SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“…ostaju tamo Vaše pare i svako bi rado upravljao tuđim parama” … znači ekipa iz top 5 sve ovo pretumbava da bi Ostoji ostao keš?


Ja se nadam da se ce prodati lrh kroz snho.. i da cemo bolje proci od ovih filozofa sa LRH dionicama…i na taj nacin im zabiberit ljeto

Evo ja sam cuo doduse neslubezno da nakon prodaje SNHOa mali dionicari LRH ako i dalje zele ostat dionicari ce morati buducem vlasniku platit 2000 kuna po dionici. Ovdje stvarno nikad ne znas sto te ceka. Sad su nam makar dionicari SNHOa zabiberili ljeto. Nadam se da svrsavaju.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nekako sumnjam da ce se tek tako ici na opciju plati porez na dobit za razliku od nabavne cijene, pa onda jos i porez i prirez na isplatu. Ima tu i drugih kombinacija.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nakon prodaje, nitko ne može 'isplatiti' samo jednog dioničara, isto kao što nisu u spinoffu Lux i Pectinatus mogli 'podijeliti sebi' bez da podijele i ostalim dioničarima

Trezor?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



broj dionica
LRH: 302641
SNHO: 2670000
Udio SNHO u LRH 61,85%
trenutna cijena LRH 4300 KN
(302641 x 4300 x 0,6185)/ 2670000 =301 kn

Zašto mislite da će cijena na burzi doći na tih 301 kunu?
Ili smatrate da su sve ostale tvrtke na ZSE pravilno vrednovane?

Kod prodaje LRH, dioničari dobijaju cash ponudu, a dioničari SNHO " nadu " da će se cijena na burzi reflektirati ovisno o tome po koliko se proda LRH.

lp
[/quote]

Vec je bila jedna cash ponuda za dionicare LRH.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nakon prodaje, nitko ne može ‘isplatiti’ samo jednog dioničara, isto kao što nisu u spinoffu Lux i Pectinatus mogli ‘podijeliti sebi’ bez da podijele i ostalim dioničarima

Postoje modeli kako se isplaćuje jedan partner i da se preuzme njegov udio u tvrtki sa tvrtkinim novcem. Isplatiš proporcionalni dio dividende dovoljan da otkupiš njome smanjenu vrijednost udjela nakon isplate dividende.
Ako trebaš isplatiti nekog tko ima 20% tvrtke, a sam držiš 40% tvrtke dovoljno je da tvrtka ima u novcu 1/3 svoje vrijednosti i isplatiš dividendu u visini 1/3 vrijednosti tvrtke, pa onim novcem koji sam dobiješ za dividendu otkupiš udio od tog dioničara. On je za svoj udio dobio jednako (6,6% kroz dividendu i 13,3% tvoju dividendu), a ti si nakon operacije vlasnik 60% tvrtke.
Ostalima se stvar ne mijenja previše, dobili su dividendu u visini 1/3 vrijednosti, a tvrtka toliko manje vrijedi nakon isplate.

Obično se tako nešto radi kad se žali ostati vlasnik nekog drugog oblika imovine, a ne novca jer obično je ta imovina u kapitalu nešto diskontirana u odnosu na stvarnu upotrebnu ili tržišnu vrijednost pa jedan (ili više) suvlasnik procjenjuje da mu se isplati otkupiti udio u tvrtki i toj imovini od drugog ali nemaju sami novca da to naprave pa iskoriste novac tvrtke.

Ima li smisla to raditi u situacijama kad je sva imovina novac? Ne znam, malo nategnuto jer nema “diskontiranja”. Eventualno ako se gleda da je porez neki diskont prilikom isplate pa u ovom slučaju ta vrijednost ostaje u tvrtki umjesto da ode državi pa toliko onaj tko otkupljuje udio “zarađuje” uz motiv da nastavi upravljati tvrtkom i tim novcem.

Ne mislim da će se tako nešto odigrati, ali samo da vidite da se ipak može u potpunosti isplatiti jednog a ne sve.

Nemoj misliti na m2!

U trenutku isplate dividende to više nije novac društva i može raditi što hoće s njim, isto kao i ostali dioničari.



