SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se tiče kupnje/prodaje i Bajakić/Društvo, osim što je većinski vlasnik pa možete to i poistovjetiti pogledajte tijek novca u tim transakcijama i da li u konačnici novci idu iz Društva ili u Društvo? I ako idu van kome idu?

Novci idu iz Društva prema dioničarima koji neće dokupiti do sljedećeg višekratnika 104. U slučaju otkupa od Društva, novci idu Bajakiću po 22 kn po dionici. To nije morao ponuditi, i ne vjerujem da je dioničar zato što smatra da dionica vrijedi 22 kn. Ali budući da misliš kako će malo tko dokupiti dionica, novci će uglavnom ići iz Društva prema manjinskim dioničarima.

Rezultat: Bajakic dobiva cash i povecanje udjela. Niti su to novci s kojima ce se obogatiti niti ce udio biti veci toliko da bi nesto mjenjao, ali vazno je prepoznati u kojem smjeru ide i s kojim namjerama. A iz toga je ocito da ne misli i na druge.
Slicno kao i EPIC s dividendom kod RIVPa nedavno, ali necu se raspravljat. Netko ne shvaca, netko ne zeli shvatiti jer mu se ne uklapa u zeljeni scenarij.

Cudim se samo kod vas sto ste kod Peveca bili borbeni protiv poteza koji nisu na korist malih dionicara (svaki oblik aktivizma je pohvalan i tamo sam na temi to jasno i rekao) a ovdje ne vidite nesto sto je preocito?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Rezultat: Bajakic dobiva cash i povecanje udjela. Niti su to novci s kojima ce se obogatiti niti ce udio biti veci toliko da bi nesto mjenjao, ali vazno je prepoznati u kojem smjeru ide i s kojim namjerama. A iz toga je ocito da ne misli i na druge.
Slicno kao i EPIC s dividendom kod RIVPa nedavno, ali necu se raspravljat. Netko ne shvaca, netko ne zeli shvatiti jer mu se ne uklapa u zeljeni scenarij.

Cudim se samo kod vas sto ste kod Peveca bili borbeni protiv poteza koji nisu na korist malih dionicara (svaki oblik aktivizma je pohvalan i tamo sam na temi to jasno i rekao) a ovdje ne vidite nesto sto je preocito?

možete li pojasniti što bajaković je tu uopće ponudio , onu kriptičnu rečenicu iz poziva na gš ne kužim, ili još važnije – s kojim motivima on izigrava dentlmena jer dzabe tesko da to radi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir: pisao sam već nakon poziva na GS, stranica 316.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

hvala na uputi. je.. mu miša, ova prokleta mtp platforma je krcata dobrih prilika, transparentnost sim ili tam, ali nakon one svinjarije od strane same burze, naučio sam lekciju – -pravo tržište i mtp tržište to su nebo i zemlja. jurišanje na 75 i mogućnost delistiranja – to mi djeluje brlo izglednim jer sve ove akrobacije se ne rade iz dosade, znaju gospoda kako prevesti žednog preko vode.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


jurišanje na 75 i mogućnost delistiranja – to mi djeluje brlo izglednim jer sve ove akrobacije se ne rade iz dosade, znaju gospoda kako prevesti žednog preko vode.

DIONIČARI NE MOGU DELISTIRATI DIONICU S MTP-A, SAMO PODNOSITELJ ZAHTJEVA ZA UVRŠTENJE. SVEJEDNO IMAO 1% ILI 75%, JEDINI TKO MOŽE PODNIJETI ZAHTJEV ZA DELISTIRANJE JE PODNOSITELJ ZAHTJEVA ZA UVRŠTENJE.

Bravo, snowlep. Za 2-3 stranice ćemo to opet trebati ponavljati… 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zašto je uopće toliko bitno tih 75% i da li će biti na MTP-u ili se nigdje neće trgovati? Ako žele biti netransparentni i ne davati nikakve informacije onda će tako biti jer MTP im to omogućava, dovoljan je minimum minimuma. A tako će i biti, siguran sam sto posto da nas ovdje čeka transaprentnost u stilu PRFC.
Poanta je da će DLTA nakon prodaje LRH imati 95 milijuna kuna casha(lrh po 4.000), a on sa 75 posto ima ne samo 75 posto vlasništva nego i 100 posto kontrole nad time. A mali dioničari se onda mogu samo moliti da će dobiti nešto od toga.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Zašto je uopće toliko bitno tih 75% i da li će biti na MTP-u ili se nigdje neće trgovati? Ako žele biti netransparentni i ne davati nikakve informacije onda će tako biti jer MTP im to omogućava, dovoljan je minimum minimuma. A tako će i biti, siguran sam sto posto da nas ovdje čeka transaprentnost u stilu PRFC.
Poanta je da će DLTA nakon prodaje LRH imati 95 milijuna kuna casha(lrh po 4.000), a on sa 75 posto ima ne samo 75 posto vlasništva nego i 100 posto kontrole nad time. A mali dioničari se onda mogu samo moliti da će dobiti nešto od toga.

Bas je lijepo da se brines za nas! Eto vam ljudi primjera…ako hocete u sekundi steci pamet i saznati sve o dionici DELT, samo ju prodajte. To ce vas prosvjetliti ko naseg druga VrijednogHoda! Inace, morati cete se moliti. To vam je inace smisao dionicarstva. Strah, strepnja, post i molitva!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ako Bajakić plaća 22 kn onda je to dno,niže nemože.
Na stranu ovi pojedici koji se rješavaju po par stotina kuna po cijeni ispod.
Biti u alfabetu ili Lrh u ova turobna vremena je privilegija što bi rekao Ćiro.
Ostaje da se vidi samo tko će od njih više profitirati.

@kresso: samo navodim cinjenice, ako sam nesto pogrijesio i imate argumente za suprotno recite.

ps. Sprdacina i vrijedanje vise govore o vama nego o mom postu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ako Bajakić plaća 22 kn onda je to dno,niže nemože.

Zar Bajakić kupuje dionice?

New Report

Close