SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bisakovi

mislim da će holding vrlo brzo ući u redovnu kotaciju ako se želi definirati svoju poziciju na turističkom tržištu.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

kolega pročitajte zakon o preuzimanju. Opatija je zbog jedne tako željenje dionice (25%+1) bila dužna objaviti ponudu za preuzimanje po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca od kupnje. Tada je cijena na burzi bila preko 6000kn. Zakon je tu jasan, no problem je što nigdje nema neka konkretna sankcija ako se obveza ne izvrši. No obveza postoji i sud će tu morati presudit u korist malih dioničara.

Prodao sam snho i lrh i kupio zemljište na moru [wink]

moram se javit iako sam lrhovac svima vama a i nama želim

da se snovi ostvare samo kak i kad to ne znam sad smo

skupa ko jedna ruka svi se moramo strašiti gospodara svog

o prokleta sudbino


kolega pročitajte zakon o preuzimanju. Opatija je zbog jedne tako željenje dionice (25%+1) bila dužna objaviti ponudu za preuzimanje po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca od kupnje. Tada je cijena na burzi bila preko 6000kn. Zakon je tu jasan, no problem je što nigdje nema neka konkretna sankcija ako se obveza ne izvrši. No obveza postoji i sud će tu morati presudit u korist malih dioničara.

Prodao sam snho i lrh i kupio zemljište na moru [wink]

..imao je i fižulić obvezu pa nikom ništa…a i pametnije je kupit zemlju na moru pa iznajmiš kad te nema tamo.. [wink]

…a i nije tu zakon jasan jer koliko se ja sjećam država je prenesla 25% dionica LRH-a na grad Opatiju i zakljućak je od HANFA-e bio da kod takvog prijenosa dionica ih ne kaći zakon o preuzimanju jer bi se isto tako moglo reći da je država (ćitaj: isto tako općina i grad) imala obvezu preuzimanja LRH i dolaziš do totalnog apsurda da netko ko je izvorno bio vlasnik mora objaviti ponudu…

@FreeEnergy
Ako zaista imaš "free energy" molim pročitaj odluku HANFE u kojoj jasno kaže, da Opatija treba objaviti ponudu za preuzimanje (od kuda sada opet ovo "izvorno stjecanje" po kojem je HANFA vrlo jasna: ovo NIJE izvorno stjecanje)- i sankcije su vrlo jasne: Opatija nema prava glasanja na skupštini LRH, a HANFA može i sa novčanim kaznima (i nakon toga zatvorom za odgovornu osobu), da jih spominje na obavezu…

@freeenergy

nije baš tako:
HANFA je izdala rješenje o obvezi objave ponude! – konačno i izvršno!
HANFA je odbila odgodu pravnih učinaka koje je Opatija zatražila (da im ostane glas do odluke Upravnog suda na koji je Opatija podnjela tužbu)

Opatija ima sankcije:
1. nema pravo glasa iz dionica
2. ne smije ih otuđivati
3. dobili su prekršajne prijave (200.000-1.000.000 mil za pravnu+10.000-50.000 za odgovornu)
4. Zakon upućuje male dioničare da svoja prava ostvare putem Suda

Opatija je "trenutno" u neupitnoj obvezi i svaki onaj koji ima dionice, kupio ih je prije nastanka obveze ili danas ima pravo kod mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica (čl 49. ZPDD) – Zastara za podizanje tužbe je lipanj 2012.

