SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Qaddis

Danas još ništa. A sutra ih već možeš nekome pokloniti ili prodati ako imaš kupca mimo burze.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pretpostavljam da Pectinatus i Lux ulaganja neće izlaziti na burzu uskoro i jedini način za prodaju je traženje kupca van nje?


Pretpostavljam da Pectinatus i Lux ulaganja neće izlaziti na burzu uskoro i jedini način za prodaju je traženje kupca van nje?

Prema najavama, dionice tih dviju tvrtki uskoro će biti na burzi te će se moći kupovati i prodavati na njoj.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Gospodine Krešo, hvala vam puno na svim informacijama.

Je Jure, rasprodaje se da se sve praši. Nakon dividende od cca 170kn, danas prosječna cijena na skoro milion kuna prometa 242 kn. Par kuna manje nego zadnjeg dana za dobit dividendu.


Gospodine Krešo, hvala vam puno na svim informacijama.

Nema na čemu! [emo_palacg] Za to i služi forum… Živili!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Satis je out, hita skrbnicki in

kanabis
Satis je out, hita skrbnicki in ali sa samo 2,23 % a bilo je 2,45
satis je iz rivp prešao u snho s 2,45
rivp ima pad cijene na burzi
koji su razlozi za preslagivanje
može komentar

Kada je Satis prešao iz RIVP? Koliko vidim, samo su prebacili dio na skrbnički.

Meni nije jasno zašto su svi zadnja dva dana prije dividende doživjeli veliki promet kao rasprodaju a ne kao skupljanje upućenih.

Za 260-270 se kupovalo prije dividende i dobiva se dionice koje su procijenili na 160. Da SNHO značajnije pada nema smisla jer onda mora pasti i cijena LRH. Uzmite kalkulator i izračunajte koliko bi bila realna cijena LRH kroz SNHO da SNHO padne za iznos dividende što su neki spominjali (ti bi se trebali ostaviti bilo kakvog investiranja). Toliko sigurno neće pasti jer nitko nije lud da prodaje LRH po takvim cijenama.

E sad kad smo uzeli u obzir i da SNHO padne do 200 jednostavno nema šanse da dvije nove padnu 50 posto nakon uvrštenja. Nisu baš u odnosima u kojima bi netko nekome nešto davao ispod cijene. Manje raspordaje malih će vjerojatno biti ali ne toliko. Dakle can’t miss priča, čak i za mene koji prije nisam vidi otako velike vrijednosti u te dvije firme.

Naravno, ništa Ostoja tu ne poklanja, jednostavno je ovaj puta ispalo za promjenu tako da svi mogu zaraditi i to isključivo zbog njihovog sukoba i razlaza. Očekujem 40-60 posto zarade u dva mjeseca onima koji su ostali u SNHO, ja ću si to isplatiti kao izvanrednu dividendu [emo_palacg]


@Fedor
: po koliko si vrednovao ove dvije firme kada si procjenjivao SNHO na 370? I da li je to vrednovanje bilo prije nego su objavili da ih daju za dividendu. Hvala

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Meni nije jasno zašto su svi zadnja dva dana prije dividende doživjeli veliki promet kao rasprodaju a ne kao skupljanje upućenih.

Vrlo jednostavno. Želja da bude tako kako oni govore, jer neki ne podnose da drugi prepoznaju neke prilike i zarade. To se pokazalo na masu masu primijera na ovom forumu….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@ValueWalk

Pa ne treba biti lumen,da se izračuna vrijednost LRH kroz SNHO+ cash +dividenda. Ostaje upitna vrijednost ove dividende tj. po čemu su je računali.
Znači da je dividenda kroz dionice stvarna imamo, 250 + 40 + 170 = 460 i sve sam to debelo diskontirao. E sad zašto se išlo na masovno na rasprodaju do 250 sa svim navedenim neka svatko zaključi sam. Ja doista nemam ništa protiv da cijena masno raste, zašto sam prodao, to sam objasnio u prijašnjim postovima.

New Report

Close