SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel moze netko ko je potrosio par sati na istrazivanje podjeliti s nama svima?, ja sada stvarno nemam vremena, a kratko sam bacio oko da je doslo do odredene rosade po svim derivatima nakon djeljenja. Jel ima sta pametno ili da zanemarim? Hvala

Ima svasta nesto, Ratko je ostao samo u delti i izgleda da ce taj dio ostati sa kupcem. Zasto??
Pa po mojoj racunici platio je dosta vecu premiju za taj udio u delti cca 22 000 000 kn. A to bi radio samo u slucaju da zeli ostati sa kupcem i njemu to kasnije sve zajedno prodati po vecoj cijeni nego sta bi to dobio sad.
Za kalkulaciju je uzeta cijeni LULG-a od 18Kn, LRH od 4000 Kn i LRHC 885 Kn.

Znaci po mojem misljenu LRH ce se prodavati na nacin da se proda Alfa i Beta kompletno novom kupcu, te dio dionica LRH koji Gama posjedu(10318), Zatim ce se te pare iz Game uloziti u LRHC ili dati neki kredit LRHC. Delta definitivno ostaje dalje u biznisu oko LRH sa kupcem.

Moje misljenje je da ce se prodati samo dionice lrh, a alfabet ce nastavit egzistirati. Mozda ce jedino KBJ likvidirati svoj dio jer ona vec ima projekte za svoje hotele. A mozda se i ona predomisli. Nikad nije na odmet upravljat tudjim novcem.

beta i gama se trže po istoj cijeni 🙂 baš bi me jako zanimalo da čujem argumente ovih što trguju… zašto po toj cijeni kupuju/prodaju.
što se tiče matematike, nema logike. jedino ako su u pitanju neke više kozmičke sile 😉

p.s. ja ne vjerujem u niti jednu od alfabeta, imam strah od viših sila, pa se ne petljam tu, ali razumijem osnove matematike, pa mi nije jasno.

Logika? 🙂

Betu ‘vrednuju’ i diskontiraju s obzirom na cijenu LRH na burzi a Gamu ‘vrednuju’ i diskontiraju s obzirom na jednu transakciju izmedu SNH i zdruzenih opcina. Nagadam.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Meni se isto na kraju sve više čini da neće biti nikakve likvidacije niti isplate, ukoliko dođe do prodaje. Ovdje je sve pripremljeno kako sam i govorio. Idu spajanja i svatko svojim putem. A sada sa 6 derivata, ja osobno imam 4 mogu birat kojim putem poći.


Meni se isto na kraju sve više čini da neće biti nikakve likvidacije niti isplate, ukoliko dođe do prodaje. Ovdje je sve pripremljeno kako sam i govorio. Idu spajanja i svatko svojim putem. A sada sa 6 derivata, ja osobno imam 4 mogu birat kojim putem poći.

Mozete, molim Vas ponoviti o kakvim se spajanjima radi?

Lulg i Pcts će se spojiti sa zadnja 4 derivata SNHO. Svaki vlasnik, Ostoja i Ksenija će uzeti tako keš od prodaje LRH sa minimalnim plaćanjem poreza i krenuti svatko svojim putem. Ostoja će rezvijati LRHC, a Ksenija svoje projekte. Tu govorim o derivatima Beta i Gama – tu će svatko svojim putem, odnosno ta dva derivata će se pripojiti Lulg i Pcts. Nakon toga nam ostaju SNHA, za kojeg stvarno nemam pojma što će biti, možda će se on još kasnije podjeliti ili likvidirati ili itd(lupam i nagađam). A DELT ostaje u budućoj vlasničkoj strukturi LRH kako god se ona razvijala. Meni osobno Beta i Gama ne interesiraju i vjerovatno ću ih likvidirati iz portfelja ako bude likvidnosti.

Eto moje mišljenje, nisam prorok, ali logično sagledane stvari

… vidim da i dalje traju preslagivanja u “alphabet-u” – podaci su sa M.Dionica od 05.01.’16..
KJB ja sada vodeći dioničar u Alfa i Beta (nešto manje ima DO), dok je DO vodeći dioničar u Gami – KJB je tamo još samo kroz Bifidus i Balbus… RB je vodeći dioničar u Delti…

Eventualno spajanje vidim jedino Gama + PCTS.
Alfa i Beta prodaja. LULG i Delta svatko svojim putem.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Dati ću svoje mišljenje i da se odmah razumijemo iz tog razloga sam prodao dok je još bilo SNHO. Mislim da će se sve spojiti i ostati samo PCTS i LULG (ako ništa drugo onda na to upučuju potpuno nekreativna imena novih SN-ova), bez ikakave isplate dioničarima (osim onima LRH).
E sad, ja nisam vidovit, ali tako mi to sve izgleda i jednostavno nisam htio ulaziti u PCTS i LULG pa sam prodao. Sretno svima!

To je sigurno mogućnost. Iskreno mislim da ne znaju ni sami što će biti još, nego su napravili ovakvu podjelu da mogu, u pregovoru s kupcem, vidjeti što im se najviše isplati.

New Report

Close