Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

btw dobro da sam prodao cnlg jučer…
planirao ga natrag kupiti na 1.7 i zaraditi 10% više dionica ali odustao sam..
loviti ću ga na 1.6

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


sve štima sve je super.
A koliko si uložio u te opcije AIG?

isto tako kada opcija istekne love više nema i nikada i nikako se nemože vratiti…a ako se zajebeš sa penny stock i ako si strpljiv možeš se oporaviti…

Uložio sam toliko malo da ne bih ni trepnuo da sam to popušio (takav iznos sam na ZSE znao popušiti i samo na bid-ask razlici u par transakcija) a zaradio sam impresivnu svotu.

Što se isteka opcija tiče tiče, zato treba primjenjivati stop loss na opcijama koje imaju manji leverage, kako bi se izbjegli gubici.
A one opcije koje su daleko "out of the money" treba kupovati po onoj staroj "il na štitu, il pod štitom".

Preporučujem svakome da odvoji 500-1000$, što zaista nije velik novac, pa nek se malo poigraju opcijama. (Naravno prvo treba dobro proučiti materiju)
U najgorem slučaju će izgubiti sve, ali ionako se ne radi o velikoj lovi, no nešto će se i naučiti, po meni se za tu lovu dobije prilično vrijedna škola.
U najboljem slučaju i uz malo opreza će se i nešto naučiti i dobro zaraditi.

Ali nikad ne treba pretjerivati sa ulaganjem u opcije, ipak je to riskantna vrsta ulaganja.


Uostalom ja sam na AIG opcijama zaradio par tisuća %. Javi mi se kad to napraviš na nekoj penny stock.
Evo ti ovdje screenshot pa uživaj.

Skidam kapu …. matematika je uvijek ista ….. i muda. [thumbsup] [bye]

Nisu bila muda… Kao što rekoh, radilo se o maloj svoti za koju mi ne bi bilo žao da sam popušio. A igrao sam na kartu da ako bude dobro izvješće onda bi mogla narasti dionica 200-300%, što se i desilo.

Da su bila muda u igri, onda bih uložio jedno 5-10.000$ i vjerojatno bih sada bio u novom stanu ili kući [lol]

@Rocky5

Ali napiši transakciju da svi vide ne plačaš proviziju na nju …. ili skrivaš.


Nisu bila muda… Kao što rekoh, radilo se o maloj svoti za koju mi ne bi bilo žao da sam popušio. A igrao sam na kartu da ako bude dobro izvješće onda bi mogla narasti dionica 200-300%, što se i desilo.

Da su bila muda u igri, onda bih uložio jedno 5-10.000$ i vjerojatno bih sada bio u novom stanu ili kući [lol]


Znači, sve u svemu, ti to haklaš sa nekom sitnom lovom……ispod milje$?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

hahhahahaa


isto tako kada opcija istekne love više nema i nikada i nikako se nemože vratiti…a ako se zajebeš sa penny stock i ako si strpljiv možeš se oporaviti…

Ako se zajebeš sa peny stock kojoj je dug jedno 5x veći od vrijednosti firme ti misliš da će se izvuć? To je kao da kupuješ dionice 3. Maja, ako ne i gore. što možeš od toga očekivati?

Pa uvijek možeš shortat … istu pa imaš hedge play kao kod opcija ne možeš izgubiti.



isto tako kada opcija istekne love više nema i nikada i nikako se nemože vratiti…a ako se zajebeš sa penny stock i ako si strpljiv možeš se oporaviti…

Ako se zajebeš sa peny stock kojoj je dug jedno 5x veći od vrijednosti firme ti misliš da će se izvuć? To je kao da kupuješ dionice 3. Maja, ako ne i gore. što možeš od toga očekivati?
[/quote]
penny dionice barem ja ulazim na nekoliko sati ili cak minuta…. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


btw dobro da sam prodao cnlg jučer…
planirao ga natrag kupiti na 1.7 i zaraditi 10% više dionica ali odustao sam..
loviti ću ga na 1.6

opet u vatru [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ako PBR dođe do 44$ onda bi trebala vrijediti cca 6.00-6.15$

I ne znam zašto se odmah nerviraš, mislim da opcije omogućuju bolju zaradu sa manjim koeficijentom rizika i manjim ulaganjem (dakle i manjim mogućim gubitkom) nego penny stock.

Što se tiče PBR ja se u potpunosti slažem s tim što si napisao.
Što se tiče opcija slažem se da se može zaraditi puno više nego na peny stocks i na dionicama ali za to moraš bit je..no dobar. Moraš pogodit kolika će bit cijena i kada će bit. Kolike su ti šanse?
Ja radije šortam opcije.

New Report

Close