Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

slažem se kolega, oko nule ili minimalni minus/plus -0,10% +0,10%
Smatram i očekujem pad brodara, jer su financije u fokusu

Skype: zg-margincall


slažem se kolega, oko nule ili minimalni minus/plus -0,10% +0,10%
Smatram i očekujem pad brodara, jer su financije u fokusu

slažem se kolega s Vama, a gdje vidite C i AIG za Uskrs? (sredina travnja)


ako neće biti danas više od 1% u plusu indeksi, onda ne znam kad će…
odlični rezultati GS…a očekuju se također i od GOOG i AMD nakon zatvaranja…
s obzirom da su jučer dobro tresnuli, trebali bi danas nadoknadit…

Kolega Vi pojma nemate o dionicama i tržištu! Na dobru vijest se ne kupuje nego prodaje… Jednom kada dobra vijest osvane svi se zalete ko muhe na govno u kupuju.
Sada treba polako se pripremati za C, jer za 3 mjeseca mu je izvješće koje bi moglo i vjerojatno će biti bolje nego ikada.
Hvala na povjerenju i bilježim se sa štovanjem

Skype: zg-margincall



slažem se kolega, oko nule ili minimalni minus/plus -0,10% +0,10%
Smatram i očekujem pad brodara, jer su financije u fokusu

slažem se kolega s Vama, a gdje vidite C i AIG za Uskrs? (sredina travnja)
[/quote]
Odojak, Vi postavljate uistinu besmisleno pitanje. Ne znam kako će biti Aig. Bankrotirati neće, a može biti i na 10$ i na 110$. Stoga, ako AIG uzimate budite na oprezu, iako smatram ok dionicom i za dugoročno i za trejdanje.

Skype: zg-margincall

Kolega Vi pojma nemate o dionicama i tržištu! Na dobru vijest se ne kupuje nego prodaje… Jednom kada dobra vijest osvane svi se zalete ko muhe na govno u kupuju.
Sada treba polako se pripremati za C, jer za 3 mjeseca mu je izvješće koje bi moglo i vjerojatno će biti bolje nego ikada.
Hvala na povjerenju i bilježim se sa štovanjem

Pitao bi te samo kako bi bilo da je GS kojim slučajem umjesto očekivanih 5.20 objavio 2.50….
Po tebi bi onda letili u nebesa…
Ovaj minus će se do kraja dana smanjiti…uvjeren sam u to…
A kupuje se itekako na dobru vijest…viđeno već n puta na nizu dionica…
I kupuje se na dnu, a prodaje na vrhu…kao što vi to radite…naravno…koji znate i radite za agram brokere…
PoZ



ubio faz na 17.10
20 centi zarada na cijeli portfelj u 12 sati..nije loše..
lako se vratim…

21 01 2010 faz 17,95 high day ,kaya nadam se da si odradio
prerano, daily high FAZ 17,49
[/quote]

21 01 2010 faz 17,95 high day ,kaya nadam se da si odradio onu banku ???? [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

pobjeda ako si u FAZ-u , znam da slaviš


21 01 2010 faz 17,95 high day ,kaya nadam se da si odradio onu banku ???? [rolleyes]

Nisam još ….. evo sad je ovaj momenat DEAR + 8,38% a, druga mi bančica BOFL +23 % ( bila 40% )

[pray] [pray] [pray]

Lijepo vam je kolega Pobjeda napisao što će biti i opet je imao pravo,fakat čovjek ima pojma .


pobjeda ako si u FAZ-u , znam da slaviš

slavio je on sa zarađenih 0.20$ jučer…jedino ako nije opet ušo s cijeli portfeljom…on to zna napraviti i čini često…
[lol]


pobjeda ako si u FAZ-u , znam da slaviš

Ne slavim, zadovoljan sam sa plusom 90 centi.
Ali mi se ne sviđa to kaj svijet ide vrit.
Kaj mi znače novci kada se sve raspada, malo po malo.
Majke ti Kina imaa rast on 10.7%.
Jezus to je takva bomba kakvu si vi ne možete zamisliti.
Da im rast padne na 6% ljudi bi gubili posao.

A to kaj neki pišu da sam ja bolesnik i psihopat i da se veselim propasti su LUDI I JADNI.
Ja bi jako jako jakoooooooooooooooo volio kupiti recimo dsx i zaboraviti na burzu 5 godina, vraiti se, uzeti novac i reći hvala, ali nažalost od toga niš.
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Obama to set limits on bank trading

By Tom Braithwaite in Washington

Published: January 21 2010 04:59 | Last updated: January 21 2010 15:45

President Barack Obama is set to toughen his approach to Wall Street regulation on Thursday, announcing limits on the size of proprietary trading operations in the second broadside against banks this month.

Mr Obama will make his remarks after a meeting with Paul Volcker, the White House adviser and former Federal Reserve chairman, whose more far-reaching vision of curbing banks’ riskier activities has been sidelined until now in favour of reforms drafted in the Treasury.

In an interview with ABC on Wednesday Mr Obama characterised the move by saying that the administration was about to get into a “big fight with the banks.”

“We’ve got a financial regulatory system that is completely inadequate to control the excessive risks and irresponsible behaviour of financial players all around the world,” he said.

“People are angry and they’re frustrated. From their perspective, the only thing that happens is that we bail out the banks… We’re about to get in a big fight with the banks.”

An administration official on Wednesday said the plan – in discussion for the last couple of months – was born out of a need to “cut down on excessive risk taking”.

“The proposal will include size and complexity limits specifically on proprietary trading and the White House will work closely with [the House of Representatives] and Senate to work this into legislation moving on the Hill.”
Obama’s first year

FT interactive graphic: Chart Barack Obama’s first year as US president from key political manoeuvres to foreign, defence and economic policy

The announcement is likely to stop short of the return to a forced separation between riskier investment banking and the utility functions of retail and commercial banking that was enshrined in the Glass-Steagall Act.

Goldman Sachs – which runs a large proprietary trading business and which reported stronger than expected fourth-quarter profits on Thursday – will be watching the details closely, but the measures are more likely to threaten institutions whose operations are large and span commercial and retail operations as well as trading for their own benefit.

Proposals working their way through Congress already allow regulators to force large interconnected institutions to sell off divisions that could pose a threat to the financial system.

After Tuesday’s defeat for the Democrats in Massachussetts, Mr Obama will seek to regain the political initiative from a Republican party that is jubilant after removing the 60-vote super-majority in the Senate.

Mr Obama and Tim Geithner, his Treasury secretary, have come under increasing pressure from liberal members of Congress to take draconian measures against banks. Some think it is necessary to prevent a repeat of the financial crisis while others believe a more populist stance could shore up Democrats’ waning popularity.

Earlier this month the Obama administration announced a levy on the largest banks to recoup $90bn over 10 years, which officials claim is the minimum owed for the government’s rescue of the system.

Some banks have sought legal advice on the prospects of challenging the levy in court.

Thursday’s announcement will be welcomed by some independent economists as well as a cross-section of politicians, but is likely to be seen by the industry as adding to the increasingly unpredictable policy stance of the Obama administration.

New Report

Close