Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Ja ponovo kupio par CAA opcija za Citigroup, sad sam uzeo i malo za GE a čekam ponovo za PBR ali nikako da ga toliko sruše.

Cash još uvijek preko 40%, strah me je sve upucati. Danas sam u minusu jedno 5% u odnosu na jučer što je neloše s obzirom na pad indeksa. Pomogla mi je i zarada na PBR.
A ako procijenim da će zaroniti ispod S&P 1000 i tamo ostati, možda sve rasprodam osim C, tamo mi nije toliko bitno +/- 10%.

Low-priced financial stocks dominating trading volume

Vaš link

Kakav masakr danas… Evo nastavljaju show i u aftermarketu.
Zanimljive transakcije. U minuti nakon 16:00 netko prodao skoro 10 miliona komada C a istovremeno netko kupio skoro 7 miliona komada GE. Dakle samo 2 transakcije na 2 dionice u aftermarketu su skoro cijeli mjesečni promet na ZSE.

Još jednom se zahvaljujem stop-loss mehanizmu i svojoj providnosti što sam prodao sve AIG opcije na vrijeme proteklih dana, kao i dobar dio C opcija, inače bih danas bio doslovce u banani. A i ovako je na kraju dana minus portfelja skoro 8%.

Pišem minus na GE, ako sutra ne vidim preokret pada onda ću pregristi i prodati sa gubitkom, da ne bih postao dugoročni ako ovi nastave roniti još mjesec dana.

Sad vidim da mi je prošao kupovni nalog za sitno PBR kad je bio ispod 39… stavio sam ga nakon što sam prodao "ujutro" te opcije i skroz sam ga zaboravio maknuti. Imam osjećaj da ću sutra zažaliti.

C ako nastavi padati ću još dokupljivati na razini cca 4.50, 4.00 i 3.50 (+/- par%), na svakoj veću količinu. A ako ne nastavi padati onda više ne diram. Kako bilo da bilo, očekujem da ako i padne ispod 4, da se ne bi trebala tamo dugo zadržati. To je jedna od rijetkih dionica za koju sam često ove godine vidio da joj cijena ne ovisi o kretanju indeksa pa mi je zato još zanimljivija.
Možda bi zaista dobro došao reverse stock split kod C da malo olakša kupnju institucionalcima.

AIG ću probati ne dirati, valjda ću odoliti iskušenju.
Idealno bi bilo da se na BILO KOJOJ cjenovnoj razini ustabili i da volatlnost padne (radi jeftinijih cijena opcija) 10ak dana prije sljedećeg izvješća pa da mogu opet uložiti u straddle.

Mislim da bi mi bilo najpametnije imati bar 60-70% u cashu do sljedeće sezone izvješća, ali nije se lako prisiliti na to.

Sutra mislim da bismo mogli gledati plašenje sa futuresima nekih -1% do otvaranja, onda lagano uspon do nule, pa odbijanac od S&P 1000 i onda nastavak pada. Nadam se da se varam.

Ovakvo propadanje bez odbijanca davno nisam vidio. A baš sam čekao odbijanac da prodam, a izgleda da smo svi čekali… Nadam se da je to bio samo "sell the news" i da nastavljamo dalje u vedrom tonu. 🙂

Pozdrav,
Jucer su prosli ERTS $17.82 i PCS $7.97, danas je sjajan dan za shoping, postavio kupovne na CAH $26.70, DF $17.47, ERTS $17.82, INTU $27.00, LEAP $16.08, MFE $38.52, MIL $64.80 i $PCS 7.92. Trenutno sam u dionicama 75% i nadam se da ce se uskoro taj procenat smanjiti.

Omnia relinquit servare republicam. AKAM,CAH, CIT, DNB, DF,FPL, ERTS,LEAP,MIL, PCS, PPL, S, SLE

Prošao kupovni nalog par opcija CAA dok su bile ispod 2.00, dakle C oko 4.3x, drugo me strah dirati.

AIG gledam ali ne diram ni štapom [lol]

Pa jel netko gleda ovo njihovo live trgovanje danas? Majke mi nisu normalni [lol]

Prodao oni par jučerašnjih PBR opcija sa 15ak % zarade, meni dosta za pola dana ulaganja.

Par zanimljivih članaka koji donekle idu u prilog C:

Meredith Whitney’s Good News… Only 300 Bank Failures
Vaš link

Citi sells $1.3 billion in credit card assets
Vaš link

Kako bilo da bilo, meni je C na 4.50 ajmo reći hold, malo sam kupovao ali ne puno. Ako se vrati u raspon 3-4$ onda će po meni biti strong buy. Nisam financijski analitičar i nemojte me uzimati za ozbiljno [lol]


Par zanimljivih članaka koji donekle idu u prilog C:

Meredith Whitney’s Good News… Only 300 Bank Failures
Vaš link

Citi sells $1.3 billion in credit card assets
Vaš link

Kako bilo da bilo, meni je C na 4.50 ajmo reći hold, malo sam kupovao ali ne puno. Ako se vrati u raspon 3-4$ onda će po meni biti strong buy. Nisam financijski analitičar i nemojte me uzimati za ozbiljno [lol]


Datum je nažalost krivi.
August 21, 2009

BP i PBR otkrili naftno nalazište ali na velikoj dubini. Tek za 10 g. će se početi vaditi nafta ali dionice rastu već danas.

Problem je kod tih nalazišta u Brazilu i općenito u Južnoj Americi da je eksploatacija nalazišta uglavnom skupa u usporedbi sa Bliskim Istokom.

Vidim da danas opet raste i onaj čudni LEAP. Zašto?

Jedan od brodara koje pratim – DHT je danas objavio loše 2Q izvješće i evo ga preko -20%.
Vaš link


Pozdrav,
Jucer su prosli ERTS $17.82 i PCS $7.97, danas je sjajan dan za shoping, postavio kupovne na CAH $26.70, DF $17.47, ERTS $17.82, INTU $27.00, LEAP $16.08, MFE $38.52, MIL $64.80 i $PCS 7.92. Trenutno sam u dionicama 75% i nadam se da ce se uskoro taj procenat smanjiti.

čestitke imaš dobar izbor dionica za trejd

New Report

Close