Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Mislim da je netko ovdje kupovao T… loše vijesti za telekomunikacije danas pa su malo zaronili, priličan pad za tu dionicu, zato je DOW završio oko lagano u crvenom dok su Nasdaq i S&P u plusu:

AT&T Holds Back Blue Chips

Vaš link


-DSX na 14.31, možda se vraćam i po skuplje ali nisam htio propustiti unovčiti više od 10% u 2 dana.

Svaki puta kad sam to učinio u zadnjih par tjedana sam zažalio. Upravo zato sam učinio iznimku pa nisam prodao DRYS opcije kupljene od 6 do 6.20$. Il na štitu il pod štitom.

Evo mali podsjetnik za iduće dane…
13.10. Intel, J&J
14.10. Abbott, JPM
15.10. Citigroup, IBM
16.10. BAC, GE

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Bit će DOW 10.000 kao šale skoro.

Evo ja čak predviđam DOW 11.000 prije nego što krene jače prema dolje, naravno s korekcijama povremenim, do proljeća negdje, kao što bi CROBEX trebao biti na 3200. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sljedeći tjedan je kritičan. Tko pogodi kakva će izvješća biti i kako će tržište reagirati na njih ne gine mu masna zarada a onaj drugi će ostaviti gaće na štapu…

Btw, mene ovaj mjesec prilično zanimaju izvješća brodara:

28.10. TDW, GNK
29.10. DRYS
02.11. DSX, EGLE,
16.11. NM

Za DRYS prognoziranju nekih 0.20 po dionici ali meni se čini da bi moglo ispasti i 0.25. Budemo vidjeli. DSX očekuju 0.34 kod njih obično nema većih iznenađenja.

Danas bi mogao biti jedan jaki bull dan. Ili će nam opet Ameri spremiti jedan "sell the news"? Trenutno imam značajnije količine BAC i FAS-a!

Ja kupovao T na 26.55…
između ostalog T je pao jače od ostalih dionica iz tog sektora jer ih je dosta prodavalo nakon što su ostvarili pravo na dividendu!
Meni je ključan 22.10., kad su rezultati za treći kvartal!
Ukoliko će Apple imati dobre rezultate (a tako se očekuje), za očekivat je da i T obajvi dobre rezultate budući da je AT&T ekskluzivni zastupnik za iPhone.
Eto, bilo je i govora o tome na poslovnom krajem srpnja…

http://www.poslovni.hr/122790.aspx

Istina je, ali opet pitanje je kako ide prodaja ajfona, nekako mi se čini da više nije ista pomama kao prije pola godine-godinu…

No saznati ćemo sve 20.10. kad AAPL objavi rezultate 🙂

Pepsi…rezultati za 3 kvartal dobri na osnovu rezanja troškova, ali prodaja je u pada!
Zarada po dionici 1,09$, što je 10 centi više u odnosu na prijašnju godinu.
A sad na bloombergu prolazi vijest da su rezultati pepsija "better then expected" i da je prodaja u inozemstvu u porastu…

http://finance.yahoo.com/news/PepsiCo-3Q-profit-climbs-on-apf-2952630053.html?x=0&sec=topStories&pos=3&asset=&ccode=

BDI ode brutalno gore danas.

Miško, da li ćeš na otvaranju utrčavati u DSX ili čekaš možebitni pad i hlađenje?

Evo ,ne žalim što sam jučer ušao u MOS na 47.60…evo ga u pre-marketu +2,69%!:)

Da li netko ima u elektronskom formatu knjigu:
The Volatility Edge in Options Trading – Jeff Augen

nema free evo tu vidi
http://www.ebooksabouteverything.com/ebooks/item/0132459280/The-Options-Trader-s-Workbook–A-Problem-Solving-Approach.html

New Report

Close