u krivu. Kupuje Ichan, kupuje Boone Pickins, kupuje BlackRock. Svi kupuju. Odnos cijene NG i nafte nema smisla. A NG je puno cistiji za okolis nego nafta, a da o uglju ne govorim.

To je sve pozitivno. Negativno je sto su amerikanci nasli toliko plina da je to nevjerojatno. Supply je ogroman i cijena pada. Da stvar bude jos gora po americkim zakonima moras vaditi taj plin ili gubis koncesiju. Tako da ih masa vadi sa gubitkom kako ne bi izgubila koncesiju.

Ja planiram podebljati Encanu nakon izvjestaja. Ocekujem da ce biti puno losih izvjestaja u ovoj seriji zbog losih cijena tokom tromjesecija. To bi trebalo povuci sektor jos malo nize. Za uletanje u pojedine junior kompanije nemam hrabrosti jer su vec sve financijski isrpljene.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kupio Seattle Genetics (SGEN)

Prodali su prava na tu svoju ADC tehnologiju i Pfizeru. 8 milijuna odmah, a ostalo procenat od prodaje. Pfizer je veliki igrac u farmaceutskoj industriji, tako da bi to moglo potaknuti i ostale velike kompanije da kupe prava. U svakom slucaju interes za ADC ce sada porasti, sto je za dionicu dobro.

Rezultati testova za lijek su im impresivni i odobronje lijeka od strane FDA u prvoj polovici godine je sve izvjesnije. U tom slucaju do kraja godine bi trebala krenuti i prodaja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Twixer…evo baš malo proučavam SGEN…
Drago mi je da konačno netko napiše na osnovu čega je kupio…trebalo bi nam više toga na forumu…ima puno dionica, teško ih je sve pratiti, pa molim cijenjene forumaše da se aktivno uključe i dobre prilike podjele s ostalim forumašima…i naravno malo potkrijepe s nekim činjenicama na osnovu čega su kupili ili misle kupit…da li idu dugoročno ili kratkoročno…mislim da bi nam to uvelike pomoglo…
eto, ja sam u većini dugoročno…kupovao sam nešto sitno na kratkoročno, al nisam burek investitor i nekako vjerujem da ću na duge staze više zaradit…
portfelj mi se trenutno sastoji od
AT&T (T)
Exxon Mobile (XOM)
Chesapeake Energy (CHK)
Clegen Corp. (Celg)
Citigroup (C)
Teva Pharm (TEVA)

evo, kad sam se raspisao o SD-u…još jedna novost…
SandRidge Energy, Inc. Announces Closing of Wolfberry Asset Sale for $155

prodali su 19 000 akri zemlje iliti 1 acre ima oko 4000 kvadrata….po cijeni od 8200$ za acre, a istu tu zemlju su kupovali za manje od 1000$ za acre…
tak da će mi SD biti na gledalici i nakon korekcije sigurno kupujem…

sutra employment situation…
ćemo da vidimo što nam nosi…na bloombergu su u ova dva dana iz jedne krajnosti u drugu otišli…sad su skeptični nakon današnjeg jobless claimsa…

Evo ukratko moje misljenje o tvom portfelju:

T – nevolim ovu dionicu. Verizon ce uskoro dobiti IPhone sto znaci da ce dio korisnika koji su bili na AT&T-u otici u Verizon. To ce pritiskati ovu dionicu dulje vremena. Moj play u ovom sektoru bila bi Telefonica (TEF). Veci yield i prisustvo u svim zemljama latinske amerike gdje kupovna moc raste brze nego u US. Obicno padaju kada u fokus dode European Sovereign debt jer im je sjediste u Spanjolskoj. To je prilika za povoljno kupiti. Ni domaci HT nije losa dionica.

Exxon Mobile – Kada nekom sektoru ide dobro kao sto je to sada slucaj sa naftom onda preferiram
manje firme unutar sektora. Inace vise mi se svidaju drilleri i service provideri jer je do nafte sve teze doci. A i valuacije su im atraktivnije jer su trpili zbog prolijevanja nafte. Schlumberger ili Haliburton. Suncor mi je zanimljiv jer ce vremenom doprinos od kupnje Petro Canade biti sve vidljiviji. Obrati paznju na oil-sands juniore jer su oni na ovim cijenama nafte vrlo profitabilni. At this point no need for defense here.

CHK – Ovdje imamo obrnutu situaciju. Za razliku od naftnog, sektor prirodnog plina gubi. U tom slucaju preferiram velike financijski stabilne kompanije koje mogu izdrzati dugo na niskim cijenama plina. Moj izbor je Encana (ECA). Visa dividenda, manji dug, shares buyback program. Mada CHK je izgledniji za preuzimanje.

