SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počinje više partya….jer koliko vidite ne može se trgovati još uvijek sa LRHC…. a sada možete direktno kupovati.

a sada cemo vidjet sta ZSE mrtvac kaže o svemu tome:)

iz ADRS-e objave na ZSE

“Maistra priliku za rast potencijalno vidi i u drugim vrhunskim destinacijama.” – meni se čini da je to dogovoreno. Ante je ipak Ante

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2 [mojedionice.com]
lrh
lrhc
pctns

Jel vi vidite nove dionice? Ja sam kod PBZ-a i nema nista

Vidim da se luta sa cijenama?

Ako bi se po zadnjim cijenama SNHO iznos podijelio prema visini kapitala novih tvrtki cijene bi ispale cca:

ALFA 80
BETA 49
DELTA 23
GAMA 56

Naravno to je samo matemetički

Nemoj misliti na m2!


Vidim da se luta sa cijenama?

Ako bi se po zadnjim cijenama SNHO iznos podijelio prema visini kapitala novih tvrtki cijene bi ispale cca:

ALFA 80
BETA 49
DELTA 23
GAMA 56

Naravno to je samo matemetički

Ako uvrstimo u jednadzbu ne trenutnu tržišnu cijenu, nego cijenu lrh impliciranu kroz brakorazvod ostoja-ksenija, koji izračun ste vi lijepo na lrh temi izveli, onda bismo došli do viših brojki, zar ne. da li ja to ispravno gledam ili alfa da tako kazem stoji i pada s lrh opatija tj. ima li još tu što spomena vrijedne imovine u smislu novca ili nekretnina ili ne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Trenutno imamo sljedeće:

ALFA 80 – 70 (na burzi)
BETA 49 – 30 (na burzi)
DELTA 23 – 16 (na burzi)
GAMA 56 – 40 (na burzi)

Po mojoj racnici ako zanemarimo sve ostale dionice koje ova drustva posjeduju i uzmemo u obzir samo novac i dionice LRH i LRHC po cijeni od 3600 i 885kn tada ispada cijena dionica alfabeta ovako:

ALFA 128
BETA 78
DELTA 33
GAMA 78

Znaci prvog dana trgovanja se dosta islo ispod cijene sta je bilo i ocekivano zbog panike koja se dize okoloi, kako ce vrijeme odmicati i bliziti se prodaja LRH vjerujem da ce se ove trenutne cijene korigirati prema mojim!
Nevjerojatno je da bi sada vrijednost drustva pala toliko, znaci trgovalo se po 210 zadnjih dana a sad po ovome to vrijedi 160. Ali dobro malo strpjenja i sve ce biti okej

Tako je, samo strpljenje……

to je potrebno i u životu, a isto tako i na MM:)


ALFA 128
BETA 78
DELTA 33
GAMA 78

ovo je dobra računica, za razliku od one prethodne, jer uzima u obzir trenutnu kapitalizaciju LRH. Naše debilno tržište i dalje to vrednuje diskontirano kao sto je bila situacija sa SNHO ili KORF-om.
S time da GAMA vrijedi jos dodatnih 14kn (jer ima 3.41% LRH i 62% LRHC) koje nije uračunato u gornju kalkulaciju – dakle 92kn right?

K tome ovo sve je cini mi se bazirano na 885kn po dionici za LRHC, iako ne tako davno, LRH je tržište prije razdvajanja vrednovalo 4800 kn, što bi za LRHC u odnosu na trenutni mcap LRH-a iznosilo cca 1200 kn iliti solidnih +30%.. a P/B je i dalje debelo ispod “blue chipova” RIVP (1.37), PLAG (1.39) itd..
upside-a ko u prici..

Sve sta ste rekli je tocno osim ovoga za GAMU, uracunato je 10318 dionica LRH-a i 187189 LRHC.
Kako je LRH bila vrednovana prije razdvajanja u to necu ulaziti, moja racunica je za trenutne vrijednosti na burzi koje su apsurdne u nekim situacijama ili smo mi(ja) neznalice pa ne kuzimo neke stvari.

Znalci izgleda nemaju casha a neznalice ne kupuju ispod cijene jer neznaju da to vrijedi.
Nije valjda da nitko u drzavi nis ne kuzi.
Ili se svi boje Ostoje kao dokazanog mesetara.
Imam sve abecede i ne vidim nacin da vecinski skupo prodaju svoje i nas male nasamare.
Ispavite me ako grijesim.

New Report

Close