SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Spomenuti članak:
http://www.vecernji.hr/vijesti/tajanstvena-bogatasica-uzima-kontrolu-nad-500-milijuna-kuna-clanak-309097

There is nothing more dangerous than a wounded mosquito

Istovremeno Kseniju su maknuli iz NO LRH:

Vaš link

Ima li netku uopće ideju zašto se stvarno išlo u podjelu SNHO?

Po meni su vjerovatno večinski vlasnici željeli napraviti podjelu između sebe, i pretpostavljam da je Ostoja i "njegovi" željeli preuzeti ovu tvrtku sa 51% LRH. Ta bi tvrtka tada kontrolirala LRH a Ostoja bi sa partnerima imao blizu 75% te firme i tako imao potpunu kontrolu. Inaće na SNHO pa onda vjerovatno i na tvrtke koje bi nastale djeljenjem (ne znam koliki su kapital trebale imati ali vjerujem manji od 30mil?) se ne primjenjuje ZPDD tako da bi im bilo relativno lako doći do 75% i istiskivati male dioničare. U LRH su si već otvorili mogučnost dokapitalizacije koju ne mora potvrditi skupština nego NO koji kontroliraju i na taj način bi mogli kapitalizirati svoju zaradu prodajući novu tvrtku, a novce ne djeliti sa ostalim dioničarima SNHO. Budući da je svima jasno da portfelj LRH koji posjeduju vrijedi puno više te da ga ukoliko ga žele prodati će imati dobit veću i od ovih prikazanih 400 mil, taj bi novac tada morali djeliti svim dioničarima SNHO. Ukoliko bi prodali svojih 75% u novoj tvrtki taj novac se ne oporezuje i ide samo njima.. Ovo su naravno špekulacije ali sam siguran da se to drugoj strani nebi svidjelo?

Ovi tekstovi po novinama o Kseniji nisu slučajni i sad je pitanje tko ih je i zašto naručio. Ima li u njima istine ili je to podmetanje!?

hoće li ovo preko 200?

Pratim ovaj forum vec neko vrijeme pa evo samo da pohvalim razinu informacija koja se tu dobiva i da podijelim sa vama moje razmišljanje! 🙂

Da li se nekome tu cini da Kseniji Ostoja podmece? drazenni da li si na to ciljao?

Nju su maknuli sa svih pozicija SN-a kroz zadnjih godinu dana a ona je u prednosti po ovom clanku u vecernjem? Isto tako da li ste zamjetili kako je Joško Marić došao u top 5? Kako to komentirate i tko je taj?

Da li netko zna gdje su trezorske dionice nestale?

50.000 trezorskih dionica je poništeno, uobičajeno smanjenje TK, ima obavijest na ZSE.hr pred nekoliko dana o tome 🙂

S obzirom na cijelu priču, zanimljivije je to da se Joško Marić (inače isto član uprave, kao i Ostoja i Ksenija JB) u TOP10 povećao na račun dionica Velifer d.o.o., koje su očito (iz nama nepoznatih razloga prepisane na njega.
Još je zanimljiviji podatak taj, da u Sudskom registru piše:

SUBJEKT
VELIFER d.o.o.Osnivači/članovi društva
PECTORA društvo s ograničenom odgovornošću za upravljačke djelatnosti, pod MBS: 080061028, upisan kod: Trgovački sud u Zagrebu, OIB: 50478826524
Funkcija – jedini član d.o.o.

a za Pectora piše:

SUBJEKT
PECTORA d.o.o.Osobe ovlaštene za zastupanje
Ksenija Juhn Bojađijev, OIB: 17740277051
Funkcija – direktor
Ovlaštenje – zastupa društvo pojedinačno i samostalno

Dakle, ispada da je Ksenija JB svoje dionice (tj. dionice svoje firme, odnosno firme kojoj je direktor) "prepisala" na Marića.
Sve u svemu, prilično zapetljana situacija, potpuno u skladu s onom "gdje ima dima, ima i vatre"…

To je bilo brzo! Hvala na odgovoru! 🙂

Moje pitanje je u biti ciljalo gdje je nestalo 107.471 dionica iz trezora koje su trebale biti poništene na drugoj skupštini a ocigledno nisu jer se sada nalaze na skrbnickom kod ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.?! Zanimljivo je da su prije te druge skupstine iste bile prebacene? Da li to samo meni smrdi na jos jedan od Ostojinih manevara?

Što se tice Velifer-a prije je bio Ostoja direktor pa može biti da ih je on prepisao na Joska Marica, da li ste o tome razmisljali kao mogucnosti?! Po tome sta sam cuo o glasanju na skupstini ocigledno je da su njih dvoje i Vicis trio koji glasa jednako pa mi to djeluje kao jedan manevar od Ostoje kojim je sprijecio Kseniju i ostale dionicare da izglasaju dividendu?!

Slozio bih se svakako da "gdje ima dima, ima i vatre" i da ce biti zanimljivo pratiti ovu dionicu!

nešto čudno se ovdje dešava, opasno se preskaču na bidu, a ask je na 200………. [rolleyes]

ovo je sve očekivano. pitanje je gdje je letvica? prošli put u ovo doba je bila na 240. ja ne mogu prognozirati, ali očekujem bar toliko… pitanje je samo kad?

Dogodilo se nešto vrlo zanimljivo na LRH
Eto nisam pazio ali u prvih 10 se pojavio VELIFER d.o.o. sa 7700 dionica
Iste su prebaćene sa SNHO

VELIFER j u vlasništvu tvrtke PECTORA
direktor je Matija Juhn, sin Ksenije Juhn Bojađijev

Dakle raskusuravanje i borba i na LRH? Kako to da dioničari SNHO nisu to znali?

Zar se trezorske dionice smiju prebaciti na skrbnicki racun?

cemu danas preko 210?

New Report

Close