Po novom ZPDD obveza Opatije je po 6.263 kune + zatezna kamata od dana stjecanja, tj nastanka obveze ako je stjecanje bilo prije

Sud je u međuvremenu odbio i pokušaj HFP-a i Opatije da ponište obvezu

Ne znam gdje su to Hanfa ili HFP dali "odjebnicu" malim dioničarima, a vjerujem da bi to znao.. čak što više Hanfa je jasno stavila do znanja da je Opatija u obvezi

To sad sve nema previše veze sa SNHO jer ovu obvezu Opatije neće snositi SNHO, nego Opatija
SNHO je preuzeo neke druge obveze, a o tome ako do istog dođe u što ne vjerujem

I netko je napisao neki post prije da se nigdje ne piše ništa o SNHO i da se ljudi zavaravaju da će netko u remetinac zbog ovoga.. Prvo nije baš da se i ne piše, ali ne znam ja da se kod nas nešto previše pisalo o bilo kojoj aferi dok nije "puklo"

btwy
I Fižulić ima obvezu i nije baš nikome ništa 🙂 – njegovu je potvrdio i Upravni,



@freeenergy

nije baš tako:
HANFA je izdala rješenje o obvezi objave ponude! – konačno i izvršno!
HANFA je odbila odgodu pravnih učinaka koje je Opatija zatražila (da im ostane glas do odluke Upravnog suda na koji je Opatija podnjela tužbu)

Opatija ima sankcije:
1. nema pravo glasa iz dionica
2. ne smije ih otuđivati
3. dobili su prekršajne prijave (200.000-1.000.000 mil za pravnu+10.000-50.000 za odgovornu)
4. Zakon upućuje male dioničare da svoja prava ostvare putem Suda

Opatija je "trenutno" u neupitnoj obvezi i svaki onaj koji ima dionice, kupio ih je prije nastanka obveze ili danas ima pravo kod mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica (čl 49. ZPDD) – Zastara za podizanje tužbe je lipanj 2012.

Po novom ZPDD obveza Opatije je po 6.263 kune + zatezna kamata od dana stjecanja, tj nastanka obveze ako je stjecanje bilo prije

Sud je u međuvremenu odbio i pokušaj HFP-a i Opatije da ponište obvezu

Ne znam gdje su to Hanfa ili HFP dali "odjebnicu" malim dioničarima, a vjerujem da bi to znao.. čak što više Hanfa je jasno stavila do znanja da je Opatija u obvezi

To sad sve nema previše veze sa SNHO jer ovu obvezu Opatije neće snositi SNHO, nego Opatija
SNHO je preuzeo neke druge obveze, a o tome ako do istog dođe u što ne vjerujem

I netko je napisao neki post prije da se nigdje ne piše ništa o SNHO i da se ljudi zavaravaju da će netko u remetinac zbog ovoga.. Prvo nije baš da se i ne piše, ali ne znam ja da se kod nas nešto previše pisalo o bilo kojoj aferi dok nije "puklo"

btwy
I Fižulić ima obvezu i nije baš nikome ništa 🙂 – njegovu je potvrdio i Upravni,

..je drazen znam da si osobno punim srcem vezan za ovaj slućaj no ćini mi se da je sve kaj se može izvući iz ovog slućaja da obvežu Grad (ne SNHO) da ponovi ponudu za LRH pa slijedom toga oni mogu ponudit 100Kn za dionicu i nikom ništa odnosno platit kaznu od 500.000 kuna za ne objavljanje iste(jeftinije nego da mora kupit LRH) ali to je opet država kriva jer nije dala smjernice oko tog slućaja odnosno neuki općinari i gradsko poglavarstvo grada Opatije. Ne vidim kako bi tu mogao SN holding izgubit išta. Dali je SN kriv za neobjavljivanje ponude-ne, dali je kriv što mu je država omogućila preuzimanje LRH po cijeni po kojoj je – ne, dali je SN kriv što Opatija nema toliko novaca za preuzimanje LRH – ne. A i nekako sumnjam da oni novopećeni dionićari LRH mogu dobiti taj novac sa zateznim kamatama jer će se vjerovatno uzimati datum i lista dionićara (ako dođe do toga) dan na koji je Opatija morala dati ponudu i to je sve…i slijedom toga ne vidim zašto bi SN morao ispaštati zbog toga odnosno ćak mu u nekoj projekciji idu ta situacija na ruku jer ako se presudi da je cijena dionice 6000Kn pa prema tome on ih ima dosta – nije loše….a i neznam kaj tebi više odgovara da vlasnik bude SN ili Opatija? koliko ja vidim najviše dobiva SN u oba slućaja a možda i vaša tužba prođe pa i vi omastite brk a i bez brige kak mi se ćini sve ćemo mi to platit iz pedeveja.. [lol] …naposljetku kaj ti se ne ćini da ova dionica vrijedi više sa LRH?.. [wink]