CELG – Cini mi se kao dobar pick. Helathcare nije moj sektor i vise ma zanimaju kompanije ispod 2B market kap. Impresivan pipeline. Kada uhvatim vremena proucit cu bolje, izgleda mi jako interesantno. Izgleda mi da se muci probiti otpor na 60$.

Citi – Ja imam Bank of America, ali i CITI je ok. Kupio sam BAC na 11.15 i uduplao cim je probila 200-day MA. U tom trenutku BAC je bila jeftinija. Nevjerojatno jeftina, ispod tangiable book value. Ljudi su se bojali da ce long-term rates pasti zbog QE2. Desilo se obrnuto i net interes margin rastu.
Charge-offs are down for three quaters is row, non-performing loans too. Trebalo bi mozda provjeriti kolika im je izlozenost europskom dugu. Na konferenciji BAC-a o tome nije bilo rijeci pa pretpostavljam da kod njih to nije faktor. Housing je jos prijetnja, ako se situacija pogorsa opcije su BNS i HCBK.

TEVA – Cinjenica je da prodaja generika raste. Ali cinjenica je da svatko proizvodi genericke lijekove i da ih svatko moze proizvoditi. Ocekujem da u buducnosti mergini zarade od prodaje generickih lijekova padaju zbog povecane konkurencije. Nisam fan TEVA-e.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Evo podrzavam marcipana pa cu i ja podijelit svoj trenutni portfolio.
Na ZG burzi to nisam radio, ali ovdje to sto forumasi znaju moj portfolio nema ama bas nikakvog utjecaja na njegove komponente.
Pa evo:
EUR/USD – usao na oko 1.3070 prije 2 tjedna, blizu stopa mi je, velike sanse su da ce se poslije okrenut, al taj stop sam si zadao pa cu ga se i pridrzavat
GLD (short) – mislim da su velike sanse da je pocela korekcija do negdje 1200. Bit cu toliko odvazan i da kazem da mislim bi zlato moglo i do 700, to niko ziv ne ocekuje, svi briju na zlato 5000 itd. Treba vidjet kako ce se situacija dalje odvijat…
SPY (short) – bilo bi vrijeme vec za korekciju, a i sluzi mi za hedge long pozicija koje ne mislim prodavat…
USD/JPY
EUR/CHF – trenutni stop mi je ispod 1.24, ako nastavi ic prema gore planiram ostat malo duze vrijeme…
U (TSE) – uranium, need I say more…
COCO (LSE) – dodao sam ga jos malo al mi je stop blizu. Ako jos malo padne cu izletit iz ovog sto sam dodao i ostajem u core poziciji sto mi je dosta nize
UNG – Etf s najgorim contangom ikad, al samo jednom se zivi… cim bude neki dobar run prema gore planiram izletit…
NGAS – penny stock od koga sam ocekivao puno (tj. da ne bude vise penny stock), a onda ga Magnum resources kupi za smijesno male pare. Trenutno se vodi tuzba protiv board of directors da su ostetili male dionicare, planiram i ja dat svoj glas… u svakom slucaju ne prodajem nego cu sudjelovat u konverziji
JASO – ako nastavi ic gore planiram ga drzat duze vrijeme
AMCN – imam ga od 9 mj. ulovio sam ga prije nego je uzletio ko raketa, samo sto sam ga premalo uzeo. Kupio sam ga jer je kineska dionica, imala mi je dobar graf i setup i po meni odlicne fundamente. Planiram ga drzat jako dugo
ALVR – dobar graf, setup, fundamenti, wimax. Isto position trade.
LYSDY (PINK)- da citiram post sa jednog stranog foruma: "Praseodymium bitches!" Rare earth dionica, zadnjih 2 tjedna je cudo, normalno mogao sam je vise uzet, al to je uvijek tako… position trade
CRM (short) – iz nikakvog posebnog razloga osim grafa i ako cijeli market ide dole ici ce i ovo…
CSCO – buy on bad news i rsi divergencija, position trade
futuresa trenutno nemam.

Eto to je to. Nadam se da ce ko dobit koju novu ideju od ovog posta. Podrzavam diskusiju, komentare i prijedloge i da i ostali forumasi kad naidju na nesto zanimljivo to podijele s ostalima (normalno kad su se vec nakrcali 😉 )
pozdrav

Downside risks to growth remain

kada će neko okupljanje forumaša? Ajmo ekipo ovaj vikend…

Pređe i nafta $90 ode u nebo.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close