SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na burzi mozes kupiti i prodati koliko hoces. Oni nude samo dokup ili prodaju do prvog broja djeljivog sa 104 za one kojima “fali” dionica. Medutim, uvjet je da niste trgovali nakon obavijesti o tom spajanju. Ako jeste, onda morate nadokupiti ili prodati na burzi.

Sve fer i OK.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Za dokupiti se ne smije trgovati prije, a za prodati je svejedno jer će se baš svima otkupiti višak preko višekratnika od 104 za 22 kune, jedino bi možda nešto prije dobili novce ako bi zahtjevom otpustili bez da ste trgovali prije. Ali ima još 3 mjeseca, za sada se bez problema moglo nadokupiti te količine po 21-21,5 ili prodati po 22,5-23 ako bi se ostavio nalog na burzi, što bi vjerojatno pokrilo trošak brokera za one koji trguju na burzi, a oni koji ne trguju ionako ne znaju ništa o ovome, i samo će se iznenaditi kada im se pojave novci na računu (ako imaju upisan račun)

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Nekada mi se čini da većina ljudi niti prati što se događa niti prolista stranicu dvije unatarg kako bi stvari bilo jasnije.

1. Tvrtka se preimenovala u ICF, dakle nema nikakve prodaje tvrtke
2. Vlasnik je dominantan i još je novim statutom većina za donošenje odluka definirana na 50%
3. Ovo nije nikakvo spajanje dionice nego elegantno razrijeđivanje malih na račun većinskog koji će postati još dominantniji (iako mislim da neće skupiti nešto posebno)
4. Kombinacija 2. i 3. jasno govori da ovdje mali dioničari neće vidjeti niti lipe u smislu neke isplate kada dođe do prodaje LRH, bilo to kroz umanjenje kapitala, dividendu, ponudu za preuzimanje ili nešto četvrto.

Jedini način za zaradu ovdje je konvergencija cijene nakon što dionice LRH više ne budu vrednovane po nabavnoj cijeni već kroz dobiveni cash od prodaje. Sve ostalo je fantazija jer će od ovoga napraviti nešto tipa PRFC gdje nećete iamti nikakve informacije.
Uopće mi nije jasno da netko vjeruje u ovu priču s troškovima? Nadam se da ste provjerili o kojim se točno troškovima radi jer baš ih i nema.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


3. Ovo nije nikakvo spajanje dionice nego elegantno razrijeđivanje malih na račun većinskog koji će postati još dominantniji (iako mislim da neće skupiti nešto posebno)

Da žele razrijediti male na račun većinskog, zato je Bajakić ponudio prodati svoje dionice društvu za manjinske koji žele dokupiti od društva. Koje gluposti baljezgaš to je nevjerojatno.



3. Ovo nije nikakvo spajanje dionice nego elegantno razrijeđivanje malih na račun većinskog koji će postati još dominantniji (iako mislim da neće skupiti nešto posebno)

Da žele razrijediti male na račun većinskog, zato je Bajakić ponudio prodati svoje dionice društvu za manjinske koji žele dokupiti od društva. Koje gluposti baljezgaš to je nevjerojatno.
[/quote]

Misliš da će ih se više javiti za kupnju nego što ih se neće uopće javiti? U tom slučaju nisam u pravu ali to je svima jasno da se neće dogoditi. Ovako gledaš samo jednu stranu priče pa doneseš krivi zaključak.
A druga stvar, treba gledati dugoročno koji su idući potezi u planu.

Inače, provjeri slobodno što sam do sada sve pisao pa vidi da li je bilo baljezganja i da li se nešto drugačije dogodilo?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Misliš da će ih se više javiti za kupnju nego što ih se neće uopće javiti?

Nema veze. Najveći vlasnik je dao opciju društvu da kupi od njega dionice po prosečnoj trgovanoj cijeni tako da svi koji žele kupiti dionice od društva preko broja kojeg trenutno ima, a to je trenutno 0, mogu. Dioničari koji ne žele dokupiti dionice do zaokruživanja na višekratnik broja 104, društvo će im otkupiti dionice dok nemaju količinu koji je višekratnik broja 104 (ili 0 ako imaju manje). Ne Bajakić, nego društvo.

Ma bitno da se ti troskovi s tim nepotpunim podacima rijese.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ajmo više sarkastičnih komentara od ljudi koji nisu ni pogledali revizorsko izvješće niti odluke glavne skupštine niti su bili na skupštini ali znaju više od svih onih koji jesu.

