SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@kresso
: samo navodim cinjenice, ako sam nesto pogrijesio i imate argumente za suprotno recite.

ps. Sprdacina i vrijedanje vise govore o vama nego o mom postu.


Ljudi koji citaju nek procjene sto o cemu bolje govori. Sve su to poznate stvari. Postoji jedna druga stvar, a to je cijena. Veliki rizik po odredenoj cijeni moze biti isplativ. To sto neko ima kontrolu moze biti dobra stvar. samo nek povecava vrijesnost svoje imovine pa ce i nase.

Vecina onoga sto navodis nisu cinjenice nego tvoja interpretacija trenhtnog stanja i buducnosti. To sto se mali dionicari moraju moliti je jako cvrsta “cinjenica” na koju se moze odgovoriti samo sarkazmom i novim glupostima.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


samo navodim cinjenice, ako sam nesto pogrijesio i imate argumente za suprotno recite.

Pisali ste:

Neki će naravno i kupiti te kroz ovo dolazimo do povećanja udjela za 2,5-3 posto s čime su se približili još više 75 gdje onda mogu svašta raditi počevši od delistiranja (nije na odmet da je na LULG već prijeđeno 75%) i nove ponude za otkup.

Ne mogu delistirati, a ponudu za otkup može bili tko dati bilo kada.


Ne računam pakete sa 104 – (inače moje mišljenje zašto baš ta brojka je da tu vjerojatno ne žele navući neku ljutnju na sebe jer ima puno branitelja, udovica i sl. pa je sve kao korektno)

Zašto bi ga ičija ljutnja smetala ako želi izigrati male dioničare? Da je stavio spajanje na 105 dionica puno bi više povećao udjel.

p.s. Onaj komentar o sarkazmu je bio usmjereno na VedroNebo.

Odustajem i želim vam da ne bude kako sam napisao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Da li je netko sposoban nakon ovih novih pretumbacija reći tko što sad drži? Jel Alfa Alius samo od Ostoje?

Alfa Alius je u vlasništvu 3 tvrtke:

HOLDER – Ostoja
HABITUM – Marić
ANCORAS – Dolički

Nemoj misliti na m2!

Zahvaljujem Dalibor!

Izbacili su konačno svi izvještaje za 2015., najviše me zanima vrednovanje LRH/LRHC, a ostalo su neke stvari koje su mi zapele…

ALFA
Dionice LRH prebačene su iz dugotrajne imovine u kratkotrajnu raspoloživu za prodaju pri čemu je napravljena i revalorizacija. To saznajemo tek pola godine kasnije i zato je važno ono što sam danas ranije napisao na LRHC – da tražimo što više i da težimo što većoj transparentnosti, što češćem izvještavanju i što boljoj informiranosti.
Kod inicijalnog razdvajanja SNHO na alfabete udio je vrednovan po 139,07 milijuna, a sada je 330,26 milijuna odnosno po 3.520 kuna po dionici. Razlika je 191,18 milijuna što ugrubo dijelimo na 38,23 milijuna odgođene porezne obveze i 152,95 milijuna revalorizacijskih rezervi.

BETA – DELT
Matematika je identična kao kod ALFA, ispadaju neke razlike par kuna ali nemamo cijelu analitiku u izvještajima pa računamo s onim što imamo.

GAMA
Sve isto kao i kod ostale tri, samo je ovdje još zanimljivo da LRHC nije prebačen u imovinu raspoloživu za prodaju i revaloriziran već je ostavljen u dugotrajnoj imovini s vrednovanjem 431,79 po dionici. Dakle jako velika razlika u odnosu na vrednovanje kod PCTS, i svakako da je ovo cijena koje je puno nerealnija između te dvije.

LULG
Ova kompanija mi je nebitna/nezanimljiva, ali kada već sve gledam i nju sam.
RDG – stavka ostali poslovni rashodi, dio stavke se odnosi na gubitak od umanjenja vrijednosti danih zajmova u iznosu 1,946 milijuna kuna. Da sam dioničar volio bi znati o čemu je točno riječ, činjenica da nigdje ne piše kojem je društvu dan zajma i u kojem iznosu malo približava kako oni gledaju ova društva i koja je to razina transparentnosti.

