SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne razumijem cemu fama oko tih dionica? Receno je da ce one ici na burzu.
Koliko vrijede? Ne znamo tocno, ali ako se prodaju za npr. 25 kn (sto je debelo ispod procijenjene vrijednosti- samo cca 15% od procjene), to je opet 10% dividende, sto je super.

Pa ne radi se o nikakvoj fami ,već velikom interesu za dionicu, gdje se stvljalo u izgled oko 170Kn dividende.Koliku će cijenu ta dividenda dostići prije i poslije uvrštenja na burzu, možemo samo približno prosuditi. Ništa neobično, da se i na forumu prdviđanja dosta razlikuju.No najkasnije iza prvih kotacija,ćemo vidjeti kako su/ uprosjeku/ znali, mali a kako veliki igraći,predvidjeti burzovnu cijenu dividende.

Onaj prvotni zadnji rast je i počeo sa razina od cca 160kn.

Tako da ima rezona da se vrati tamo u ovoj situaciji.

Evidentna je bila obrana cijene neko vrijeme.
Danas se čini da je taj netko otpustio kočnicu.

Mozda konačno dopusti da se to iskorigiral koliko je nuzno.

Možete li nam malo objasniti kako SN Holding, koji drži dionice LRH-a vrijedne 710m kuna, se treba “iskorigirati” na vrijednost od 430m kuna?


Mozda konačno dopusti da se to iskorigiral koliko je nuzno.

Sori ali ovakvo prazno baljezganje je previse cak i za ovo okupljalište mega investitora i diplomiranih vidovnjaka



Mozda konačno dopusti da se to iskorigiral koliko je nuzno.

Sori ali ovakvo prazno baljezganje je previse cak i za ovo okupljalište mega investitora i diplomiranih vidovnjaka
[/quote]

je, slazem se. nema smisla ni logike.

jedini problem je sto je na ovoj glupoj burzi sve moguce. kako nije imalo logike da dionica ne raste kod dodjele dividende nebi se zacudio da padne na neke razine koje nemaju smisla.

bumo vidjeli. vrijednost imamo.

Pa ako je nešto nelogično i “ludo” zar to ne pruža onda dobru priliku? Naravno, tu je rizik da mi ne znamo što “netko” možda zna…. Ali…ne može se bez rizika zaraditi silne novce. Treba razmišljati racionalno…… Većina ljudi kad si vidi da je nešto u minusu misli da su u gubitku i da su pogriješili. Ja ovo pak vidim s druge strane, kao da mi ide prema razini gdje će mi se isplatiti ući sa još većim postotkom nego što sam planirao da je ostalo na istoj razini ili da je raslo. I ne, to ne bi bilo hvatanje padajućeg noža.

P.S. Imam dionice SNHO, i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju nego samo na racionalno razmišljanje….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@KressoM

Poklapa se s mojim razmišljanjem.

razumije li tko poantu ovakvog trgovanja? čemu svi ti H nalozi?

Sada kad smo pročitali ovu obavijest:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=55778

o tome da smo dobili dionice Lux ulaganja LULG-R-A i Pectinatus PCTS-R-A ostaje samo još sretni datum kada će to biti izlistano na burzi. Da li postoji zakonski rok da se to izlista ili je to kada se netko sjeti ? Odnosno da li itko zna kada bi to moglo biti ?

P.S. Imam dionice SNHO i ovo nije nagovor na prodaju ili kupnju istih.

Target od 200 je ovdje kao što sam rekao ovaj tjedan. Sad još samo da vidimo kolika je doista realna vrjednost dividendnih dionica, pa će biti jasniji onaj pokolj uoči djeljenja dividende.


Target od 200 je ovdje kao što sam rekao ovaj tjedan. Sad još samo da vidimo kolika je doista realna vrjednost dividendnih dionica, pa će biti jasniji onaj pokolj uoči djeljenja dividende.

a smijali su se nama koji smo rekli da ide na 200 kn pa onda ispod toga…neka neka

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close