Nakon prodaje, nitko ne može ‘isplatiti’ samo jednog dioničara, isto kao što nisu u spinoffu Lux i Pectinatus mogli ‘podijeliti sebi’ bez da podijele i ostalim dioničarima

Postoje modeli kako se isplaćuje jedan partner i da se preuzme njegov udio u tvrtki sa tvrtkinim novcem. Isplatiš proporcionalni dio dividende dovoljan da otkupiš njome smanjenu vrijednost udjela nakon isplate dividende.
Ako trebaš isplatiti nekog tko ima 20% tvrtke, a sam držiš 40% tvrtke dovoljno je da tvrtka ima u novcu 1/3 svoje vrijednosti i isplatiš dividendu u visini 1/3 vrijednosti tvrtke, pa onim novcem koji sam dobiješ za dividendu otkupiš udio od tog dioničara. On je za svoj udio dobio jednako (6,6% kroz dividendu i 13,3% tvoju dividendu), a ti si nakon operacije vlasnik 60% tvrtke.
Ostalima se stvar ne mijenja previše, dobili su dividendu u visini 1/3 vrijednosti, a tvrtka toliko manje vrijedi nakon isplate.

Obično se tako nešto radi kad se žali ostati vlasnik nekog drugog oblika imovine, a ne novca jer obično je ta imovina u kapitalu nešto diskontirana u odnosu na stvarnu upotrebnu ili tržišnu vrijednost pa jedan (ili više) suvlasnik procjenjuje da mu se isplati otkupiti udio u tvrtki i toj imovini od drugog ali nemaju sami novca da to naprave pa iskoriste novac tvrtke.

Ima li smisla to raditi u situacijama kad je sva imovina novac? Ne znam, malo nategnuto jer nema "diskontiranja". Eventualno ako se gleda da je porez neki diskont prilikom isplate pa u ovom slučaju ta vrijednost ostaje u tvrtki umjesto da ode državi pa toliko onaj tko otkupljuje udio "zarađuje" uz motiv da nastavi upravljati tvrtkom i tim novcem.

Ne mislim da će se tako nešto odigrati, ali samo da vidite da se ipak može u potpunosti isplatiti jednog a ne sve.

[/quote]

Samo što je tu problem jer u ovoj priči ima više zainteresiranih strana…

Dalibore pa nemojte se trošiti vratite se vi na pisanje na LRH ipak je SNHO Vaš vlasnik!

Dobro pečem jajca!

Ne znam postoji li kod nas trezorska opcija u nekoj varijanti greenmailing, npr. da trezor otkupi Juhnove dionice. A ako se to napravi, ne znam može li onda tvrtka dodijeliti sve te dionice novom, jedinom članu NO-a kao “nagradu”, naime to je jedno pitanje koje mi ostaje nejasno: zašto u svim firmama uključujući npr. skoro svim agrokorovim gdje postoji većinski vlasnik, trezor ne bi kupovao dionice novcem firme i onda to lijepo podijelio nadzornom odboru ili upravi koji se sastoji od – većinskog vlasnika. Mislim, teoretski bi cijena na burzi/kupnje trebala biti ‘fer’ jer ne može kupovati ako ljudi ne žele prodati, tako da bi trebalo biti svejedno, ali ima li neka druga “zaštita” manjinskih dioničara?

@snowlep
Nažalost ZPDD je izmjenjen pa je “zaštita” preko obveze objave ponude na dodatno stjecanje nakon prelaska praga od svakih 10% otpala.
Po meni je to veliki korak u nazad. Na tržištima koja su efikasnija i likvidnija takva liberalizacija možda i ima smisla ali kod nas je to loše.

Nemoj misliti na m2!




broj dionica
LRH: 302641
SNHO: 2670000
Udio SNHO u LRH 61,85%
trenutna cijena LRH 4300 KN
(302641 x 4300 x 0,6185)/ 2670000 =301 kn

Zašto mislite da će cijena na burzi doći na tih 301 kunu?
Ili smatrate da su sve ostale tvrtke na ZSE pravilno vrednovane?

Kod prodaje LRH, dioničari dobijaju cash ponudu, a dioničari SNHO " nadu " da će se cijena na burzi reflektirati ovisno o tome po koliko se proda LRH.

lp
[/quote]

Znači po Vama Ostoja, Juhnica, Marić ,Bajakić u SNHO dobijavju "nadu"?
[/quote]

Ne dobiju oni nadu, nego vi koji ste kupili po 250 i čekate tjedan dva, mjesec dva da izađete po 300. Njih zanima dugoročna vrijednost a vas kratkoročna špekulacija za koju će te hvala Bogu biti oporezovani uskoro.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi
Jedva čekam da krenu s porezom, ionako ovo sve skupa je postala dječija igra a ne ulaganje.

New Report

Close