SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo sada je smješna cijena u odnosu na stvarnu vrijednost…opet se lovi u mutnom

Skupština nije održana jer je sazivatelj opozvao sve točke dnevnog reda.

Procijenili su da ne mogu progurati predložene točke (podjela na tri tvrtke plus poklon dionica Petru Pećini).

Vidim da je nastala panika i da svi prodaju ispod cijene. Mislim da je to potpuno pogrešno i time idu na ruku većinskom dioničaru.

Osobno bih se suzdržao od prodaje na ovim visinama i pričekao da većinski dioničar sam traži izlistavanje na burzi kada shvati da ne može sakupiti dovoljan broj dionica.

Naravno da se može i bilo bi poželjno osnovati udrugu malih dioničara. Međutim, to ne bi polučilo
neki veliki pozitivni efekt obzirom da bi udruga bila malobrojna. Jer, još jednom ponavljam, veliki broj
malih dioničara su stradalnici domovinskog rata, a većina njih uopće i ne zna što ima u vlasništvu i upravo ti sada prodaju svoje dionice i to još uvijek nije rasprodaja bez obzira što je turobno gledati to crvenilo. Zato, bez panike molim! Vrag možda nije tako crn kako izgleda.
Pozdrav.

U potpunosti se slažem s time. Tako treba razmišljati. Naravno da je u interesu velikih male natjerati
u stampedo. Zato i opet ponavljam: ovo još uvijek nije rasprodaja i strpljenja molim!

Ako smijem primijetiti, neki učesnici foruma ili paničare ili namjerno stvaraju paniku. Ne vjerujem da će ovo potrajati godinama. Dapače, uvjeren sam da će se rasplet odigrati brže nego što mnogi misle – u idućih nekoliko mjeseci.Zato treba strpljivo čekati i ne prodavati.

Ako smijem pitao bih: Tko je Patar Pećina i po kom osnovu treba dobiti dionice?
Pozdrav.

isuse zar će se i ovdje osnovati udruga za zaštitu obespravljenih………..pa jel ima neka dionica gdje se neće morati osnivati udruga…….


Ako smijem pitao bih: Tko je Patar Pećina i po kom osnovu treba dobiti dionice?
Pozdrav.

Ma tu sam se referencirao na ono poklanjanje dionica Vicisu. Pričalo se da je PP iza njih, ali možda sam u krivu. Ako sam krivo shvatio, ispričavam se.

Da ljudi nisu ovako blesavi kao što jesu, i da ne rasprodaju u bescjenje stvar bi bila potpuno drukčija. Naime očito je da se među velikima traži neka prevaga i prevlast a u tome bi im svakako pomoglo da od malih dokupe dionice. Ali vi mi ne morate vjerovat…i budite bez brige i ako se delistira dionica moći ćete ju prodat. Kupca će uvijek biti. Samo će cijena biti malo drugačija. Ali bože moj, mi smo narod stvoren za torbarenje.

Osobno mislim da bi trebalo nagovorit samu ZSE da ponovo uvrsti ovu dionicu na MTP, a kako je kolega naveo u tom smislu je točka 7.3. Pravila ZSE važna. U njoj se kaže:

173. Instrumenti mogu biti primljeni u trgovinu na MTP:
1. na Zahtjev:
a. Izdavatelja,
b. Člana,
2. odlukom Burze.

Dakle treba ili nagovoriti neku brokersku kuću da da zahtjev, ili stvoriti pritisak javnog mijenja, a ova dionica bi u svakoj normalnoj zemlji bila za to idealna, jer je većina malih dobila dionice na račun stradavanja u ratu. ZSE bi, koliko ja kužim, na račun toga mogla sama odlučiti o ponovnom izlistavanju SNHO-R-A. Šteta samo što su izbori iza nas…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Trenutno prodaju jedino špekulatni koji su se ujedno postavili i niže na kupnji. Stvaranje panike nekima odgovara.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Izboru su iza nas i tu se ništa ne može promijeniti. I ja se slažem da postoji mogućnost i netko
treba predložiti Burzi ponovno uvrštenje. Međutim, sam Prijedlog treba dobro obrazložiti, a
još je važnija i pismena potpora velikog broja malih dioničara za to, a do njih je, kao što uostalom dobro znamo, jako teško doći. Oni ne sudjeluju u forumima, ne dolaze na glavnu skupštinu…..
Stoga, svaki je je konstruktivan prijedlog dobro došao. Osobno, ne namjeravam čekati skrštenih ruku da sve propadne samo po sebi te ću bez obzira imao li ičiju ili ničiju potporu poduzeti što znam
i umijem. Bude li rezultat izostao, na kraju uvijek postoji neko konačno rješenje…………….

Smije li se fond po zakonu delistati s burze ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close