SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@KressoM

Mislim da je ono što je xdado prije koji dan rekao sažetak. Prodati će dionice i dobiti cash, a kroz ovaj dio ako si malo poveća udio super, svakako će to biti po smiješnoj cijeni. Ili je sve ovo s promjenom imena samo velika predstava da svi to pomislimo a u biti bude suprotno pa se proda udio u kompaniji? Bajakić majstor iluzije 🙂

Imati će tvrtku s 10-15 milijuna eura, bez obveza i s obzirom da ostaje Statut sa potrebnih 50% za donošenje odluka na GS ne može ga aspolutno nitko natjerati da isplati dioničare. A sasvim realno je za očekivati i da ima kontrolu/vlasništvo nad 75% pa fino sve to delsitira i imamo novi PRFC.

Možda će netko sada reći da sam u teoriji zavjere i da precrno gledam, ali meni se ovo čini sasvim realan scenarij. On to gleda kao svoje a ne kao naše, to smo valjda već naučili na ZSE.

Ako dođe do prodaje LRH doći će i do određene konvergencije cijene svih alfabeta prema cash vrijednosti dionica LRH vlasništvu, ali to je sve što će dioničari imati.


Pa to je za dionicare mozda i dovoljno. Sto se tice delistiranja, ne mogu delistirati nesto sto je vec delistirano….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Sta je delistirano?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sta je delistirano?

ALFA, BETA, GAMA i DELTA.

Morate razlikovati uređeno tržište i multilateralnu trgovinsku platformu (MTP). Dionicama svakog d.d.-a se može trgovati, ali “biti na burzi” znači imati neke obaveze. Dionice koje su na MTP nemaju neke posebne obaveze. Tako da skupština Delte niti bilo koje dionice na MTP ne može tražiti delistiranje kad nisu ni izlistane. To bi bilo kao recimo da izglasaju da se maknu sa “Njuškala”. Ne možeš ljudima zabraniti da trguju dionicama pojedine firme, a MTP je samo jedna platforma za trgovanje delistiranim dionicama.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Rekao bih da se pod delistiranje misli na delistiranje skroz s trzista. A ne s uredenog na mtp.

Jasno mi je da netko moze ponovno uvrstiti na MTP i voditi brigu o minimalnom setu obveza. Naravno, ako za to postoji interes.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sta je delistirano?

U biti nije delistirano, nego nikada nije ni uvršteno na uređeno tržište.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Rekao bih da se pod delistiranje misli na delistiranje skroz s trzista. A ne s uredenog na mtp.

Jasno mi je da netko moze ponovno uvrstiti na MTP i voditi brigu o minimalnom setu obveza. Naravno, ako za to postoji interes.


Pa kažem ti, oni su sada na MTP, a od tamo se ne možeš sam delistirati! Jer nisu se oni ni sami stavili. Stavili su ih HITA-VRIJEDNOSNICE i one ih mogu maknuti bez ikakve odluke skupštine ili bilo koga. MTP je “Njuškalo” koje se plaća (u ovom slučaju je HITA platila, tj,. plaća i ima neke obaveze), a ne može ti niko zabraniti da trguješ dionicama dioničkog društva.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Koliko vidim trenutno HITA vodi brigu za Deltu. Nisam do sad obracao pozornost tko ih je stavio na MTP.

Ne vidim tu opasnost. Zapravo, cini mi se da ovo ide u jednom drugom smjeru.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Mlada dama izgleda ne zna za čarobnu šumu iz Miramarske 24 🙂

Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@KressoM

U pravu si što se tiče tih tehnikalija, krivo sam se izrazio. Ali poanta ostaje jer su Hita i ekipa is SNHO-a skupa, stara škola. Kada se odradi što se treba za većinskog maknuti će s MTP-a, a kasnije sumnjam da će nekome to sve imati smisla s obzirom na troškove

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Jel’ se ono u zadnjih nekoliko mjeseci pisalo da je neki fond zainteresiran za kupnju nekog srednjeg paketa LRH? Nesto mi zvoni da je, ali ne mogu pronaci komentare na tu temu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Gdje se može pronaći prijava za skupštinu snh delte i koja je njihova web stranica?? Hvala


Gdje se može pronaći prijava za skupštinu snh delte i koja je njihova web stranica?? Hvala

Mislim da prijavu možeš sam istipkati. Iskoristi obrazac od neke druge (npr. Solaris) i samo izmjeni datume i mjesto i firmu, naravno. Mislim da nemaju svoju web stranicu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close