Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Eto DRYS završio trgovinu danas sa 30% prosječnog tromjesečnog volumena. Čini se da mnogi važu kao i ti i ne znaju na koju će stranu. Ista stvar se događa i na ostalim brodarima, presušilo trgovanje.
Čini se da svi nešto čekaju i ne zalijeću se.
Gledam ovaj AIG nevjerojatan je zadnjih dana 40-50% gore pa 30-ak% dolje pa sad već opet 15-ak% gore.
Tko ga uspije pratit nekoliko tjedana može se odmarat cijelu godinu [lol]

Dobio sam pitanje vezano uz max option pain.
Vaš link

Dakle pri određenoj cijeni dionice postoje opcije koje su in the money (ITM), at the money (ATM) ili out of the money (OTM). Neću ulaziti u detaljnije objašnjavanje opcija, tko to ne razumije neka pročita file koji sam stavio u attachment, tamo je sve dobro objašnjeno.

Max option pain pokazuje na kojoj cijeni dionice će najviše opcija isteći bezvrijedno i time na taj dan stvoriti 100% gubitak imaocima OTM opcija i potvrditi zaradu onima koji su te opcije napisali.
Da bi se odredio option pain, treba pogledati koliki je open interest za pojedine opcije. Max option pain danas i za 2 tjedna ne mora biti isti.

Ajmo reći da će Citigroup na OPEX dan kad ističu opcije za 9 mjesec biti na 5.16$.
To bi značilo da će sve call opcije sa strike cijenom od 6$ nadalje isteći bezvrijedne. Zadnja call opcija koja će biti ITM je na 5$. Uz to će i sve put opcije sa strike cijenom 5$ ili manje isteći bezvrijedne. Pogledajte na onaj link recimo za Citigroup i vidjeti ćete koliko će milijardi $ završiti kod onih koji su opcije napisali.
(Inače čitao sam da pretežno institucionalci pišu opcije jer one omogućuju dobar hedging kao i određenu "dividendu" svaki mjesec, a mali ulagači ih puno više kupuju i prodaju ali rijetko pišu opcije. Naravno i na opcijama postoje market makeri)

Evo i ovdje jedan članak o tome:
Vaš link

I na kraju copy-paste jednog dobrog savjeta:

– What Should I Do if I Hold In-The-Money Options Near Expiration?
– You may want to sell the in-the-money option, call or put, one week before the final option expiration Friday. If you hold these options to the last moment, very likely you will see your options become worthless.


Meni se DRYS sada čini daleko boljom kupnjom nego što je to bio onda.
Imaju 35 brodova na dugoročnim ugovorima, samo 4 broda su na spotu i sve novogradnje osim 2 koje dolaze u 2010 su otkazane, dakle ne bi više trebalo biti ni plaćanja novih penala.

Tu su i naftne platforme koje djeluju vrlo profitabilno i generiraju solidne prihode. U prvih 6 mjeseci ove godine su od njih ubrali jednako toliko prihoda kao i od brodova!

Prihodi od brodova sveukupno gledajući su relativno mali. Da DRYS ostane sa ovakvim rezultatima do kraja godine, pri ovoj cijeni bi P/S bio 1.8 što je dosta (ukupni prihodi bi bili ajmo reći 815 mil $ a dionica ima 257 mil, dakle prihodi cca 3.16$ po dionici).
To ne znači da neće moći biti profitabilni. Ajmo reći da je željeni P/E 10, dakle uz prihode od 3.16$ po dionici oni bi trebali pri ovoj cijeni dionice za to ostvariti 0.57$ dobiti po dionici. Dostižno ili ne?
Mislim da je itekako dostižno. Amortizaciju su u prvih 6 mjeseci ove godine računali 97 mil, gubitak od otkazivanja novogradnji je 215 mil. Dakle bez penala od otkazivanja novogradnji ispada da bi rezultat bio nevjerovatnih +1.76$ po dionici iliti da bi P/E bio na ovoj cijeni 3.26 što je vrhunski.
Uz P/E od samo 5 bi to bilo skoro 9$ po dionici. P/E 10 bi bilo preko 17$ po dionici Nemoguća misija? Tko će ga znati sa amerima…

Pogledaj i sam izvješće na njihovim stranicama:
Vaš link

Bio bih 100% siguran u to da je DRYS trenutno dobar buy samo kada bih mogao znati da su ovi prihodi od bušotina uz tako niske troškove dugoročno održivi.
Pa ako ima netko tko zna više o tome, molio bih da to podijeli sa nama.


