Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

evo, ja kao početnik na američkom tržištu kapitala upravo uzeo 100 dionica AT&T (T) po cijeni od 26.55!
spadam među dugoročne ulagače i ocjenih ovu dionicu kao dobrom kupovinom na ovim razinama i vidim ju kao dobar temelj mog budućeg portfelja!
evo par brojkica…

u zagradama su podaci za pripadajući sektor (telekomunikacije)
P/E Ratio 13.10 (13.80)
Price to Sales 1.27 (1.13)
Price to Book 1.59 (1.82)
Price to Cash Flow 4.90 (4.50)
Price to Free Cash Flow 19.60 (25.30)
Dividend Yield (%) 6.20

privukla me i dividenda!

Inače, škicao sam jučer CIT, kad je pao na 1.02 $, al se nisam usudio…evo ga na 1.22 trenutno…

-spxu

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


evo, ja kao početnik na američkom tržištu kapitala upravo uzeo 100 dionica AT&T (T) po cijeni od 26.55!
spadam među dugoročne ulagače i ocjenih ovu dionicu kao dobrom kupovinom na ovim razinama i vidim ju kao dobar temelj mog budućeg portfelja!
evo par brojkica…

u zagradama su podaci za pripadajući sektor (telekomunikacije)
P/E Ratio 13.10 (13.80)
Price to Sales 1.27 (1.13)
Price to Book 1.59 (1.82)
Price to Cash Flow 4.90 (4.50)
Price to Free Cash Flow 19.60 (25.30)
Dividend Yield (%) 6.20

privukla me i dividenda!

Inače, škicao sam jučer CIT, kad je pao na 1.02 $, al se nisam usudio…evo ga na 1.22 trenutno…

T je ok dividendna dionica ali i relativno konzervativno ulaganje, vjerojatno će i rasti ako bude tržište raslo, ali da budem iskren mislim da si komotno isto tako mogao kupiti naš HT.
Kad već trguješ u USA, nakako mi djeluje šteta ne iskoristiti sve mogućnosti koje se tamo pružaju. Naravno ako imaš portfelj od parsto tisuća USD onda je to druga priča, tada je konzervativan pristup ok.

Ja u USA redovito istražujem dionice manjih i relativno nepoznatih firmi. Tako sam recimo uočio CAEI i SAY. Nažalost SAY nisam kupio kad je bio na 3.x i evo ga sad 100% više 🙁
Na CAEI sam u 2 navrata zaradio par desetaka %.
U shortlistu egzotičnijih dionica za promatranje sam stavio: KAZ (malo kupio i danas skoro 🙁 dokupio), CHL (odradio fini pad, možda je vrijeme za kupnju), CNTF, FTO, GD, GME, GU, MTXX, WNR, ACPW, APWR, FEED, BIDU, BZH, CSKI, CSR, AZ, POT, RJET, SQNM (pao je hebački ALI ako ispadne nešto od onog testa za down sindrom onda bi mogao rasti za troznamenkasti postotak, no riskantno je to ulaganje, ali risk-reward ratio je dobar… mogući gubitak 3$ po dionici a mogući dobitak 5 puta toliko :D), SWHC (Smith Wesson :D), TTM (par puta ga okrenuo ali nikako da prežalim što nisam kupio na 4-5$, sad je preko 12$, spominjao sam ga ovdje više puta), WH, ACH, AOB, CEP, MOS, itd… ne da mi se baš za sve pisati, istraži malo sam 🙂
Što ne znači da su to sve dobre kupnje, samo sam ih uočio.

Btw, na ovoj stranici se mogu pogledati povijesne dividende za dionice:
Vaš link

Danas nisam bio uz komp u ključnim trenucima i nisam podesio kupovne naloge, NIŠTA mi nije prošlo… AAAAAAAAAA! Dođe mi da lupam glavom o zid! A ciljao sam C, DRYS i AIG. Na sve troje bih već sad imao dobru zaradu 🙁

Danas je ovakav scenarij bio očekivan, pa cijelu noć i cijeli dan u Americi svi samo trube o današnjim lošim izvješćima, zato me i ne čudi da su se odbili iz onakvog minusa.
Osim toga, današnji dan je bio savršen za satrati šortere koji su na otvaranju hrlili zauzeti pozicije.
Upravo zbog toga me bilo strah ostati u šortu, pa sam prodao spxu (što ne znači da ga neću opet uzimat)
A što se brodara tiče, nisam uzeo DRYS nego DSX.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Pogotovo su na C danas shorteri polomili zube… hehehe 😛
Ali još oni mogu završiti debelo crveno danas.

