SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Može li mi netko objasniti koja su ovo nova društva i šta to oni izmišljaju tamo. Ne pratim baš. Hvala

Pa nije ni toliko složeno na prvi pogled. U ALFU ide ostojin dio lrh, u betu dio od juhn, gama dobiva cavtat i nešto sitno lrh, a delta ekvivalentnu koločinu lrh vjerojatno za juhn. Kada se podijeli će se ekipa zamijeniti za dionice firme, i onda možemo i mi birati da li nas zanima lrh-hc pa zadržati ili prodati, a ostale firmè drže lrh vjerojatno dok se ne proda i onda likvidacija ili isplata dividende. S tim da se nadam da još treba vidjeti od kuda će gama izmisliti novce da otkupi od opatije ostatak lrh-hc

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Gama proda ovih 10318 dionica LRH i kupi od opatije udio u LRH-HC.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

SNH udio u LRH razbijen na cetiri nove:
Gama 3,4%
Delta 8,44%
Alfa 31%
Beta 19%

Znaci Alfa i Beta prodaju nekom 50%+1 dionicu LRH, Delta zeli ostat u LRH, a Gama u LRH-HC? Samo nagalas razmisljam.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


SNH udio u LRH razbijen na cetiri nove:
Gama 3,4%
Delta 8,44%
Alfa 31%
Beta 19%

Znaci Alfa i Beta prodaju nekom 50%+1 dionicu LRH, Delta zeli ostat u LRH, a Gama u LRH-HC? Samo nagalas razmisljam.

Mislim da dobro razmišljate naglas!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Koja prisilna diverzifikacija 🙂 Pa prosjećan mali investitor ima do 10 dionica u portfelju, a prosjećan investitor u SNHO, ima samo desetak dionica SN-a…

Ipak samo 7.. Izvorni dionicar SNHO sad ima:
RIVP
PCTS
LULG
SNHO

A uskoro umjesto SNHO:
SNH Alfa
SNH Beta
SNH Gama
SNH Delta

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Itekako piše, bez brige budi…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Koja prisilna diverzifikacija 🙂 Pa prosjećan mali investitor ima do 10 dionica u portfelju, a prosjećan investitor u SNHO, ima samo desetak dionica SN-a…

Ipak samo 7.. Izvorni dionicar SNHO sad ima:
RIVP
PCTS
LULG
SNHO

A uskoro umjesto SNHO:
SNH Alfa
SNH Beta
SNH Gama
SNH Delta
[/quote]

Evo to se zove prisilno stavljanje jaja u različite košare. “Ne sva jaja u istu košaru”[emo_namigusa]

Ovo je odlicno. I meni osobno pouka za buducnost. Imat uvijek 50% casha u portfelju da mogu reagirat. Ispod 20% nikada ici.
Steta sta danas nisam mogao po ovakvom diskontu kupiti

Necu, jer imam 20% casha u portfelju, a ispod te granice ne idem….

http://www.snholding.hr/media/1072/plan-podjele.pdf
miramarska 24 nikad kraja

New Report

Close