kolega opet mlatite praznu slamu, kakva ponuda od 100kn. Zar vi zaista trgujete na burzi [sealed]


kolega opet mlatite praznu slamu, kakva ponuda od 100kn. Zar vi zaista trgujete na burzi [sealed]

..a kaj mora ponudit 6500? …pa Opatija može ponudit koliko hoće, BTW po starom zakonu naravno dok je postojala obveza a i sumnjam da se tu kaj može retrogradno ućiniti – jedino ako se dokaže direktan kriminal..a to treba dokazati a onda to spada pod drugi zakon..onaj o pretvorbi i privatizaciji ! Kaj VI kolega zaista trgujete na burzi?

..ali nije ni to bitno na ovom topic-u nego je bitno da nema direktnih posljedica (osim zajebancije) za SNHO što kaže i sam Dražen…dovoljno za buduće ulagaće…

joj…svašta tu za pročitati

pa zar se i ovdje mora pisati o famoznih 6500 kuna po dionici librnije.
Teror.

Da kažem istinu ma koliko ona boli.
Slučaj LRH je završena priča. Krug se zatvorio i svi su sretni.
Ni glasa od općina, SN-a, SDP-a, Vlade, Linića, fonda za privatizaciju, građana i inih.
Svi su sretni što se trakavica završila.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Ispričavam se zbog "spamanja" SNHO foruma ali sad su LRH i SNHO vrlo povezane.. Naravno da SNHO vrijedi puno puno više sa LRH nego bez..

Ja sam vam samo želio napisati po koju činjenicu (kolega i po starom zakonu Opatija mora ponuditi 5600 a ne 6263) a što je zanimljivo to bi mogao zatražiti i SNHO za svoje dionice koje je dobio :))

Dakle SNHO vrijedi na osnovu te cijene x3

Do sada je book SNHO bio ako se ne varam oko 150 kuna (bez LRH, a mislim da potraživanja za LRH tu nisu bila prikazana, tu je malo problem sa tom netransparetnosti)

Po 2250 LRH i još 160 mil u gotovini to je po dionici +200 kuna, a ako uzmete u obzir da LRH vrijedi i puno više nego što je plaćen (neki izračuni govore o 5000 kuna po dionici) to bi značilo da je SNHO dobio i 380 kuna po dionici. Dakle zasigurno su dioničari SNHO ovim dobili jako jako puno. Hoće li baš svi dioničari od toga profitirati ne znam..

Tu vam je sad opet problem netransparetnost jer većina tvrtki iz viših kotacija već je dala neko godišnje izvješće a SNHO je to par godina preskakao, a prošle godine ga je kako vidim ipak objavio.
Ovogodišnje bi trebalo biti jako interesantno, i kada bi krenuli putem da dignu dionicu u višu kotaciju, dokapitaliziraju firmu oni bi svakako bili i moj izbor (što je manje bitno) ali bi se tu našlo puno ulagača koji bi to pozdravili i uložili svoje novce. No čini mi se da tu stvari idu u sasvim drugom smjeru, smanjuje se broj dionica, kapital su već smanjili na 27mil tako da izbjegnu i ZPDD što bi reklo da se ide na okrupnjavanje. To ne znači da ćete u tome loše proći ali dobiti ćete samo onoliko koliko su vam veći igraći u SNHO spremni dati.

New Report

Close