Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

@Kobešćak;složio bi se,danas pratio,index low 76,144,EuR/USD 1,4157 uoči Benovog govora,za minutu se spustio na 1,41,tokom dana je bio heavy selling of giant US bank,zanimljivo!

http://www.fdic.gov/bank/individual/failed/banklist.html

još tri su pale…od 01.10.-15.10.2010. već je 5 banka riknulo..

ma kriza je gotova..ide FAZ na 1.99$
hahahaha odličan vic

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

kriza kao takva za tržište kapitala je GOTOVA

Zapamti, GOTOVA

zadržat ću ga
zadržat ću ga
zadržat ću ga [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kupio SCO.

diži glavu, ajmo [bye]

ja ga držim min. do 13,80 [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pozdrav ekipa !

novi sam ovdje na forumu …, pa evo da preskočim dosadne i nepotrebne uvode… i da krenem na bitno…

naime trgujem prvenstveno na Njemačkom DAX-u (MDAx, SDAX,TecDAX),
gdje bi trenutno izdvojio Tec DAX koji mi je u fokusu zadnjih 6 mjeseci,
zašto samo na DAX-u trgujem?
Zato, što sam mišljenja da fokusiranje na pojedino tržište uvelike olakšava dobar trade, pratim dax već 6 godina (gotovo 8 sati dnevno) i znam "kako diše", po mom mišljenu i iskustvu lovu možeš samo zaraditi ako imaš onaj "osijećaj" za pojedino tržište u mom slučaju Frankfurt !

Pa evo možda nekome pomognem, a i volio bih da mi se javi ekipa …

Analiza i savjet, u srijedu je DAX napokon probio dosadni "range" 5.600 – 6.350 i trenutno notira pri nekih 6.490, ovo nebi trebala biti "Bullen falle" odnosno "klopka Bika" ili naški "navlakuša" u tijeku je sezona izvještaja za Q3 koja je u SAD-u krenula sasvim ok sa Alcoa i Intelom, ali treba biti na oprezu jer ti izvještaji su dosta i "napuhani" ! Voda na mlin dolazi i od FED-a koji najavljuje intervencije..
Opet da skratim u slijedeća dva – tri tjedna očekujem dax na nekih 6.600 – 6.700 bodova samim time vuče i TecDAX (tehnološki). Nakon toga oprez početkom 11 mjeseca i za DAX i za DOW slijedi PAD!!!!!

Osobno sam investiran trenutno u Aixtronu (najveći proizvođač u svijetu strojeva za izradu LED dioda)
pametnom dosta ! ušao početkom 9 mj., na 20.60 Eur trenutno je 22.90 samo u srijedu je bila zarada cca. 9 % , ta dionica još ima "lufta do nekih 25-26 Eur u slijedećih par tjedana, potom očekujem korekciju tržišta prije 12mj., na 25 -26 EUR je jaki otpor ali ako njega dionica probije onda leti na 28 – 29 EUR to je krtakoročno a dugoročni cilj je 33 EUR! napominjem da je ovo moj osobni pogled na pojedinu dionicu i nije namjera od moje strane nekoga na nešto "navlačiti" !!!

Imajte u fokusu i dionicu Dialog Semicondutor !!! proizvođač software-a za napajnja baterije u Appleovim proizvodima !!! pametnom dosta No. 2 ona je u 2009 rasla preko 1000 % od povjesnog minimuma iz 03/2009 ,ali s njom oprezno jer je narasla u rujnu skoro 40% i mislim da sljedi "hlađenje"… eto toliko za sada , pozdrav i čuvajte živce …. ha ha ha
[cool]

... Greed is good





Bull/Bear ratio 1,61 [yawn],bullsi odmaramo se malo zar ne,sretan dan Neovisnosti!!!

A I danas odmaramo jer smo se jučer umorili bullsi [wink]
[/quote]
[kiss]
[/quote]
Bullsi you are genius,THX SO MUCH [bye]
[/quote]
Ratio 1,91 dajmo još malo još sam kod vas s povremenim escapadama [lol]

Hoh hoh ho

Mr.Novi, ima štogod još precjenjenije da nam ponudiš

hoh hoh ho

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

Pusti da vrijeme napravi svoje, i pogledaj ovu našu prepisku za nekih 3-4 mjeseca …, nema žurbe, nezaboravi da je njemačka ekonomija užasno jaka (čak joj i jaki euro ne može naškoditi-sad će monogi misliti ovaj je lud njemačka izvozi i bla bla …), a DAX je na kraju godine oko 7000 a druge godine na 8000 bodova (druga polovica)… opušteno, ako misliš da su navedene dionice precjenjene OK to je tvoje mišljenje … (kojeg ja poštujem)

... Greed is good


Hoh hoh ho

Mr.Novi, ima štogod još precjenjenije da nam ponudiš

hoh hoh ho

Pusti dečka..barem se potrudio da elaborira svoju strategiju. A što si nam ti ponudio osim cerekanja?
Sada nije više hihihihi nego ho ho ho. [lol]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]



Hoh hoh ho

Mr.Novi, ima štogod još precjenjenije da nam ponudiš

hoh hoh ho

Pusti dečka..barem se potrudio da elaborira svoju strategiju. A što si nam ti ponudio osim cerekanja?
Sada nije više hihihihi nego ho ho ho. [lol]
[/quote]
[proud]

... Greed is good

Hohohoh

kad to sve rokne onda ćemo opet pričati

[wink]

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

vidim djeliš jedinice ko neka šiparica…hohohohoh [wink]

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

New Report

Close