Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?


decki cujem da nesmijes trgovati vise od 3 puta u tjednu jednu dionicu,,,jel to istina ili ne ,jer vidim da vi prebacujete vise puta tjedno u istu dionicu…hvala

jos jednaput…..hvala

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


stvarno ste likovi….nema odgovora??????? rocky ???????? imam pitanje za tebe gore,,,,hallo ,

Napisati ću ti detaljan odgovor ali sada nisam u stanju, imam temp skoro 39 i nije mi do pisanja.

Za početak možeš pročitati ovu temu od početka do kraja, mislim da će ti dosta toga razjasniti:

Vaš link


decki cujem da nesmijes trgovati vise od 3 puta u tjednu jednu dionicu,,,jel to istina ili ne ,jer vidim da vi prebacujete vise puta tjedno u istu dionicu…hvala

imaš objašnjeno na prvoj stranici teme "upute za trgovanje na stranim tržištima kapitala"…Rocky je tamo to opisao…
ukratko, moraš imati 25 000$ na računu ak hoćeš trejdat bez ograničenja…
ja ne trejdam pa me se baš previše ne tiče…al ja sam to tak skužio…



stvarno ste likovi….nema odgovora??????? rocky ???????? imam pitanje za tebe gore,,,,hallo ,

Napisati ću ti detaljan odgovor ali sada nisam u stanju, imam temp skoro 39 i nije mi do pisanja.

Za početak možeš pročitati ovu temu od početka do kraja, mislim da će ti dosta toga razjasniti:

Vaš link
[/quote]
Da li netko od Vas zna pouzdano da li u Firstrade ima kada se prođe određeni limit mogućnost da nema famoznog T+ 3 čekanje?
Kod nekih je 25000, kod nekih 500000, a ne znam kako je kod Firsta?!


Da li netko od Vas zna pouzdano da li u Firstrade ima kada se prođe određeni limit mogućnost da nema famoznog T+ 3 čekanje?
Kod nekih je 25000, kod nekih 500000, a ne znam kako je kod Firsta?!

???
O kakvom limitu pričaš?

Postoje margin i cash računi koji nisu isti. Na margin računu možeš slobodno trgovati do mile volje bez brige o T+3, samo trebaš paziti da ne napraviš daytrading prekršaj.

A cash račun ipak ima neka ograničenja.

Inače za aktivnije trgovanje preporučujem Sogotrade a ne Firstrade, ovi drugi su me izludili sa day buying power ograničenjima.



Da li netko od Vas zna pouzdano da li u Firstrade ima kada se prođe određeni limit mogućnost da nema famoznog T+ 3 čekanje?
Kod nekih je 25000, kod nekih 500000, a ne znam kako je kod Firsta?!

???
O kakvom limitu pričaš?

Postoje margin i cash računi koji nisu isti. Na margin računu možeš slobodno trgovati do mile volje bez brige o T+3, samo trebaš paziti da ne napraviš daytrading prekršaj.

A cash račun ipak ima neka ograničenja.

Inače za aktivnije trgovanje preporučujem Sogotrade a ne Firstrade, ovi drugi su me izludili sa day buying power ograničenjima.
[/quote]
pričam o limitu koji imaju neki inozemni online brokeri kod kojih kada ili imaš ili pređeš 50000 $ imaš pravo trejdati bez limita kao kod nas, dakle kupim sada i prodam za 3 min i s tim parama dalje trguješ.

Ja sam u Firstu otkazao margin account, nema smisla se s tuđim parama zajebavati

Ja znam samo za USA brokere, nemam pojma za ostale.

Što se tiče ovoga o čemu pričaš, po američkim propisima trebaš imati preko 25.000$ equity i možeš imati daytrading margin account.

Vaš link

roki 3 day trejda u 5 dana po tickeru,,mogu to iskoristiti u jedan dan 3x i na miru sam? recimo c na veliku svotu raspon cjene 0.02 $ 10 000 komada udarim 3x trejd u danu uzmem 600$ minus 36$ provizija i nema vise trgovanja sa c taj tjedan?????? je to to?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ne, ukupno 3 day tradea u 5 dana, nema veze sa tickerom.
Dakle bez obzira na ticker. Ako iskoristiš 3x u jednom danu onda 5 dana ne smiješ to ponoviti.

Dakle nakon iskorištena 3 day tradea ti i dalje smiješ kupiti dionicu i prodati ju sljedeći dan. Ili ju prvo prodati taj dan pa ju onda kupiti.
Samo ne smiješ prvo kupiti pa onda prodati isti dan.

I ako imaš 1000 C od jučer danas kupiš još 1000 C, svejedno ne smiješ prodati 1000 komada makar ih imaš od jučer jer će se to smatrati kao day trade.


Ne, ukupno 3 day tradea u 5 dana, nema veze sa tickerom.
Dakle bez obzira na ticker. Ako iskoristiš 3x u jednom danu onda 5 dana ne smiješ to ponoviti.

aha….jasno mi je….to bi bilo recimo mala zarada po sitno ali recimo dosta sigurno….? ovo sa 25000 $ mi nije bas najjasnije….ako imam recimo 30 000$ i ocu radit sa c dali mogu trejdati neograniceno puta u danu sa recimo 0.01 $ razlike,,jucer gledam u sat vremena se moglo 100 puta kupit i prodati sa razlikom 0.01$ dali je to moguce?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ako imaš 30.000$ onda možeš imati pattern daytrade account i možeš trgovati neograničeno.
Ali pazi se, postoje i tamo klopke.
Obavezno pročitaj knjigu Nasdaq Trader’s Toolkit prije upuštanja u aktivan daytrading. Bio je link na ovoj temi.

Vrlo bitna stvar – ako imaš pattern daytrade account, NIPOŠTO nemoj daytradeati sa dionicom koju si imao na accountu preko noći. Možeš se sa accountom od 30.000$ zateći da imaš neočekivani 150.000$ margin call.

New Report

Close