Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?


upravo je u toku registracija na sogotrade…i ja očekujem korekciju ispod 5 na c…ali i 6-8 dolara do prosinca ili prije…inače koji su ti bolji-sogo ili firstrade?

Sogotrade mi je puno bolji za trgovanje dionicama i za vizualni pregled situacije sa opcijama.
A za samo trgovanje opcijama mi je draži i brži Firstrade zbog mogućnosti ručnog utipkavanja simbola opcije. U Sogotrade ju trebaš odabrati iz popisa ponuđenih.

Kad sve zajedno zbrojim, Sogotrade je u debeloj prednosti makar i Firstrade ima ok stvari.


Jel netko možda zna šta se sa brodarima događa vani u zadnjih 20-ak min. ekipno okrenuli iz minusa u plus najviše naravno DRYS od cca -2% do +10% (za sada) ostali manje ali svi koordinirano.
Kinezi nešto potpisali ili…??
Za sada ne uspijevam ništa naći na netu, unutra sam pa nije neka panika već ugodno iznenađenje ali bilo bi zgodno znati.
Ako netko nešto nađe prije mene hvala!

Dry bulk shipping stocks are up big after China COSCO announced a smaller-than-expected loss in the first six months of 2009. The company, China’s largest shipping group, lost -4.59 billion yuan in the first half, better than the -4.84 billion yuan loss expected by analysts. The company said, "In the face of the significant over-supply and re-surging oil prices, it is expected that the operational conditions for the second half of the year will remain difficult," according to Reuters. Still investors are pouring money into dry bulk shipping names, sending some higher by double-digits.

I onda najviše naraste DRYS koji sada ima em one naftne platforme em im je trenutno velika većina brodova na dugoročnim ugovorima. Kakva špekulativna bedastoća… Fakat mi ponekad nisu jasni [huh]

Eto čak je i SEA narastao 1,2%

Mislim da bi se danas moglo desiti da u aftermarketu bude C transakcija preko 5.20-5.25 sa ciljem da nabriju cijenu za sutra.

Investors trading 3 stocks that may be doomed …. !!!!! hoće reci možeš dobiti puno ali i popušit zato oprez na ovakim dionicama … lijep članak

Vaš link [bye]

Apsolutno se slažem sa tim člankom.
Ali psihologija burze i manipulacije nemaju veze sa fundamentima.

– samo lud čovjek bi imao puno kapitala investirano u takvim dionicama jer jedna stvarno loša vijest može značiti instant -90% ili više

– no nije blesavo imati malo u takvim dionicama… bitno je samo da je potencijalna zarada barem jednaka potencijalnom gubitku… što se AIG tiče, mislim da bi 50-60$ trebala trenutno biti gornja razina, makar je i 30$ puno za takvu firmu

– vrijedi uočiti jedan podatak za AIG, recimo za današnje trgovanje:
Shares Out 134.57 M
% Shrs Traded 110.17%
a pazi sad ovo – Vaš link
-dakle ispada da je sav free float u rukama institucionalaca… veliki se međusobno nabacuju sa dionicama a mi smo sa našom sićom kolateralne žrtve ili usput zarađujemo [lol]

-moja prognoza za AIG – nemam pojma kratkoročno ali zbog vlasničke strukture mislim da je daljnji rast neminovan iako nije nemoguće da se ponovo privremeno vrati na 3x ili čak niže

Ne kužim se baš uz futurese za prirodni plin… Vidim da je nova cijena 3.20 i da se trguje za 10 mjesec.

Vaš link

9 mjesec se više ne vidi. Kako se točno određuje dan u mjesecu kad se prestaje trgovati futuresima za sljedeći mjesec?


Mislim da bi se danas moglo desiti da u aftermarketu bude C transakcija preko 5.20-5.25 sa ciljem da nabriju cijenu za sutra.

Hehe… jučer su ju dogurali "samo" do 5.15 ali evo je danas na 5.30… Go Citigroup! [thumbsup]

AIG preko 50$ [lol]

Ovdje upišite svoj komentar…

izgleda da sam promašio što sam jučer prodao C….no ostale su opcije..a i na C se stigne još ukrcati…polako na slijedećoj stanici…

Dobar dan,
jucer sam kupio LEAP $16.47 i PCS $8.00 i dobio dividendu od DNB $0.34 po akciji. Postavio kupovni nalog na PCS $8.26 i prodajni nalog na TSO $14.79.

Omnia relinquit servare republicam. AKAM,CAH, CIT, DNB, DF,FPL, ERTS,LEAP,MIL, PCS, PPL, S, SLE

New Report

Close