Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

ovo mi ne ide u glavu da je Google finance krivo objavio zadnje cijene dionica u petak! Ovo je Prt Sc koji sam danas napravio i zadnje cijene uopće nisu točne, pratim AIG, C i GNK.


CEO OD ALCOE GOVORIO JE O ,DA JE JAK DOLAR ZA NJIH DOBAR !!! OVISI O TOME KOJA PANOGA ALI U
GRUBEM ZNA SE KAJ SE DOGODI KAD VALUTA JAČA !

jak dolar u ovim uvjetima je katastrofa za USA a korist za EU.
EU ne treba jaki euro sada.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nekako imam osjećaj da bi se dolar ponovo mogao otklizati do 1.50… Možda se varam.

Netko je ovdje prognozirao 1.60 u prošlom naletu pa se nije ispunilo, zapelo je mislim na 1.52.

Ovako odokativno bih rekao da bi tek proboj 1.40 mogao značiti da se definitivno trend okrenuo a tada bi vjerojatno produžio do 1.30.

Vaš link

po meni će dolar pasti..iz dva razloga:
prvi i glavni – amerima nije u interesu da imaju jaki dolar jer bi ih to ubilo…dobro je netko bio rekao..ako im dolar počne jačati 1929 će biti goli k….. naspram ovoga
drugi razlog – ne vidim zakaj bi rastao kada je USA u banani..ali isto tako i EU je u banani..pa opet..hmm

eto Grčku su sanirali..kaj dalje..valjda bu i nama kaj dali…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedno pitanje za ekipu koja piše ovdje, trguje li netko od vas opcijama na rok od par mjeseci? Ili zauzimanje duže pozicije u svakom slučaju, nešto poput ovog što margin call radi s dionicama… Zanima me isplativost takve strategije u odnosu na dionice, konkretnije put opcije vs. short dionice. Mišljenja, iskustva? [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Opcije su vrlo široko područje sa nebrojeno više mogućnosti nego što ih ima sa dionicama.

Ne shvaćam što to margin call radi dionicama? Misliš margin account? To jest leverage?

Iskustva sa opcijama: možeš fantastično zaraditi a mogu ti opcije isteći bezvrijedne.
Opcije je najbolje iskoristiti za praćenje trenda ali za dugoročno držanje ne znam baš. Možda eventualno sa manjim dijelom portfelja.

Preporučujem da pročitaš par knjigama o opcijama da uvidiš mogućnosti opcija, kao i prednosti i mane.


po meni će dolar pasti..iz dva razloga:
prvi i glavni – amerima nije u interesu da imaju jaki dolar jer bi ih to ubilo…dobro je netko bio rekao..ako im dolar počne jačati 1929 će biti goli k….. naspram ovoga
drugi razlog – ne vidim zakaj bi rastao kada je USA u banani..ali isto tako i EU je u banani..pa opet..hmm

eto Grčku su sanirali..kaj dalje..valjda bu i nama kaj dali…


[lol]


Opcije su vrlo široko područje sa nebrojeno više mogućnosti nego što ih ima sa dionicama.

Ne shvaćam što to margin call radi dionicama? Misliš margin account? To jest leverage?

Iskustva sa opcijama: možeš fantastično zaraditi a mogu ti opcije isteći bezvrijedne.
Opcije je najbolje iskoristiti za praćenje trenda ali za dugoročno držanje ne znam baš. Možda eventualno sa manjim dijelom portfelja.

Preporučujem da pročitaš par knjigama o opcijama da uvidiš mogućnosti opcija, kao i prednosti i mane.

Mislio sam na forumaša margin call, koji je nedavno osvanuo na temi s malo drugačijim stilom ulaganja. Praćenjem glavnog trenda…

Što se opcija tiče, proučavam već dulje vremena i trenutno testiram malo način koji sam opisao. Zapravo me zanima postoji li netko na forumu koji je takav ili sličan način trgovanja probao u praksi. Plan je kad dođe vrijeme malen dio portfelja uložiti u opcije na pad, samo sam u dilemi zbog raznih mogućnosti koje nude. Put opcija vs short dionica vs ETFovi… I sad ti budi pametan [undecid]

Btw hvala rocky na sjajnom vodiču kako početi tamo. [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Možeš kupiti SPY puteve i na njima vrhunski zaraditi (bolje nego na shortanju, to jest potrebno je puno manje novaca za ostvarenje istog rezultatan, no i rizik je proporcionalan).

Ali ne preporučujem da svu lovu upucaš odjednom u kupnju jer je teško pogoditi vrhove i dna.

Tu opet ostaje i vječita dilema da li uzeti kratkoročne opcije na kojima možeš više zaraditi ako si pogodio pravi trenutak ili uzeti dugoročne na kojima ćeš manje zaraditi ali imaš i više vremena da ti se prognoza ispuni.

Teško je dati dobar savjet, preporučujem da odvojiš 1000-2000$ (ili više) za eksperimentiranje sa opcijama i da budeš spreman ostati bez toga. Bez prakse nema tu kruha.
Ja i sada nakon pola godine intenzivnog trgovaja opcijama i dalje znam naletiti na iznenađenja.

Takav je manje više i plan, uz neke dodatke. Promatram koji sektori/dionice najviše prate SPY, pa bi onda nekakvu diverzifikaciju od njih napravio. Zasad su rezultati oko 140% na virtualni portfelj u par mjeseci, što uzimam s velikom rezervom budući da je virtualno. Problem su velike oscilacije na dionicama iako jedan pogodak u pravilu nadomjesti pet šest promašaja. Ajmo reći da sam za opcije između ostalog zbog cartmannovog osvrta kako su definirane u hr zakonima, velike mogućnosti zarade, i upravo te kreativnosti koju omogućuju.

Ako možeš preporučiti neku konkretnu dobru knjigu o opcijama, bio bi zahvalan. Znam da školu moram platiti jednom kad krenem, ali ću bar probati smanjiti školarinu [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Mislim da sam napisao prije nešto stranica jedno 10 stvari na koje se treba paziti kod trgovanja opcijama, potraži to.

Najbolji prijatelji ti trebaju biti:
Vaš link
Vaš link
Vaš link

Od knjiga, za početak:
-The Bible of Options Strategies – The Definitive Guide for Practical Trading Strategies (hvala Cartmann)
-The Options Edge Winning The Volatility Game With Options On Futures
-John Najarian – How I Trade Options
-John Wiley & Sons – 2002 – The Option Trader’s Guide To Probability, Volatility And Timing
-GEORGE A. FONTANILLS – The Options Course Workbook (2005)
-Options Trading Primer By Marketwise Trading School


Mislim da sam napisao prije nešto stranica jedno 10 stvari na koje se treba paziti kod trgovanja opcijama, potraži to.

Budem, još jednom veliko hvala na trudu. Proučit ću ove knjige, a kad počnem s pravom lovom se obavezno javim [thumbsup]

Sretno u trgovanju [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close