SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Fedor

Prodao si i sad drukaš na dole , nisi bio tako samouvjeren na privateu, ok sve je to legitimno ali neizgleda baš pametno!


Media nitko ne osporava da je SNHO prije dividende po meni vrjedio minimalno 370 kuna,ali kad sam vidio kakvom se artiljerijom služe da ju spucaju, mogli su je isto tako spucati i na 200 da su htjeli s dividendom. Možda grješim i nadam se da grješim i nemam ništa protiv da ode na 300 kuna, ali ja ću razmišljati o ponovnom ulazu tek na 200 i ispod. Nemoj misliti da drukam jer ovdje malo jači igrači vode igru, ne mogu ih u tome spriječiti niti svi mali dioničari plus najveći mali dioničar, ne može se ovdje sa 5 ili 6 tisuća dionica formirati cijena kako hoćeš. Bez ljutnje i zaradi, nemam ništa protiv. Kad smo se čuli na prajvat očekivao sam debeli porast i zbivanja su me zbunila, ja i dalje mislim da i bez dividende ova dionica vrijedi debelo preko 300 kuna,ali ju nemam zbog navedenog.

Ako neka dionica vrijedi (puno) više zar nije logično onda biti u toj dionici i čekati? Mislim, čak i da se cijena spusti, kakve veze ima? Ako je zbilja vrijedna, s padom cijene biti će još vrijednija i može se dokupiti. Npr. SNHO ću i ja rado kupovati na ispod 200 kuna. Vrlo rado! A ako samo kupujete/prodajete na temelju kretanja cijene, to su samo špekulacije i kakve onda ima veze jel nešto vrijedi ili ne vrijedi? Mislim da vam logika nije dobra u ovom slučaju i da promislite o načinu ulaganja…

P.S. Imam SNHO i nije nagovor na kupnju ili prodaju.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KresoM

Uvjek kolega možeš kupiti LCDS s 85% popusta na cijenu ili PRFC s ko zna koliko popusta,a ima ih još podosta. Ovdje mi izgleda sve slično transparentno. Osnovno je pitanje zašto nisu prodali LUX i Pectinatus uzeli sebi lovu,a nama objavili isplatu dividende od 50 kuna,a ne 170 u dionicama navedenih?
Btw.moja lova, moje procjene, moja pušiona ili dobit

@ Fedor19

Naravno! Pa nisam vam ja govorio što da radite sa svojom lovom, samo vam kažem da preispitate svoju logiku, zar je to loše? Pa i ja svoju preispitujem vrlo često!

Iz ovoga što ste sada napisali ja zaključujem da vama onda SNHO ne vrijedi ovoliko, odnosno da ima boljih prilika. To je u redu, to je vaše razmišljanje i procjena! Vama je preveliki rizik tu. To je OK. Kao što ste rekli, svako plaća sa svojim novcima svoje procjene i računice!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Cini mi se da su najbolji posao napravili oni koji su uzeli snho sa dividendom i ostali in. Nakon njih ce najbolji posao napraviti oni sa snhom i lrh, a nakon njih ostali u turistima. Svima drugima ce trebati velika sreca i umjece da izvuku 10% na zse u 2015. god. Spekulanti poput lopine mogu dici i 200%, ali ce prije toga izgubiti 80%. Ovdje treba biti pametan, priznat gresku i u ponedjeljak, utorak pokusati to popraviti. Ja sam se tvrdoglavio na korfu, pa je sa 70kn dosao na 300kn.

Ne vjerujem da itko a forumu misli da SNHO ne vrijedi više od trenutne cijene.Nije mi ni jasno po kojoj logici se može zaključiti, da Fedor misli da dionica ne vredi “ovoliko”,ako je samo naveo mogućnost da bi drugi tjedan mogla znatno pasti,Na ne efikasnom tržištu nas ovakova odstupanja od prave vrednosti,ne bi smjela iznenaditi.Već samo trgovanje prošlog tjedna sa SNHO je bilo zanimljivo pa i uzbudljivo.Lijepo bi bilo,kad bi netko na forumu prikazao sve veće kupovine i prodaje.Iz njih bi nam bile jasnije i buduće namjere velikih igrača.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=RIVP-R-A
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=5487

može li netko malo komentirati SATIS doo s obzirom da je u SNHO i RIVP
a LRH postaje hit odnosno sve firme u miramarska 24

kanabis
vrlo vjerovatno si upravu. oni sad imaju i ovce i novce, a dionica je pala zanemarivo malo s obzirom na visinu nenovčane dividende. baš me zanima kad će krenuti trgovanje luxom i pectinatisom i po kojim cijenama

po kojim cjenama će krenuti manje je bitno nego da se sada konačno zna koliko
ima nekretnina i keša u firmama i čije je što.
ako je i satis izašao još jedna zavrzlama manje

Ne znam da li je “zavrzlama” sa Satisom rješena. Satis je bio nedvojbeno jedan od katalizatora dogovora,koji se godinama nije mogao postići.Meni je osobno promaklo po kojoj cijeni je Satis ušao,pa ne mogu prosuditi da li je i koliko zaradio na samoj razlici u cijeni.Možda je bolje od ostalih, prošli tjedan, prosudio pravu vrednost dividende.” Sada se konačno zna koliko nekretnina i keša” sadrži dividenda,i ako su redoviti posjetioci bloga to doznali još ljetos,samo nisu mogli znati kada i kako će se to odraziti na cijeni same dionice.Da ne govorim da su “veliki manevri” izazvali nesigurnost i neizvjesnost kod slabije informiranih malih dioničara.Iako “je manje bitno po kojim cijenama će se krenut” ne očekujem da će to biti po 170kn. Vjerovatno se cijena dionica ne će previše braniti,već po prokušanom receptu pomalo kupovati i parkirati na većini nepoznatim računima.

fond FIMA Equity ima dionice snho
fond Capital two ima dionice lrh

hita-vrijednosnice uvrstit će dvije nove dionice na tržište
snho ako se proda lrh prima čisti ćisti keš
ako se ne proda lrh opet dobro svima
sve ostalo bila bi totalna blamaža

Dobro jutro.

I što se sad može s tim dionicama iz dividende?

New Report

Close