Ništa, držim sad 50% casha, idući tjedan ću uzeti 2 straddle/strangle prije izvješća. Još razmatram za koje dionice da uzmem.

Uf, Rocky dao si mi puno posla preko vikenda!
Imam šta za analizirat sad!
Ima uistinu puno dionica i ne može ih se sve pratiti, zato zahvaljujem na izdvojenim dionicama, bit će puno lakše proanalizirati ako je već netko uočio potencijal istih i moguću zaradu, nego da sam lutam u tom moru dionica! eto, imat ću vremena preko vikenda, pa ću s guštom pogledati…
I hvala na linku za dividende!
[smiley]

Kaj se tiče T-a svjestan sam da imaju konzervativno ulaganje i da je ak se može to tak nazvati ekvivalent našem HT-u, al eto…za početak ušao ovdje, mislim držati jedno vrijeme pa ćemo vidjeti šta će tržište reći! 22.10. objavljuju rezultate poslovanja za 3 kvartal, očekujem dobre rezultate, a i 07.10. je ex- dividend date za dobit 0.41$/dionici dividende koja će se isplatiti dioničarima 02.11.!
Osim toga, uplaćujem novu rundu idući tjedan, pa namjeravam uć u nešto "profitabilnije"! [wink]
nageldavam i ja AIG, C , DRYS…lude dionice za zaradit nabrzaka!
bila je dobra prilika u petak, AIG ispod 40$, čini mi se da je bio ispod 37$? i vratio se na 43$! a može on u dan-dva povuć i preko 50$!
ista priča i sa C i DRYS…
a javim se idući tjedan!
ugodan vikend svima!

Samo pazi se, kako mogu povući prema gore tako mogu i prema dolje 🙂

deca ovak forexsovci su u igri opet na svoj način
The language coming out of the G-7 wasn’t especially critical or harsh against the dollar weakness and volatility – as such I’d expect continued dollar weakness. French Finance Minister Lagarde, ECB President Trichet and US Treasury Secretary Geithner all expressed the need for a strong dollar, but this statement was weaker than the one released in April 2008. With the recent strength in the dollar, I’m buying euros relative to the dollar
I also guess equities and commodities are due to a pullback, this could make USD regain some ground, maybe after some more fall as reaction to the G7

http://finance.yahoo.com/news/71-Million-of-Deadweight-twst-301834968.html?x=0&.v=1

7.1 Million of Deadweight Scrapping Versus 22.2 Million Of Delivery Means New Supply Lowers Upside For Shipping Companies According To Cantor Fitzgerald Award Winning Stock Picker

TWST: What names do you like in the space at this point?

Ms. Boyden: We like Diana Shipping (DSX) a lot, a company that has mostly long-time charters, has very little debt, virtually no debt, and has about $230 million in cash on the balance sheet. We would expect them to probably start being very interested in acquisitions over the next quarter or two.

The other name that we really like is Navios (NM). We like that because a lot of the fleet is long-time charter, but Angeliki Frangou who is the Chairman and CEO has been particularly proactive in working with the banks. NM is really one of the only names that we’ve seen that is getting a financing, which is also from several convertibles, stock offering deals, which have not been diluted to current shareholders versus deals that we’ve seen from other companies that have been highly diluted. Navios certainly has enough financing to really do what they want to do and buy distressed assets.

TWST: That’s a good name. Is there another one or is that really the prime one on the space?

Ms. Boyden: I think those two are really are our top two picks at this point.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ja bih i dalje radije uzeo DRYS.

Malo si razmišljam… Koliko sam dobio dojam, Ameri očekuju stvarno dobra 3Q izvješća. Ako budu dobra možda i neće pretjerano rasti s obzirom na očekivanja.
Ali ako dođu loša onda bi mogao nastati potop.

Ključna su već sljedeći tjedan, brzo ćemo saznati što će biti.

Ajmo ovako, realno je da se cijene korigiraju, isto tako, nerealno je očekivati da se sve dešava kako mi želimo. Ono što ja pratim, tehnički gledano neke su dionice toliko otišle gore da je postalo prevruće, pa ako uspoređujemo s 2006 ili 2007 godinom, čak vručje nego tada, što opet u konačnici ne znači da će se cijene jako korigirati. Bull market, koji još mnogi doživljavaju kao bear market (u Americi), iako je indeks porastao preko 70%, iznimno je jak, čak jači od onog bear marketa koji smo imali prošle godine.
Kamo dalje? Bez obzira na mnoge zle sumnje i crne misli nazovi tehničara i analitičara s cnbc i ostalih kvazi investitora, imat ćemo najmanje još jedan proboj prema 10.000 DJI. Korekcija tržišta u USA bila bi i više nego dobrodošla. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close