Commodities generally move in cycles and our position is that the current downturn will reverse at some point. We like the future demand prospects for Natural Gas. We bought this with a long term view, being 18mths+, possibly even 5-10 years. Once we like something we tend to accumulate, market timers we are not.

Sve bi bilo ok kad bi čovjek imao mogućnost nekog normalnog ulaganja u NG bez da mora brinuti o zahebancijama kao što su sa UNG…
Još jednom zahvaljujem vlastitoj providnosti što sam to čudo prodao na 11.30, danas je bio ispod 9 [bye]

Inače sutra ujutro su ključni izvještaji o zaposlenosti, moglo bi biti svega na otvaranju…

E da, jučer sam za sitnu lovu napravio straddle na HRB… Prije otvaranja je izvješće, ako danas ostane na 16.80 onda sam popušio par %, ni prvi ni zadnji puta… Živi bili pa vidjeli kako će ispasti.

Niko ne govori o goldu koji je u 2 dana 20 % potegnuo ,malo je to sumljivo i treba biti oprezan .

Watch gold, unemployment and the non-farm payrolls today

* Gold has rallied $50 in two days and threatens to break the $1000 mark again – despite the fact that US 10-year break-even inflation rates have fallen 30 bps. in the past month. Look for $1006 today.
* Stocks at a crossroads: The market will probably be muted until the NFP and Unemployment Rate later today. Regardless of the number play the break of 1004 and 992 in S&P 500.
* Note that the US labour participation rate has dropped a record 0.4% in the past two months. That has been keeping the Unemployment Rate lower than it otherwise would have been. Therefore, we see a real chance that the Unemployment Rate could come out at 9.6% today. An NFP reading below 250K is neither supported by the Weekly Initial Jobless Claims nor the ADP from Wednesday. Stand by for disappointment today.
Unemployment Rate (AUG) 9.5% 9.4%
Change in Nonfarm Payrolls (AUG) -230K -247K
Average Hourly Earnings (AUG) MoM 0.1% 0.2%

http://www.tradingfloor.com/EN/Pages/Market_Analysis.aspx?blogid=384

i niz drugih podataka ..

Kolega vi imate ozbiljnih poteškoća sa računanjem postotaka
evo cijene zlata na dan 25.08.2009. 956 usd
a evo cijene zlata na dan 27.08.2009. 992,6 usd

što čini rast od 3,82%

http://www.kucilooro.webs.com/


Kolega vi imate ozbiljnih poteškoća sa računanjem postotaka
evo cijene zlata na dan 25.08.2009. 956 usd
a evo cijene zlata na dan 27.08.2009. 992,6 usd

što čini rast od 3,82%


da hvala točno nešto me očito zbunilo

Pozdrav,
jucer sam kupio CAH $25.01, MIL $64.79 i PCS $7.91 i kapnula je dividenda od SLE $0.11 po akciji. Danas sam postavio kupovne za CAH $26.46, MIL $64.85 i PCS $7.85.

Omnia relinquit servare republicam. AKAM,CAH, CIT, DNB, DF,FPL, ERTS,LEAP,MIL, PCS, PPL, S, SLE

Fina zelenjava preko bare… [thumbsup]

Naletio sam na zanimljivu strategiju za trgovanje opcijama i dionicama. Gamma scalping:
Vaš link

Ne odgovaram za posljedice ukoliko netko završi skalpiran [lol]

Na kraju prodao onaj straddle sa par % minusa, nije bilo ekstremne reakcije a pošto su opcije za sljedeći mjesec onda da mi vremenski faktor ne uništi vrijednost.

Baš me zanima hoće li danas ameri završiti u plusu, smrdi mi da bi moglo biti oko nule ili čak minus.

Ain’t gonna happen… bome opet gaze preko medvjeđih leševa… [lol]

New Report

Close