SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nitko ne komentira ludovanje lrh-a, hanfe, izgelda se bliži rješenje

da jako blizu, samo vas molim da se iskeširate u javnoj ponudi, bar 5.000 kunića, to vam je super dionica i na super lokaciji…unaprijed hvala [wink]

…ma iskeširat ćemo se..ja bih ti narađe sad dao 5000 odmah (još će mene netko uhapsit ako sam slučajno pogodio cijenu :-))…hehe

Uz samu obalu mora godinama stoje zapuštene vile i hoteli
Hotelski »mrtvaci« i dalje sramote Liburniju
U Opatiji i Lovranu i dva desetljeća nakon Domovinskog rata hotelske zgrade ostaju zatvorene i prepuštene zubu vremena, pretvarajući se u turističko ruglo
Bajsovo obećanje

– Ne znamo više što ćemo, pa lovranski branitelji čak predlažu da izađemo na ulicu… Upravo sam prije neki dan imao prilike s našim problemima upoznati predsjednika Josipovića, a imamo i obećanje ministra Bajsa da će se ova problematika naći na sjednici Upravnog odbora Hrvatskog fonda za privatizaciju. No, sigurno je da u Lovranu ove turističke sezone neće biti ništa drukčije nego lani, kaže lovranski načelnik Emil Gržin.

Ne zna se ni tko mu je vlasnik

U popis opatijskih »mrtvaca« treba ubrojiti i zgradu bivšeg Gorova, u kojoj je svojedobno Edin Delibegović otvorio trgovački centar Operetta, a sada je napušten i zatvoren objekt za koji je nemoguće utvrditi ni tko mu je vlasnik. Uz Delibegovićevo ime vezan je i nikad otvoren lokal izgrađen iznad marketa preko puta hotela Milenij, koji je također zapeo u imovinsko-pravnim zavrzlamama

OPATIJA – Nekad svjetski poznata opatijska turistička agencija Kvarner express, odavno nestala s »lica zemlje« (postoji još samo u stečajnom postupku), ima u Opatiji čudan spomenik. Zatvoreni poslovni prostori u derutnom stanju, u samom centru Opatije, u glavnoj ulici, preko puta hotela Milenij, uz istaknutu reklamu njegovog naziva po cijeloj fasadi, djeluju kao KEI grobnica. Prošlog je tjedna u prizemlje koje pripada Privrednoj banci, nakon uređenja dijela prostora, uselio TIC – Turističko informativni centar.

Time je pred turističku sezonu dobivena jedna mala bitka u dugom ratu za povratak u funkciju zapuštenih objekata, koji u Opatiji i Lovranu i dva desetljeća poslije Domovinskog rata ostaju zatvoreni i prepušteni zubu vremena.

Lovranci su posebno ljuti, već na kraju živaca, što se njihov grad pretvara u grad duhova jer je od ukupnog broja hotelskih objekata pola, njih osam, zatvoreno. Općinsko vodstvo pokušavalo je sve učiniti kako bi se uvažio njihov vapaj i apeli odaslani na brojne adrese i visokih hrvatskih dužnosnika, ne bi li se hoteli otvorili i pokrenuo prekinuti turistički razvoj ovoga grada. Uzalud.

Zato će i ovu turističku sezonu nekadašnji hoteli Miramar, Jadran, Splendid, njihove depandanse i vile, poput Danice, Atlante, Elze i drugih, ostati rugla koja će izazivati čuđenje sve manjeg broja turista koji dolaze u Lovran.

Na Liburniji je situacija posebno zaoštrena otkako u Saboru nije izglasana izmjena Zakona o preuzimanju dioničkih društava, što je cijeli »slučaj LRH« vratilo na početak. Čeka se na eventualnu nagodbu države i Ostojinog SN Holdinga, ili na presudu Upravnog suda, da bi se moglo krenuti dalje s procesom privatizacije najvećeg opatijskog hotelijera.

Nije lako lokalnim vlastima koje se bore za pravo na odlučivanje na osnovi 25 posto plus jedne dionice LRH, ali ni Upravi Liburnia riviera hotela.

– Naravno da je loše što su naši lovranski objekti izvan funkcije i ulažemo napore da se rasplete ta situacija, kaže predsjednik Uprave LRH Kristijan Staničić, te podsjeća da se moralo ulagati u popravak krovova kako se neki od hotelskih vila u Lovranu ne bi urušili.

Od LRH-ovih objekata u Opatiji, zatvoren i ruševan ostaje hotel Zagreb na Slatini, koji čeka neke bolje dane za realizaciju ambicioznih projekata po kojima bi se, uz obnovu hotela, izgradio i kongresni centar.

Villa Rosalia, nekada prva kockarnica u socijalističkom bloku, također je već godinama, pa i nakon obnove zgrade, zatvorena, a tako će i ostati dok se »u paketu« s hotelom Belvedere, koji vapi za rekonstrukcijom, ne razriješe imovinsko-pravni problemi.

U glavnoj opatijskoj ulici ostaje još jedna »avet« – hotel Paris koji je davno LRH prodao…
http://www.novilist.hr/Vijesti/Kronike/hotelski–BBmrtvaci-AB-i-dalje-s.aspx

ljudi kaj ćemo sad

Zahvalit hanfi šta nas štiti na LRH i zamolit da obustave i ovdje trgovanje naravno da nas zaštite i ovdje.

Only God, Muammar and Libya!


ljudi kaj ćemo sad

…popit šaku tableta za smirenje, strpit se još par sati i sutra urlat od sreće ili plakat od muke…ali po razvoju događaja mislim da ćemo ipak urlat i plakat od sreće… 😉

nije za dabe blokada do pon, mislim da se necemo veseliti prije petka ili cak ponedjeljka


nije za dabe blokada do pon, mislim da se necemo veseliti prije petka ili cak ponedjeljka

Nisam nešto zadnje vrijeme pratio,zbog nedostatka vremena, pa bih molio da mi netko odgovori zašto je blokada baš do petka tj. ponedeljka,što bi se točno trebalo tada saznati?
Hvala unaprijed!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Može netko stavit K/P na SNHO?

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-gospodine-samodol%2c-u-cemu-je-razlika-izmedu-lrh-i-sn-holdinga%3f,76655.html

dali itko ocekuje hanfino reagiranje na snho? kao na lrh???


Može netko stavit K/P na SNHO?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

New Report

Close