SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Corel 23 i sefsale zasto plaćete??? ako vam ne paše izađite iz dionice ili ajmo jednu iskreniju igru na kojim ste cijenama ulazili?

Kolega, ja ne "plaćem" (a bome ni plačem), samo komentiram najnovija zbivanja, tj. ona koja će se tek dogoditi.
Zadnji SNHO koji sam imao sam prodao pred koji mjesec, niti ga – posebice nakon ovih najava budućih događanja – više imam namjeru kupovati…

Teoretska vrijednost jedne firme/dionice je jedno, a "praktična iskoristivost" toga nešto sasvim drugo…
Uostalom, tek će vrijeme pokazati da li će sve ove najavljene odluke biti i u korist malih dioničara, ili pak samo većinskih.


Kolega, ja ne "plaćem" (a bome ni plačem), samo komentiram najnovija zbivanja, tj. ona koja će se tek dogoditi.
Zadnji SNHO koji sam imao sam prodao pred koji mjesec, niti ga – posebice nakon ovih najava budućih događanja – više imam namjeru kupovati…

Teoretska vrijednost jedne firme/dionice je jedno, a "praktična iskoristivost" toga nešto sasvim drugo…
Uostalom, tek će vrijeme pokazati da li će sve ove najavljene odluke biti i u korist malih dioničara, ili pak samo većinskih.

Holding se razbija .Cijena holdiga je 30 niža od njegovih sastavnica.Postavlja se pitanje da li će nakon razbijanja ukupna vrijednost svih dionica koje će dobiti mali dioničar,a biti će ih 4
biti veća od sadašnjih 160 kn.
Ekipa se posvadila i dijele se i to je bolje za male,jer ako se vlasnici ne mogu dogovoriti jasno je
da je poslovanje lošije.
Sa fizičkih osoba se dionicve prenose na trgovačka društva da bi se izbjeglo plačanje poreza.
Ovo će biti prenos iz šupljeg u prazno gdje će se imovina koja je u dionicama koje su kupovane jeftino još u vrijeme torbarenja i porez na dobit će biti 0/zero-nula/.
Sličnu stvar očekujem i kod LCDS jer gosp. Andačbaka ima prosječan ulaz oko 50,a NAV je preko 100,a vjerovatno i oko 200 i u slućaju prodaje plaćao bi se veliki porez,a ako se to prebaci kao
što rade i večinski vlasnici u SNHO u ovom trenu kada je dobit neoporeziva.Sada je idealno vrijeme da se dionice sa fizičkih računa prebace na trgovačka društa.Idealno vrijeme za
dobiti neoporezivi keš kao što ga je dobio i Luka Rajić.
Koalicija kukuriče da se neće oporezivati dobit malih dioničara,a ovi u SNHO to nisu,ono su veliki i oni bježe
iz poreznih škara.
Alio možda bi Hanfa u ovom slućaju morala prisiliti ove rastavljene i sukobljene da svaki mora dati obvezujuću ponudu i to po BV od sadašnjih cca 300 kn sveukupno..Bilo bi vrijeme da i torbarima iz prve
pljačke u privatizaciji i pretvorbi država stane na rep.

Da imam prodavao nebi,dapače kupovao bih.

U SNHO će teći med i mlijeko!

lopina, nemaš znanja o materiji o kojoj pišeš pa ispadnu teške gluposti i nebuloze i mnoge navlačiš na krivi put. isto si radio na DKVS i još nekim dionicama, zar ti još nije bilo dosta?!?!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

Kolega, SNHO ima temeljni kapital manji od 30 milijuna kuna (slučajno? da, sigurno [lol] ) i kao takav ne podliježe ZPDD.
A što se tiče te kvazi-silne dobiti, radi se o vrijednosti prebačenih dionica LRH na SNHO, i sve ovo se radi zato kako bi se što više onemogućilo eventualno naknadno raspetljavanje cijele priče. Opet ponavljam: skupština je 2. 12., a izbori su 4.12. Slučajno? Prosudite sami…


lopina, nemaš znanja o materiji o kojoj pišeš pa ispadnu teške gluposti i nebuloze i mnoge navlačiš na krivi put. isto si radio na DKVS i još nekim dionicama, zar ti još nije bilo dosta?!?!

