SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fish, jeli tebi miriši na prodaju?

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Pa mislim da je prodaja sigurno dio plana, to je ocito iz pokusaja podjele.
Izdvoje li LRH u drugo drustvo i dodjele razmjerno dionice svim dionicarima prodaja ce biti laksa i bezbolnija porezno gledano


Pa mislim da je prodaja sigurno dio plana, to je ocito iz pokusaja podjele.
Izdvoje li LRH u drugo drustvo i dodjele razmjerno dionice svim dionicarima prodaja ce biti laksa i bezbolnija porezno gledano

SNHO bi u slućaju prodaje LRH platio porez od 20% na razliku cijene između cijene stjecanja i
cjene prodaje.
Ako se preko Nonulusa/nije nula/prebaci vlasništvo na fizičke osobe po nižim cijenama poreza
za SNHO neće biti jer dobiti nema.Fizičke osobe dobijaju dionice relativno jeftino i sa prodajom
poreza nema jer po hrvatskom zakonu dobit ostvarena prodajom dionica nije oporeziva.Za
fizičke osobe ni gubitak od trgovine dionica nije porezni trošak.Dokle?Vjerovatno do početka
2013.I zato bi LRH mogla u ubrzanu prodaju,naročito,ako se u prodaji dionica može ostvariti
značajnija dobit.A kako Opatija ima 25% dionica bez prava glasa praktično za upravljati sa LRH
i ne treba više od 100-25:75=37,5% dionica je 50% glasova.A kako na sjednicu puno njih i ne dolazi sa 30% ukupnih broja
dionica bi se mogle donositi sve odluke.

Točno to, ali to trebaju i drugi shvatiti pa ne bi galamili protiv podjele

http://www.zse.hr/default.aspx?id=39838

10.4.2012 12:23:34
Dioničar društva Ksenija Juhn dostavila obavijest o pokretanju pred nadležnim sudom postupka radi utvrđenja ništavosti izvršenog prijenosa dionica LRH na društvo Nonnullus d.d. te je od suda zatraženo izdavanje privremene mjere daljnjeg raspolaganja dionicama.

Vaš link

Nitko ništa ne zna ..

SNHO više nije u posebnom režimu trgovanja (mislim od petka)…
Tj. može se trgovati cijelo vrijeme (10-16h)

do 31.04. se moraju predati FI mislim da nas čekaju zanimljiviji dani

http://www.vecernji.hr/vijesti/direktori-vlasnici-poduzeca-postat-ce-porezni-jamci-clanak-403279

hoće li se ove porezne novotarije odnositi i na SNHO, perbacivanje dobiti, osnivanje raznih sestrinskih društava i sl…..znamo koliko je SNHO u plusu, a Ostoja i Ksenija muku muče kako to podijeliti bez nas….

Bezbroj puta viđeno!
Ništa oni ne MORAJU!!!!!!!!

Koliko vidim Ostoja i Marić su si podijelili međusobno cijelu imovinu SNHO-a; na koju podjelu se ti referiraš jope?

Zašto svi misle da u slučaju neke podjele nešto dobivaju? Govorite o nekoj prodaji i placanju poreza? Kome vi to prodajete? Onome koji će kupiti Ostojine i Marićeve dionice Nonnullusa? Taj nije obvezan kupiti vaše dionice! Imat će večinski paket LRH i potpunu kontrolu a vi ćete ostati sa svojim bezvrijednim dionicama… 🙁 Fakat super za dioničare SNHO !!!

New Report

Close