SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, zanimljiva preslagivanja… i uz to mijenjanje imena firme sa Delta u ICF, čisto da se zna ko’ je gazda 😉

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

A koliko ima tih ispod 104 kom?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


A koliko ima tih ispod 104 kom?

Stanje na Alfi – pozicije sa 104 komada
29.01.16. – 2.195
01.03.16. – 2.180

Rekao bi da je i na ostalima iz alfabeta ista stvar, možda +/- 5 posto jer kada god takav paket prođe na jednoj možete pronaći transakcije na sve 4 unutra dvije minute. Nazovu brokera i iskrcaju po bidu

Poigrat ću se malo s matematikom da vidim zašto ovi rade, ali pretpostavljam da će se na taj način riješiti dobrog dijela malih. Sa 103 dionice i manje ima 1.147 dioničara koji drže 55.893 dionica što je samo 2,09%

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ništa,dokupićemo po 22 da mugu podjeliti po 104

Broj dionica nakon spajanja mi je sumnjivo blizak broju dionica LRH koje drže. Ne znam postoji li mogućnost ako uspiju dovući da je isti broj da likvidiraju deltu (ICF) i svima podijele LRH jedan na jedan?

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Broj dionica nakon spajanja mi je sumnjivo blizak broju dionica LRH koje drže. Ne znam postoji li mogućnost ako uspiju dovući da je isti broj da likvidiraju deltu (ICF) i svima podijele LRH jedan na jedan?

Da ne gubim vrijeme ako ste već izračunali. Koliko je razrjeđivanje malih i povećanje Bajakića pod pretpostavkom da neće nitko dokupiti višak iznad 104?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nemam knjigu dioničara DELT, a ne mogu ju ni uzet jer sam iz ovoga izašao pa naglašavam da su dio ove matematike pretpostavke prema knjizi SNHA.
Kod SNHA dioničari sa 103 ili manje dionica imaju 2,09% što je više manje jednako kod svih (kada se gleda trgovanje te male količine do 200 komada prođu na sve 4 iz alfabeta, a često i na LUX i PCTS).

Bajakić ima sam 57,57%
Bajakić i Ksneija na zajedničkim pozicijama 13,14%
Zajedno 70,71%

– Gledam samo pozicije s količinom ispod 10.000 dionica
– Ne računam pakete sa 104 – (inače moje mišljenje zašto baš ta brojka je da tu vjerojatno ne žele navući neku ljutnju na sebe jer ima puno branitelja, udovica i sl. pa je sve kao korektno)
– Ne računam višekratnike od 104 (nema ih toliko puno)
– Nitko neće dokupiti koliko mu treba da dođe do 1 dionice više nakon spajanja

Kada se to sve uzme u obzir riječ je o 98.534/2.669.992=3,69%. Neki će naravno i kupiti te kroz ovo dolazimo do povećanja udjela za 2,5-3 posto s čime su se približili još više 75 gdje onda mogu svašta raditi počevši od delistiranja (nije na odmet da je na LULG već prijeđeno 75%) i nove ponude za otkup.
Ovako je sve napravljeno fer po prosječnoj tržišnoj cijeni a posljedica je skupljanje dionica koje inače ne bi skupili.

Kao što sam naveo na početku, na prvu izgleda puno pretpostavki ali prilično sam siguran da je stvar gotovo ista kod sve 4 dionice.

Tu je još i točka 7. iz poziva na Skupštinu gdje je osim dozvole za kupnju dionica upakirana i dozvola za poništavanje trezora gdje se još povećava udio glavnog na račun malih.

Dugoročno je očito da ne žele male dioničare niti misle biti transaprentni.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Zaključak, rekao bi da se na Delti ne isplati čekati niti prodaju LRH.

Prvo, očito je iz ovoga svega da će prodavati dionice a ne kompaniju (barem na DELT iako vjerujem da će biti isto za sve) pa da uslijedi eventualan ponuda i ostalim dioničarima.

Drugo, predložene izmjene statuta u točki 11. ne spominju broj glasova pa prema starom statutu (čl.14.) ostaje da je potrebno 50% ukupno mogućih brojeva glasova za donošenje odluka na GS. U prijevodu, mogu svi mali dioničari skupa (i prije ove akciej) lajati na mjesec ukoliko Bajakić i Ksenija ne odluče ništa od dobivenih novaca isplatiti kroz dividendu ili nekakav oblik umanjenja.

Jedini razlog da cijena ode preko 22,00 kune može biti konvergencija prema realnoj vrijednosti u slučaju prodaje LRH jer su trenutno u knjigama po daleko nižoj cijeni i da LRH ode za smiješne novce, jer cash se može voditi samo 1/1 odnosno bez diskonta na ovaj ili onaj način.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

hm, da… delta ima 25.540 dionica LRH, a nakon ovog spajanja će biti 25.672 dionice delte. Možda isplata izvanredne dividende u vidu jedne dionice LRH za svaku dionicu delte. 100 dionica LRH lako kupe…

22 * 104 = 2.288 za jednu novu DELT, zašto bi za to dali 1 LRH? To mi se čini skroz nevjerojatno

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


hm, da… delta ima 25.540 dionica LRH, a nakon ovog spajanja će biti 25.672 dionice delte. Možda isplata izvanredne dividende u vidu jedne dionice LRH za svaku dionicu delte. 100 dionica LRH lako kupe…

Niti ne moraju kupiti dionice LRH jer ce se dio DELT-R-A ponistit. Taman ovih ispod 104 ima dovoljno za ovaj scenarij.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

nije li delta podcjenjena ako 104 (2288 kn) dionice vrijedi 1 lrh.
strah od muljanja je drugi par rukava

New Report

Close