Konkretizirajte!
Što je krivo?
Znanja nikad dosta.Poučite mene,a usput i ostale.Bit ću vam zahvalan.

U SNHO će teći med i mlijeko!Ili….


Kolega, SNHO ima temeljni kapital manji od 30 milijuna kuna (slučajno? da, sigurno [lol] ) i kao takav ne podliježe ZPDD.
A što se tiče te kvazi-silne dobiti, radi se o vrijednosti prebačenih dionica LRH na SNHO, i sve ovo se radi zato kako bi se što više onemogućilo eventualno naknadno raspetljavanje cijele priče. Opet ponavljam: skupština je 2. 12., a izbori su 4.12. Slučajno? Prosudite sami…

Da slažem se da je temeljni kapital smanjen ispod 30 mil kn.I to nije bilo slučajno.Ovdje će dionice sa individualnih računa biti prebačene po velikim cijenama tako da će buduće trgovačko društvo dobiti imovinu skupo,a cijelokupna neoporeziva dobit iz prodaje dionica će se sliti u ruke fizičkih osoba.A obveznog preuzima nja nema.Koja muljaža,zakonita ali muljaža.
Luka Rajić je prodao LURU i nije platio ni kune poreza.
Gosp.Jako Andabaka je prodao 42% SUNK alio kao fižička osoba i platio je nula kuna poreza.
Torbari iz PIFova uzimaju dobit.Ovo su završni udarci.
KORF/nadajmo se da su odlučili postati transparentni/
PIF Sunce, sada Lucidus su omogučili gosp.Andabaki veliku dobit.Pošteno?ni govora?
Validus,ranije PIF Pleter,na 5 kn.Koje upropašrtavanje imovine.

Mislim da bi se ovdje obavezno morala formirati udruga malih dioničara i početi medijsku kampanju.Vrijeme je da se i torbari počnu preznojavati.

ovjde bas nema pomaka

očito se čeka 12 mjesec

Ma čeka se …..lopovska posla!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Ostoja pobijedio Kseniju Juhn, razlaz u prosincu?

Vlasništvo u SN Holdingu će se, kako doznajemo, podijeliti u omjeru 75:25 posto, i to u korist Ostoje, a Ksenija Juhn navodno već traži kupca za svoj udio

Većinski vlasnici SN Holdinga – Ksenija Juhn-Bojađijev i Darko Ostoja – postigli su navodno dogovor o vlasništvu u toj tvrtki, bogatoj nekretninama, od kojih su svakako najvažniji opatijski Liburnia Riviera Hoteli (LRH). Tajanstvena Juhn, koju su neki mediji okarakterizirali kao jednu od najmoćnijih poslovnih žena u Hrvatskoj zbog vrijednosti njezine imovine, i Ostoja, poznat kao kralj kuponske privatizacije, prema pouzdanim informacijama Poslovnog dnevnika postigli su nedavno dogovor čiji bi formalni dio razlaza trebao započeti već na Skupštini dioničara SN Holdinga zakazanoj za 2. prosinca.

U zamršenoj priči o vlasničkim odnosima unutar SN Holdinga, u kojoj sve vrvi od tvrtki kćeri, od proljetos zategnuti odnosi dvoje dugogodišnjih poslovnih partnera trebali bi biti razriješeni tako da vlasništvo podijele u omjeru 75:25 posto, i to u Ostojinu korist. Iako se ovog ljeta u medijima moglo pročitati da će Ksenija Juhn istisnuti Darka Ostoju, čini se da će se ipak dogoditi drukčiji scenarij. Ksenija Juhn navodno već traži kupca za svoj udio u SN Holdingu (točnije nekretnine), a ta informacija govori da se unatoč postignutom dogovoru višegodišnji suradnici uopće ne rastaju idilično. Sukobu je navodno kumovalo stjecanje opatijskih Liburnia Riviera Hotela (koje je tvrtka dobila nagodbom s državom u srpnju prošle godine na račun odštete za dugove iz kuponske privatizacije). Navodno je sin Ksenije Juhn-Bojađijev želio preuzeti operativno vođenje LRH iako nema iskustva u tom poslu, …

http://www.poslovni.hr/vijesti/ostoja-pobijedio-kseniju-juhn-razlaz-u-prosincu-190621.aspx

Sto to oni dijele u omjeru 75:25?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close