PCTS
Prihoda nema, a zanimljivo je da je velika stavka troška za zaposlenike. Na 31.12.2014. nije bilo zaposlenika dok je na 31.12.2015. 9 zaposlenika sa solidnom prosječnom neto plaćom od 14.648 kuna, malo čudno?
RDG – intelektualne usluge 2,8 milijuna očito za razvoj nekretnina u portfelju i za pravnike za sve te kombinacije. I ovdje su prisutna umanjenja pozajmica, ne znam da li je to vezano za projekte sa elektranama ili neka međusobna kompenziranja. Isto nigdje ništa ne piše detaljno.
Amortizacijska stopa na građevinske objekte samo 16 godina? Da li je to u duhu rečenog na skupštini LRH da ih zanima samo rast i razvoj, odnos EBITDA i ostanak novaca u društvu nasuprot neto dobiti, plaćanja poreza na dobit i eventualne isplate dividende?
BILANCA – puno važnije kod PCTS jer imaju ogromnu imovinu, 360 milijuna sa samo 73 milijuna obveza. Unutar toga najviše me zanima bilješka 14 i financijska imovina raspoloživa za prodaju jer su kod PCTS isključivo tamo dionice LRH i LRHC.
Ukupna stavka je 161,34 milijuna od čega su 64,52 lako utržive obveznice, a ostatak od 96,81 se odnosi na udjele u LRH, LRHC i koliko vidim na mojedionice imaju i 1.928 dionica MIV-a koje će očito držati dok onome za koga ih drže to ne bude potrebno.
Ako pak vrednujem ovdje LRH kako je vrednovan kod alfabeta po 3.520 kuna to je 5,63 milijuna i MIV po 8.000 (zadnja cijena u 2015.) još 15,42 milijuna, ispada da na LRHC otpada 75.75 milijuna kuna što znači da je LRHC vrednovan po 1.001,27 kuna. VAŽNO DA LI NETKO ZNA DA LI IMAJU JOŠ NEKE DIONICE koje ulaze u ovu stavku – u tom slučaju vrednovanje LRHC-a je niže od ovoga što sam napisao.
A koliko je realno vrednovan PCTS? Da društvo podmiri sve obveze ostaje sve ovo i još neke stvari. A samo ovo je 161 mil dok je s druge strane MCAP 108 milijuna. Prilično zanimljiv diskont od cca 35-40% i prilično zanimljivo vrednovanje LRHC, riječ je o klasifikaciji unutar imovine raspoložive za prodaju za dionice koje uopće nisu na burzi!?!?!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

valuewalk rides again.

slažem se s vasim misljenjem da po prodaji lrh novac neće biti isplaćen, nego dalje pretakan, ali mislim da kraj ovakvog nesrazmjera trzisne i realne vrijednosti alfabet familije, morat će doći do konvergiranja kako ste i sami izveli, a prostora za konvergiranje bome ima puno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Opet malo prčkam oko alfabeta pa me zanima da li se pitao netko zašto je na DELT za otkup dionica dan tako dugi rok. Tko želi kupiti/prodati ima rok 01.07.-05.10., odnosno tri mjeseca, rok koji je iznad svih uobičajenih kada su u pitanje akcija tipa delistiranje, preuzimanje, istiskivanje i sl.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ne mogu reći zasto je dan tako dug rok decidivno, ali ako se rukovodite logikom – cui bono – onda je zdravorazumski pretpostaviti da ne laje pas radi sela no radi sebe. hoću reći – cilj većinskih vlasnika, a oni su sve ovo i smislili, je riješiti se što više malih. kraj ovakve burze, gdje sve pada, u tri mjeseca će mnogi izgubiti živce i prodati – bolje vrabac u ruci itd. ili su dakle učinili super fer korektnosti radi ili za svoju računicu. mislim da se odgovor namece sam po sebi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To je najlogičnije i vrlo vjerojatno je tako. Ali… Bajakić sigurno zna kako stoji LRH i proces prodaje. Ako se to očekuje u skoro vrijeme zašto taj rok nije skratio, možda bi dobio malo manje dionica ali dobio bi ih prije i kada se prodaja provede više njemu ostaje jer bi imao veći udio.

Ne znam, po svemu što radi tjera me da ne očekujem ništa pozitivno… A s obzirom da vjerujem da će se LRH prdaot nekako mi se nameće da će to biti nakon što se ovo na DELT dovrši (listopad 2016). Već sam ih prodao i prije ovog poziva, da nisam čekao bi zadnji dan.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Dio malih dioničara koji su nešto zaradili, ne će čekati da poslije zamjene dionica plate 12% poreza kod prodaje novih dionica. Ostati će oni što misle ostati bar još tri godine.Do porasta cijene od10% i više ne očekujem prije završetka roka zamjene.

New Report

Close