To nisu sarkastični komentari nego legitimno pitanje, koje točno troškove imaju? Ja tvrdim da to nije pravi razlog, a postoji SKDD-ov cijenik koji je javno objavljen tako da ne pričamo o ničemu apstraktnom već o stvarima koje imaju svoju nedvojbenu vrijednost.

Što se tiče kupnje/prodaje i Bajakić/Društvo, osim što je većinski vlasnik pa možete to i poistovjetiti pogledajte tijek novca u tim transakcijama i da li u konačnici novci idu iz Društva ili u Društvo? I ako idu van kome idu?

Nisam ni sarkastičan niti nekulturan kao neki, držim se ČINJENICA i ZAKONA. Ne onoga što bi htio da se dogodi. Kako nije bitno koliko će ih kupiti/prodati? Podvucite crtu i gledajte neto situaciju, a i novčano kako sve ide, čini mi se da će povećati svoj vlasnički udio (neznatnih 1,5-2,5 posto po mojoj procjeni) ali povećati će i to sa novcem dioničara?? A čini mi se da nisam nigdje pogriješio.

Ne bi zatrpavao sa nekim osobnim svađanjima i raspravama, vidjeti ćemo kada se sve završi. Ali idemo se držati činjenica, zakona i brojeva.

ps. Nemam više deltu, upravo iz navedenih razloga. Samo navodim razloge zašto sam izašao.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

nego, nitko ne komentira zadnje izvješće Delte… budućeg ICF-a
ako se ne varam, na dan razdvajanja (na alfabete) imali smo 37,8 mil kn u DI, pod fin. ulaganja
na dan 31.12.2015. vidi vraga – nema više DI, samo iznos u KI, i to fin. imovina raspoloživa za prodaju iznos od 84,3 mil kn
istovremeno se u kapitalu na poziciji revaloriz. rezervi pojavljuje 39 mil kn i još odg. porezne obveze 9,75 mil kn
znači sveli smo vrijednost dionica LRH u bilanci na fer vrijednost…
pa je tako ukupna aktiva s 41,351 mil kn ‘nabildana’ na 93,872 mil kn
samo duplo 😉

To je bilo jasno već prilikom razdvajanja SNHO-a na alfabete i to je ono na što mislim kada govorim o konvergenciji cijene.

Konkretno kod DELT: kada se iz bilanca na datum razdvajanja makne sva imovina i sve obveze (iako je neto pozitivno ali da pojednostavnimo) dobivate da pri cijeni od 21,96 LRH vrijedi u knjigama 2.400 kuna. Kada bi se LRH prodala po 4.000 kuna to bi za DELT značilo cijenu od 36,30 kuna. Naravno, neće cijena otići skroz na tu razinu ali će konvergirati prema tome i da dođe na 30 to je 40% zarade ili na razini 28 kuna 30%. To je ta konvergencija, po meni jedino na čemu će dioničari DELT zaraditi.

Ovdje je razlika nastala već sada jer su se odlučili na drugačije računovodstveno praćenje te imovine, dionice LRH se više ne vrednuju po trošku stjecanja (metoda udjela im je davala takvo pravo) nego se kao imovina raspoloživa za prodaju vrednuje prema fer tržišnoj vrijednosti. Podloga je MRS 39 u kojem je sve detaljno objašnjeno.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


To je bilo jasno već prilikom razdvajanja SNHO-a na alfabete i to je ono na što mislim kada govorim o konvergenciji cijene.

Konkretno kod DELT: kada se iz bilanca na datum razdvajanja makne sva imovina i sve obveze (iako je neto pozitivno ali da pojednostavnimo) dobivate da pri cijeni od 21,96 LRH vrijedi u knjigama 2.400 kuna. Kada bi se LRH prodala po 4.000 kuna to bi za DELT značilo cijenu od 36,30 kuna. Naravno, neće cijena otići skroz na tu razinu ali će konvergirati prema tome i da dođe na 30 to je 40% zarade ili na razini 28 kuna 30%. To je ta konvergencija, po meni jedino na čemu će dioničari DELT zaraditi.

Ovdje je razlika nastala već sada jer su se odlučili na drugačije računovodstveno praćenje te imovine, dionice LRH se više ne vrednuju po trošku stjecanja (metoda udjela im je davala takvo pravo) nego se kao imovina raspoloživa za prodaju vrednuje prema fer tržišnoj vrijednosti. Podloga je MRS 39 u kojem je sve detaljno objašnjeno.

odličan post. suo loco daliborop je izračunao da gospoda i gospodin medusobno trguju lrh dionicama po 5200 kn. ako tako računamo, koliko onda vrijedi delta po dionici. ah, mokri snovi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close