SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam SNHO poprilično dugo i nisam od onih koji bi povjerovali u dividendu od 50kn…
U stvari ne vidim na koji bi način SNHO uopće mogao to isplatiti…mislim da su to priće dok netko ne proda ono što je mislio prodati…a i ja ću prodati barem dio…

Opcije su otvorene. Veliki poduzetnici imaju uvijek plan B, nemojte to zaboraviti.
Iz iskustva Vam govorim i nadam se da ne gledate sve kao crno-bijelo?!

Nitko nas nije tjerao investirati u vrijednosne papire, odrasli smo i snosimo i pozitivne i negativne strane ovog genijalnog biznisa.

Albert A. je rekao da su složene kamate najgenijalniji izum čovječanstva…no ja mislim da je dioničarstvo. Da svijetom ne prevladava optimizam, vjerojatno bi se već i Zemlja prestala okretati.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Imam SNHO poprilično dugo i nisam od onih koji bi povjerovali u dividendu od 50kn…
U stvari ne vidim na koji bi način SNHO uopće mogao to isplatiti…mislim da su to priće dok netko ne proda ono što je mislio prodati…a i ja ću prodati barem dio…

pa prodaj, svatko odlučuje sam za sebe……ja neću.
predugo sam ovde, a SNHO ima imovine i novca koje će kad-tad morati biti vrednovano…


Imam SNHO poprilično dugo i nisam od onih koji bi povjerovali u dividendu od 50kn…
U stvari ne vidim na koji bi način SNHO uopće mogao to isplatiti…mislim da su to priće dok netko ne proda ono što je mislio prodati…a i ja ću prodati barem dio…

Kolega, jeste možda malo gledali zadnju bilancu? Očito niste, jer bi u suprotnom vidjeli da na stavkama kratkotrajne imovine postoji i veći iznos.

ma kakva dividenda?!? Ostoja je neće isplatiti ne zato što nema para, nego zato što on nije spreman dijeliti s drugima, on SNHO doživljava kao privatno leno za sebe i svoje kompanjone, a sve ostale dioničare kao dosadne muhe i ništa više!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


ma kakva dividenda?!? Ostoja je neće isplatiti ne zato što nema para, nego zato što on nije spreman dijeliti s drugima, on SNHO doživljava kao privatno leno za sebe i svoje kompanjone, a sve ostale dioničare kao dosadne muhe i ništa više!

bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, bzz, bzzzzz, bz, bzzzzzzzzzzz, bz, bz, bzzz,

kad se desi (ona neka ružna riječ), onda i muhe dođu na svoje… [thumbsup]

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

moze li tko postaviti link na cjeli članak sa http://www.poslovni.hr koji je vezan za SNHO?

evo dio:

Vaš link

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

evo više:

Pobjeda malih dioničara ili razlaz Ostoje i Ksenije Juhn?

Dioničari SN holdinga jednoglasno su odbili prijedlog Uprave o razdvajanju na dva nova društva. Prema planu koji je Trgovačkom sudu Uprava dostavila još u svibnju, SN holding se trebao ugasiti, odnosno podijeliti na dvije nove tvrtke: VIS Mensu i Lux holding. Na VIS Mensu trebalo je, između ostalog, biti preneseno 50 posto plus jedna dionica Liburnia riviera hotela, tržišno vrijednih 288 milijuna kuna. Tvrtka Lux Holding dobila bi preostalih 12 posto dionica opatijskog hotelijera, te još četiri posto koje je AUDIO (nekadašnji HFP) po postignutoj nagodbi ostao dužan SN holdingu, vrijednosti 90 milijuna kuna.

Iako je skupština održana još u ponedjeljak, SN holding još nije izašao u javnost s nekim priopćenjem, pa smo kontaktirali pojedine sudionike skupštine, od kojih smo čuli dvije verzije priče. Prema prvoj, plan je propao zbog žestokog protivljenja manjinske skupine dioničara koja smatra da je podjela zapravo manevar kojim većinska skupina dioničara, okupljena oko Darka Ostoje, predsjednika Uprave SN holdinga, želi spriječiti isplatu dividende. Nakon što im je tu popustila, većinska skupina nije željela odustati od svog drugog prijedloga, onoga o rasporedu čak 440,4 milijuna kuna dobiti u zadržanu dobit, iako je suprotstavljena strana predlagala isplatu dividende. Prema drugom izvoru, pojavila se napuklina u redovima većinske skupine dioničara- navodno je između Ostoje i Ksenije Juhn Bojađijev, koji spadaju u troje najvećih dioničara a oboje su i članovi uprave, došlo do snažnog razmimoilaženja oko daljnjeg razvoja SN holdinga. Navodno bi se Ostoja više bavio biznisom, a Ksenija Juhn budućnost vidi u nekretninama. Isti sugovornik, pripadnik Ostojina tabora, priznaje da je plan o razdvajanju bio preambiciozno postavljen, no tvrdi da se od ideje nije u potpunosti odustalo. Darko Ostoja je prije mjesec dana u izjavi za Poslovni dnevnik najavio da će se svaka dionica SN holdinga zamijeniti s po jednom dionicom dvaju novih društava, a kao glavni razlog podjele tada je naveo bolje operativno vođenje portfelja i višu razinu efikasnosti poslovanja. Prema tom planu trebao se podijeliti i ostatak imovine SN holdinga- nekretnine, vrijednosni papiri i financijska sredstva. Između ostalog, SN holding ima preko 800.000 kvadratnih metara zemljišta, dio i na Hvaru i u Rovinju. Podsjetimo, SN holding je lani ostvario rekordnu dobit zahvaljujući nagodbi sa državom, temeljem koje je od HFP-a dobio većinski paket u Liburniji, a nakon raspisivanja javne ponude došli su do ukupno 65,6 posto dionica te tvrtke.

Dioničarska struktura

Najveći dioničar SN holdinga je tvrtka Vicis d.o.o. koja u britanskom vlasništvu i ima 18,9 posto dionica, a potom slijedi dvoje članova Uprave SN holdinga: Ksenija Juhn Bojađijev sa 14,7 posto dionica i Darko Ostoja sa 13,6 posto dionica. U pet najvećih dioničara uvrstio se još jedan član uprave, Joško Marić, i tvrtka Pectora d.o.o.- čija je direktorica Ksenija Juhn Bojađijev.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

svi šute 🙂

Sad će Ostoja i Ksenija raspaliti po asku da skupe što više u odnosu jedan na drugoga do sljedeće skupštine……blago se nama….. [lol] [lol] [lol]


Sad će Ostoja i Ksenija raspaliti po asku da skupe što više u odnosu jedan na drugoga do sljedeće skupštine……blago se nama….. [lol] [lol] [lol]

mislim da ovakvim neozbiljnim izjavama nije mjesto na forumu tj na ovoj temi

New Report

Close