SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… situacija sa SNHO se pomalo razjasnila… na žalost još nemamo stanje cash-a za ove tri tvrtke iz tablice, ali ostalo je prilično jasnije… vrijednosti PCTS i LULG uglavnom odgovaraju ponuđenoj nenovčanoj dividendi… u tablici je postignuta slična vrijednost (dijelom u zeleno + k&r za ostale uglavnom) koristeći samo 210 kn/dionici kao primjer vrijednost SNHO…
vrijednost u crnom je nešto manja zbog nesklada k&r ponekih tvrtki i njihove vrijednosti obzirom na količine dionica SNHO u posjedu istih tvrtki i burzovnu vrijednost… obzirom na poznatu količinu dionica LRH koje posjeduje SNHO, uz pretpostavljenih 210 kn/dionici jasno/jasnije je da su sve dionice SNHO, PCTS i LULG znatno podcijenjene :O)…

Trenutno je snho 40% jeftiniji od lrh, ali je otprilike i 40% (ocito trziste tako procjenjuje) veca “magla” pa je time i 40% veci rizik kupiti snho nego direktno lrh.
Zato je cijena tu gdje je…

Točno tako “tržište procjenjuje/vrednuje”. Ja osobno tržištu našem ne vjerujem. A vi?

Ja imam svoje procjene “magle” i/ili “bistrine”…..

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

… ja sam samo naveo trenutni status jasno prisnazen brojkama… ostalo je naravno stvar procjene svakog investitora (:0)…


… situacija sa SNHO se pomalo razjasnila… na žalost još nemamo stanje cash-a za ove tri tvrtke iz tablice, ali ostalo je prilično jasnije… vrijednosti PCTS i LULG uglavnom odgovaraju ponuđenoj nenovčanoj dividendi… u tablici je postignuta slična vrijednost (dijelom u zeleno + k&r za ostale uglavnom) koristeći samo 210 kn/dionici kao primjer vrijednost SNHO…
vrijednost u crnom je nešto manja zbog nesklada k&r ponekih tvrtki i njihove vrijednosti obzirom na količine dionica SNHO u posjedu istih tvrtki i burzovnu vrijednost… obzirom na poznatu količinu dionica LRH koje posjeduje SNHO, uz pretpostavljenih 210 kn/dionici jasno/jasnije je da su sve dionice SNHO, PCTS i LULG znatno podcijenjene :O)…

Zbrajas udjele Acanthusa i Aliusa u SNHO pod Pectinatus?
Ista stvar i sa LUX ulaganjima?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

… da….

Pa nije Pectinatus vlasnik Acanthusa i Aliusa.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

… moram priznato da si u pravu… očito sam ovdje nešto previdio/propustio u tim Pectora/Velifer igricama, mada je obrazac išao istim putem (FINA-sudski reg.)… sorry – morati ćemo čekati cash podatke za stvarnu sliku :O(…

Nakon tolikih razdvajanja vrijeme je i za poneko spajanje. [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Prodajom samo Imperijala po navedenoj cijeni dobilo bi se cca 10% TK SNHO-a pa vi vidite je li to realno.
Računao san na brzinu , sami provjerite.

tocno si izracunao…

I Pectora razdvojen na dva u top10. Jesu zavrsila preslagivanja u SN PCTS i LULG? Maric Josko i Bajakic Ratko jos uvijek u oba. Zanimljivo, upravo njihove pozicije bi mogle ciniti prevagu za 75%.

I jos se LRH razdvja na LRH i LRH HC.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close