SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

objavljen je poziv za skupštinu
Vaš link

firma se gasi a dobit raspoređuje u zadržanu dobit?!?

meister, 06.06.2011. u 13:55

Ad 3. Dobit utvrñena godišnjim financijskim izviješćima za 2010. u iznosu od 440.406.381,90 kn rasporeñuje se u zadržanu dobit.

da li je netko procitao u miramarskoj kamo ide tih 440milja?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

SN holding se dijeli, VIS Mensi većina Liburnije

Prema planu podjele, VIS Mensa dobiva 50 posto plus jednu dionicu Liburnia riviere, dok Lux holding dobiva ostalih 12 posto

SN holding podijelit će se na dva društva – VIS Mensu i Lux Holding, stoji u prijedlogu Uprave za Glavnu skupštinu. Iako je SN holding već objavio takav poziv sredinom prošloga mjeseca, u kojem se nije spominjala razdioba kompanije, jučer objavljeni poziv na Zagrebačkoj burzi dopunjen je prijedlozima o dijeljenju društva.

Darko Ostoja kaže da je razlog podjele bolje operativno vođenje portfelja/PXL Darko Ostoja kaže da je razlog podjele bolje operativno vođenje portfelja/PXL Kako nam je rekao čelni čovjek SN holdinga Darko Ostoja, dioničarska struktura dvaju novih društava bit će identična kao i u SN holdingu. "Svaka dionica SN holdinga zamjenjuje se sa jednom dionicom VIS Mense i sa jednom dionicom Lux holdinga", kazao nam je Ostoja. Tako će tvrtka Vicis, čiji je osnivač britanska tvrtka McDermot&Co, a koja sada drži 18,6 posto SN holdinga, biti 18,6-postotni vlasnik i VIS Mense i Lux holdinga. Sadašnja članica Uprave SN holdinga Ksenija Bojađijev Juhn bit će 14,4-postotna vlasnica dvaju novih društava, dok će Ostoja držati 13,3 posto. On ističe kako je jedan od glavnih razloga podjele društava bolje operativno vođenje portfelja te efikasnost poslovanja koja bi diobom bila na puno višoj razini.No, za razliku od načina na koji će dioničari SN holdinga dobiti nove dionice, dosadašnji porfelj holdinga neće se identično preslikati na nova društva.

Državni udio
U razdiobi imovine, VIS Mensa uzet će veći dio najatraktivnijeg vlasničkog udjela – dionice Liburnia riviera hotela. Tržišna vrijednost Liburnije na Zagrebačkoj burzi iznosi oko 576 milijuna kuna. Trenutno SN holding drži 61,84 posto Liburnije što odgovara vrijeddnosti od 356 milijuna kuna. VIS Mensa će tako, prema Otojinim riječima, biti vlasnik 50 posto plus jedne dionice Liburnije, dok će Lux holding držati nešto manje od 12 posto. "Uz taj udio od 12 posto, Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO), koja je nasljednik HFP-a, još će svoj udio koji duguje od 3,75 posto prebaciti u Lux holding tako da će Lux držati oko 15 posto Liburnije", objašnjava Ostoja.Na taj način, VIS Mensa dobiva dionice tržišne vrijednosti od 288 milijuna kuna, dok će Lux holding dobiti 68 milijuna kuna vrijedne dionice plus dio AUDIO-a trenutno vrijedan gotovo 22 milijuna kuna. Pored dionica Liburnije, ostala imovina koja je u nekretninama, vrijednosnim papirima i financijskim sredstvima, raspodijelit će se prema planu koji je SN holding već krajem prošlog mjeseca proslijedio Trgovačkom sudu u Zagrebu.

Kraj postupka u rujnu
Kako nam Ostoja kaže, nije poznato tko će operativno voditi oba društva. Dok se ne postigne dogovor o potencijalno novim upravama, Ostoja će u oba društva biti predsjednik Uprave. Budući da će dva nova dionička društva tek nastati podjelom SN holdinga, a Glavna skupština održat će se za nešto manje od mjesec dana, može se očekivati da će cijeli postupak biti zaključen najranije krajem kolovoza, odnosno početkom rujna. No, nije poznato hoće li nove kompanije biti listane na burzi. Naime, SN holding kotira na Multilateralnoj trgovinskoj platformi (MTP) na kojoj, unatoč tome što je to najmanje transparentan oblik kotiranja na burzi, svaki dioničar može prodati dionicu po jasno naznačenoj tržišnoj cijeni. Hoće li to biti moguće i za i nova društva vidjet će se tek za nekoliko mjeseci.

http://www.poslovni.hr/vijesti/sn-holding-se-dijeli-vis-mensi-vecina-liburnije-180899.aspx

super, ALI TKO CE DOBITI 440MILJA?

ako bi se podijelio taj novac s brojem dionica to je oko 160kn po dionici,
a samo to je vise nego danasnja trzina cijena dionice!

TKO CE DOBITI 440MILJA?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Bez obzira što je to već svima znano, treba ponovo jasno naglasiti da su mali dioničari uvijek bili na vrhu liste prioriteta SN Holdinga i siguran sam da će oni učiniti sve što mogu da se pobrinu za njihovu dobrobit na odgovarajući način……srećom da sam ja previše fin da javno kazem što mislim o tome….. [lol]


super, ALI TKO CE DOBITI 440MILJA?

ako bi se podijelio taj novac s brojem dionica to je oko 160kn po dionici,
a samo to je vise nego danasnja trzina cijena dionice!

TKO CE DOBITI 440MILJA?


tih 440 miliona dobiti nije NOVAC!!
tih 440 mil je dobit koja je zapravo prvenstveno u dionicama LRH a u članku je napisano kako će se imovina djeliti
za dioničare je nebitno jer će dobiti po jednu dionicu od svakog društva za jedno dionicu SNHO

zar hoces kazati da u snho nema casha [lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Najvažnije je to da li će dionice tih dviju novih kompanija biti izlistane na burzi.Jer u protivnom…. [bye]

"Only dead fish swim with the stream"

Postoji li mogućnost ako izdavatelj sam ne zatraži izlistavanje dionice na burzi da to zatraže manjinski dioničari, bilo od izdavatelja bilo izravno od burze ?

ne ne želim reći da nema casha, pisalo je otprilike što i kako se dijeli, da ima podosta financijske imovine, obveznica itd… samo sam želio upozoriti kolegu da 440 mil dobiti ne znaći da ima 440 mil casha. dobit je jedno, a struktura imovine dugoročne i kratkoročne nešto drugo.. samo da se ne unosi zabuna.

ovih 440 mil dobiti se preko noći može lako pretvoriti u 880 mil dobiti, koliko bi to onda bilo po dionici ? LRH je trenutno na samo 1900 kn, ne mislite da bi je ostoja dao po toliko, valjda niste zaboravili po koliko je on cijenio LRH.
ne gubite olako dionice SNHO iz ruku,.,.,,,, [thumbsup]

Slažem se s držanjem papira. Ionako ga od milja zovu "dugoročni".

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Slažem se s držanjem papira. Ionako ga od milja zovu "dugoročni".

meni nikako da ode iz ruku [tongue]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close