SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam da vi na snhou uvijek imate svoju logiku. Pisali ste da je veca usteda kupiti 43% lrh preko snhoa, nego uzeti cisti lrh.

Sad je bolje za opatiju da ima 10% lrh, nego 25% +1 dionica, odnosno kontrolni paket. Opatija sada ima snagu blokirati odluke, a kad padne na 10% imat ce snagu poput malih beznacajnih dionicara.

Ma kojih 10%? Vec smo te brojke iznosili… za spajanje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Pa hoce li opatija pasti ispod kontrolnog paketa? Vrijedi li vise imati kontrolni paket ili ne?

VedroNebo
Prvi sam za to da oporezujemo kućne ljubimce,sve osim moje zlatne ribice.
Isto tako da Opatija ima dobre namjere i bilo bi joj u interesu prodati ozbiljnom kupcu.
ali onda lokalni činovnici nemaju ništa sa strane,na žalost.


Pa hoce li opatija pasti ispod kontrolnog paketa? Vrijedi li vise imati kontrolni paket ili ne?

Ne bi pala ispod kontrolnog paketa.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vedronebo kad si vec zapoceo temu, onda i napisi svoje vidjenje spajanja. Ja ne vidim te mogucnosti.

Ja zapoceo?

Vec smo inace o ovom pisali na temi ili LRH ili SNH. Ako SNHO ima jedino LRH onda bi trenutni omjer svih dionicara u LRH ostali isti a udio SNHO bi se razmjerno podjeli njegovim dionicarima.

Sto znaci da bi ovo Opatiji jako odgovaralo ali ne bi pojedinacnim strujama u SNHO jer bi to otvorilo razne kombinacije.

Osim ako postoji mogucnost potpisivanja nekog obvezujuce sporazuma o zajednickom djelovanju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Opet ne vidim mogucnost da svi zadrze iste postotke. A mozda i tema nije bitna, jer sumnjam da bi opatija pristala. Odnosi im bas i nisu neki, jer su i dosada sputavali lrh u sirenju.

Postavio sam pitanje vise da potaknem kreativno razmisljanje kako bi se mogla odvijat prodaja jer da ostoja plati porez na razliku prodajne i kupljene mi se ne cini bas nekom realnom opcijom.

opatija ima 25% +1 dionicu. Ako izgubi tu jednu dionicu, gubi kontrolni paket, pa ne vidim da bi pristala. Osim toga odnosi grada i uprave su vise nego zategnuti,
A na snhou od 90% kolega mozete samo saznati kako bi trebali nekog preveslati i izigrati. Porez treba platiti, jer radi toga smo valjda i stvarali drzavu. S druge strane taj porez je jedna godina rada na lrh. Ako cijenu dignu sa 2300 na 7000-8000kn, ne vidim zasto ne bi platili porez. Ja ga svaki dan placam.

Cijena SNHO stagnira (212 kn) ali udio u LRH raste (330 kn)!
Dalibor je lijepo naveo koje mane nosi kotacija dionice ali 58% diskonta meni je dovoljno da sam zadovoljan prošlotjednim pojačanjem pozicije.
Biti će zanimljivo ako se pojavi kakav jači prodavač ili kupac.

Što se tiče Opatije i njihovih 25% svjesni su da ništa bitno ne mogu odlučivati a da im je kao vlasnicima velika odgovornost pred biračima. Budući da je novac koji bi dobili za svoj dio LRH nekoliko njihovih godišnjih budžeta ne treba očekivati da su oni nekakvi dugoročni dioničari. Znamo koliko političari bez obzira na boju kravate koju nose, vole raspolagati novcem. Bude li ikakve ozbiljnije prilike da se dogovore s ekipom iz SNHO ode kontrolni paket kao da ga nije ni bilo a građani Opatije zadovoljiti će se vrtićem, uređenjem fasada i pokojom fontanom ili javnim toaletom. Njima su tu najvažniji građani-biračko tjelo a što će reći mali dioničari, potpuno je nevažno, ionako su u javnosti u statusu špekulanata-profitera. To je na žalost tako i neće se brzo promjeniti. Zato mislim da ne možete računati na grad Opatiju kao na sigurnog zaštitnika malih dioničara LRH.

New Report

Close