SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SN Holding odlazi u povijest, danas je zadnji dan trgovanja.
http://zse.hr/default.aspx?id=63269

što se čeka, danas je zadnji dan trgovanja s dionicom SNHO! obavijest na ZSE

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/maistra-u-utrci-za-13-opatijskih-hotela-516409

krenulo je?:)

Uzimajući u obzir cijenu od 885,54 kn po dionici koju je SN Pectinatus platio za kupnju dionica LRH HC od Nove Liburnije, i tržišnu cijenu (3.800,00 kn) dionice LRH-R-A, izračunao sam sljedeće vrijednosti navedene dugotrajne imovine u novim društvima, podijeljeno s brojem dionica:
SNH Alfa: 113,52 kn po dionici
SNH Beta: 81,84 kn po dionici
SNH Gama: 76,77 kn po dionici
SNH Delta: 36,35 kn po dionici

Napomena: SNH Delta je prodao 1.600 dionica LRH-R-A društvu SN Pectinatus za nepoznat iznos, gore sam računao da je išlo po tržišnoj vrjiednosti (3.800,00 kn).

geldam obavijest na skdd (http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:155104615501901::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:KU4DXU,10,4086), pa nisam sigurna razumijem li ja dobro, ili je greška u tekstu:

kaže ovako: “…Na temelju provedenih upisa u sudskom registru SKDD će u svom informacijskom sustavu 16. prosinca 2015. g. provesti upis podjele (razdvajanja) društva SN HOLDING s osnivanjem društava SNH ALFA, SNH BETA, SNH GAMA, SNH DELTA te upis prestanka članstva izdavatelja SN HOLDING kao korporativne akcije podjela izdavatelja i povlačenje vrijednosnog papira… ”

I onda, malo kasnije, “…Prvi dan trgovanja sa zamjenskim dionicama oznake SNHA-R-A, BETA-R-A, GAMA-R-A i DELT-R-A za koji se namira obavlja u SKDD-u je 14. prosinca 2015. godine…

1) kako je moguće trgovanje 14.12 ako će se podjela u SKDD sustavima provesti tek 16.12.?
2) zna li netko hoće li brokerske kuće automatski napraviti prijenos, ili treba nešto poduzimati?

@snowlep, onako na prvu bez provjere nekako mi se ne cini dobra racunica za alfu i gamu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Provjerit ću:
SNH Alfa
93.825 dionica LRH x 3.800 kuna = 356.535.000 kuna
356.535.000 kn / 2.670.000 dionica SNHA = 133,53 kn po dionici.
SNH Gama
10.318 dionica LRH x 3.800 kuna = 39.208.400 kuna
187.189 dionica LRHC x 885,54 kuna = 165.763.347,06 kuna
= ukupno 204.971.747,06 kn
/ 2.670.000 dionica GAMA = 76,77 kn po dionici.

Dobra je.



@snowlep
, onako na prvu bez provjere nekako mi se ne cini dobra racunica za alfu i gamu.

Odlazi u povijest sa SNHO i redovna kotacija. Ako 4 novonastale ne uđu u redovnu kotaciju za njih ne vrijedi zakon o preuzimanju dioničkih društava. To znači da među sobom mogu tramakati dionice bez obveze prema malim dioničarima. Sretno! (bojim se da im je to i bio cilj)


Odlazi u povijest sa SNHO i redovna kotacija. Ako 4 novonastale ne uđu u redovnu kotaciju za njih ne vrijedi zakon o preuzimanju dioničkih društava. To znači da među sobom mogu tramakati dionice bez obveze prema malim dioničarima. Sretno! (bojim se da im je to i bio cilj)

SN Holding nije u redovnoj kotaciji nego na MTP-u, gdje će biti i novonastale dionice.



Odlazi u povijest sa SNHO i redovna kotacija. Ako 4 novonastale ne uđu u redovnu kotaciju za njih ne vrijedi zakon o preuzimanju dioničkih društava. To znači da među sobom mogu tramakati dionice bez obveze prema malim dioničarima. Sretno! (bojim se da im je to i bio cilj)

SN Holding nije u redovnoj kotaciji nego na MTP-u, gdje će biti i novonastale dionice.
[/quote]

Ok, onda cemo se uzdati u Ostojino poštenje. (opjevano kod malih dioničara)

Zanimljivo da su se glavni igraci u gami i delti razdvojili ali u alfi i beti nisu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Zanimljivo da su se glavni igraci u gami i delti razdvojili ali u alfi i beti nisu.

Ne razumijem, kako to mislite?

New Report

Close