Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Jel ima netko hrabar da planira ulazak u CIT ovih dana?


Jel ima netko hrabar da planira ulazak u CIT ovih dana?

ja danas..

pukao mi je živac i više nisam mogao..heheh
uzeo 24000 i sada ćemo vidjeti…

ne vjerujem da će otići vrit..

jedino mi je neopisivo žao kaj nisam kupio po 1,1 ali u više navrata sam radio nalog i povlačio ga…
eto vidimo se za par dana…nadam se bez glavobolje..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Zadovoljno promatram DSX… [cool]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Spominjao sam vam ja prije koji tjedan DSX na ovoj temi ako se dobro sjećam… bio je tada oko 12.50… u međuvremenu je bio skroz do 15 pa natrag.
Neloše ali DRYS je ipak imao bolje performanse, sa 5.50 je došao do 8 [wink]

Dugoročno mi se DRYS čini kao bolji izbor nego DSX jer su se hedgeali zahvaljujući naftnim platformama.
DSX bi trebao biti solidan izbor među brodarima ukoliko se brodari malo oporave kroz koji mjesec. No ugovori za 9 od 19 brodova istječu unutar sljedećih 6-7 mjeseci. A što će tada biti to ne znam…

DRYS ima samo jedan brod čiji dugoročni ugovor ističe dogodine i samo par komada na spotu za svaki slučaj. Navodno bi trebala stići još jedna naftna platforma koja bi dodatno ustabilila prihode (trenutno platforme rade dovoljne prihode da pokrivaju vlastite operativne troškove + cijelu amortizaciju za DRYS, uključujući i brodove).
Računam da bi do kraja godine mogli izvući možda ukupnih cca 80 mil $ dobiti što bi bilo ne pretjerano velikih cca 0.3$ po dionici. Ali dogodine bi se tu moglo raditi o preko 200 mil $ s obzirom da ih više ne čekaju otkazivanja novogradnji.

Dobar članak ako se nekome da čitati:

Goldman, Intel Give Profits ‘Pulse’ After Record Drop
Vaš link

Za one koji nisu znali, na Nasdaq web stranicama se može pronaći par zaista korisnih podataka od kojih je jedan ovaj:

Vaš link

Zanimljiva stvar za pratiti situaciju na pojedinim dionicama.

Opet je došao dežurni dušebrižnik i podijelio jedinica koliko je mogao… [lol]

Danas još jedan zanimljiv dan, ali tek sljedeći tjedan ćemo vidjeti pravo stanje stvari.
Bar promatram kako su lijepo narasli DRYS callovi.

Uzeo danas BAC straddle i par AIG puteva uz nešto callova kao hedge, za svaki slučaj da to čudo nebi skočilo par desetaka $. Nije vjerojatno jer je firma stvarno u banani ali nije ni nemoguće.


Za one koji nisu znali, na Nasdaq web stranicama se može pronaći par zaista korisnih podataka od kojih je jedan ovaj:

Vaš link

Zanimljiva stvar za pratiti situaciju na pojedinim dionicama.

1. hvala na linku kolega vrlo je koristan
2. a to kaj djeli jedinice neka djeli..ko ga hebe

heheheheh

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo još jedan sličan koristan link na CNBC-u, ima za svaki SYMBOL: QUOTE, CHART, NEWS, PROFILE, EARNINGS, PEERS, FINANCIALS i OWNERSHIP…
http://data.cnbc.com/quotes/DSX/tab/8

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

upravo me prije nekoliko minuta poklpoilo na MOS po 47.60!
uzeo 50 komada!
izanalizirao Rockijeve preporuke i MOS mi se najviše dopao!
čekam još XOM na 68.50

Heeej, lakše malo, nisu preporuke, samo potencijalno interesantne dionice koje sam uočio, nemoj mene kasnije ganjati ako spušiš 🙂

Preporuka je bila recimo DRYS (na razinama 5.50-6$)… Iza toga sam stajao i pokazalo se dobrim, evo već drugi puta u mjesec dana 🙂

Pazi se XOM i ostalog vezano uz naftu, danas je crude inventories izvješće.


Heeej, lakše malo, nisu preporuke, samo potencijalno interesantne dionice koje sam uočio, nemoj mene kasnije ganjati ako spušiš 🙂

Preporuka je bila recimo DRYS… Iza toga sam stajao i pokazalo se dobrim, evo već drugi puta u mjesec dana 🙂

Pazi se XOM i ostalog vezano uz naftu, danas je crude inventories izvješće.

Nemaš beda, proučio!:)
A i ako tresne, ionako spadam u dugoročne investitore! [tongue]

New Report

Close